Üstadlar makinemdeki sorun sizce ne olabilir?

Konu, 'Makineler' kısmında CarpHunter58 tarafından paylaşıldı.

1. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Merhaba,

Dün makineden sesler gelmeye başladı balıktayken. Çok moralim bozuldu :( Ara ara tıkır tıkır sesler geliyor. Hafif takılma gibi birşey. Normalde dikkat ederim ama bir iki kere olta kayalara takılınca boş bulunup zorladım yakın zamanda sebebi o olabilir mi acaba diye düşündüm.

Bugün yağlamak için makarayı ve kolu çıkarıp biraz inceleyince makine içinde sorun yok gibi sanki. Kolsuz elimle çevirince hiçbir ses gelmiyor çünkü.

Ayrıca sol tarafta kullandığım kolu sağdan takınca yine ses gelmiyor.

Sol tarafta dişlinin etrafında ufak yüzük gibi birşey var resimde görebilirsiniz. O yüzden soldaki kısım sabit ve oynamıyor. Sağda ise öyle birşey yok ve o kısım hareketli. Sesin buradan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum siz üstadlara sormak istedim.

Orada birşey vardı da düştü mü? Gerçi ben oltayı kardeşimden aldım ve hiç açmadım orayı. Ve daha önce çok iyiydi ses olmadan yağ gibi akıyordu makine. Kolu ilk kez dün av bayiinde çıkarttık yağlamak için. Orada düşmüş olsa diyeceğim ama ses zaten kolu çıkarmadan gelmeye başlamıştı :(

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Makine: http://remixon.com/balik-av-malzemeleri-1/cormoran-corcast-4pif-super-jet-3000-olta-makinesi-452/

2. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Bugün kolu sağ tarafa aldım ama böyle olacak gibi değil kullanamıyorum pratik olmuyor :(

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Senin makinenin soldaki rulmani rahmete ermis. Kalp masaji niyetine rulmani wd40a yatir, bir guzel de gresle. Düzelmezse helvasini yiyip yeni rulman takman gerekir.

4. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Cevap için teşekkürler hocam. Soldaki mi sağdaki mi rahmete ermiş? :) Tam olarak sorunu nedir, Anlamadığım için öğrenmek adına soruyorum, acemi olarak benim dikkatimi çeken sadece soldaki sabit sağdaki hareketli çünkü sağdakinde soldaki gibi etrafını saran birşey yok ve kolu sağdan takınca ses çıkmıyor. Yeni rulman bulunan birşey mi acaba