Yayın balıgı için Tavuk cigeri ??

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında 131m3rt tarafından paylaşıldı.

1. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Merhaba.

Arkadaşlar internetten araştıdıgım bilgilere göre yayın balıgı yemlerinde ulaşması en kolay tavuk cigeri gibi gördüm ( daha verimli ve pratik olanı varsa tavsiyeye acıgım:)

Ama merak ettigim nokta bu cigeri marketten aldıgımızda nasıl hazırlıyoruz ?
    Güneşte bekletip kurumasını saglayın gibi şeyler okudum.Güneşte nekadar bekletiyoruz ? kısaca bu konu hakkında aydınlatırsanız sevinirim.

Ras gele.

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Bu konu da hiç tecrübem yok ama bende biraz araştırma yapmıştım. Öncelikle güneşte ne kadar bekletiyoruz demişsin. Cevabı çok kolay kuruyana kadar :) Tavuk ciğerinden daha iyi bir yem tavsiyesi ise kara sülük ve danaburnu dur. Dana burnu çok iri bir böcek türü. Kara sülük veya bu danaburnundan birkaç tane yakalayabilirsen oldukça işine yarayacaktır çünkü bunlarla yakalayan çok insan okudum defalarca tavsiye edildiğini gördüm. Bu yazdığım 2 canlıyı nasıl yakalarız diye google dan bir araştırma yaparsan bilgi sahibi olabilirsin. Fakat dediğim böcekleri yakalaman biraz zahmetli olacağından istersen tavuk ciğeri kullan. Neyse, doğru-yanlış benim bildiklerim bu kadar. Bilgili bir abimiz mutlaka yardımcı olacaktır.

3. mikadiel

mikadiel murat

4. Midgard

Midgard Aykut

En İyi Avı:
    Sudak 3.700 Gr
    Merhabalar . Canlı ya da ölü balık yayın için bir nimettir . Hem pratik , hemde avlakta bolca bulunur . Bir de en iyi sonucu almak isterseniz , biraz zahmetli ve pis bir iş fakat ölü ya da canlı fare . Kesinlikle boş dönmezsiniz fare ile . Memlekete her gittiğim de tarla da denk geldiğim fareler ile boş dönmüşlüğüm görülmemiştir .

5. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Hocam aydınlattıgın için çok teşekkür ederim.

6. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Hocam cevapladıgın için teşekürlerimi sunarım.Ama Fare işi bana ters tutamam tutsamda kıyamam :)

7. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Sabunu bizim burada deneyenler çok oldu ama sonuç alamadılar.

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Tavuk Ciğerini kullanan arkadaşlarım var. Beni de götürdüklerinde nasıl olduğunu uygulamalı öğrenip paylaşırım. Ancak anlattıklarına göre taze, kanlı tavuk ciğerini elastik yem ipiyle iğneye sarıp öyle atıyorlarmış.

9. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Ayrıntılı bilgi istiyorum iyice izle ögren :):)