Turna şenliği :)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında West_1979 tarafından paylaşıldı.

?

TURNA ŞENLİĞİ KÖPRÜKÖY ( ZAMAN BELİRLENECEK)

1. 31.03.2007 ÖĞLEDEN SONRA 17:00

59,5%
  2. 01.04.2007 GECE HAREKET 04:00

40,5%
  1. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Arkadaşlar, bizde katılamak isteriz. Utku artık play stationda turna tutmaya başladı:D.. Durum vahim yani..

Peki Köprüköyde kıyıdan mı çalışacağız?.. Orda tekne gerekli diye düşünüyorum. Kıyıdan verimli olmuyor bence, ne dersiniz?

2. blackangel76

blackangel76

Favori Kamış:
    ŞEKSPİR KAMIŞ VE MAKİNE VE HERTÜR BALIK AVI MALZEMELERİ
    En İyi Avı:
    4.60 KG KALAMAR MORDOĞAN
    Turna Aviniz Neşeli Ve Bol Nasipli Olsun

Degerli Arkadaslar Ozellikle Izmir Ve Cevresinde Tatli Suda

Avlanan Arkadaslarimiz Varsa Bizim Bu Cevrede Tatli Suda

Turna Avliyabilcegimiz Yer Varmi

Sazan Ve Yayin Cok Var Ama Turnaya Hala Denk Gelemedim

Bilgisi Olan Arkadaslar Yardimci Olursa Sevinirim

Her Keze Iyi Gunler Dilerim

3. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Aylin hanım hoşgeldiniz.İstanbul'u fethetmişsiniz Utku beyle,valla helal olsun size.Fotoğrafları takip ettim,ortamıyla,katılımcılarıyla tam anlamıyla SÜÜPPPEERRRRR!!!!!Köprüköy org.gelince size katılıyorum inşaallah teknesi olan bir arkadaşımız çıkar.Utku beye de Allah kolaylık versin.:D :D :D

4. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Az kaldı yasağın kalkmasına:).. Oyunda en son 6-7 kg luk bir turna almış:) Çok mutlu.. Hep diyorum işte Ankara, ne yaparsınız diye :p

Bu arada 1 tekne vs yetmez bence. Bölgeyi iyi tanıyanlar ile detaylı bir organizasyon yapmalı. Tekneleri önceden ayarlamak vs gibi bir yola gidilebilir. Ben uzun zamandır gitmiyorum Köprüköye. Yalnız artık korumada mı köprüköy tam olarak emin değilim :rolleyes: :confused: Herkes farklı yorumluyor sirküleri..

5. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Abi kasıklar , silikonlar , maket balıklar hazır bir eksik var oda bu hafta içi tamamlanır :D hazırım her manası ile mavzer yatağında bir mermi gibiyim :)

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar malesef orada kayık bulma imkanı yok kıyıdanda en iyi çalışılacak yer köprüköy diyorum bende kayık var ama en fazla 3 kişi binebiliyor

motor yasağı yüzünden köylünün kayıklarınıda kaldırdılar ama belki bir ihtimal lokantanın kayıkları vardı belki onlar verebilir

7. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Zaten ben yanlış anladım. Köprüköyde tekneye ihtiyaç yok. Ben kesikköprüyü düşündüm nedense. Barış, Köprüköy yasak değil değilmi?

8. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    aylin orada yasak yok sadece motora izin vermiyorlar

9. Spider

Spider Mert Eren

Barış'ın güzel bir avlağı var
    emrecan da bilir
    kıyıdan da tekne ile de çalışılıyor

Atilla Abi ile de konuyu görüştük.
    Normalde kapulukaya yasak ve arada bent olmadığından
    kesiköprü ve köprüköy de (teknik olarak)
    yasak olmalı. Fakat işaret edilen nokta gerçekten de
    kapulukaya. bu nedenle şimdilik bir yasak olmadığı
    düşünülüyor.

10. turna

turna

Arkadaşlar bu yasak nerede yazıyor,neye istinaden yasak açıklayan olursa iyi olur,Ben aradım bulamadım..

11. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    Acemilere de yer var mı :) sazlıbosna bana yakın, zamanı uyarsa ben de gelmeyi isterim. Haber verebilir misiniz?

Selamlar, rasgele

12. Spider

Spider Mert Eren

Son sirkülerde avlanmaya tümüyle yasak bölgelerde
    kırıkkale'ye bakarsanız orada kapulukaya'nın yasak olduğunu görürsünüz.
    arada set ve/veya bend olmadığından teknik olarak
    kesikköprü/köprüköy yasak olur.
    Fakat konu ile ilgili net cevap bulunamadığından
    ve işaret edilen noktaya uyulması öncelikli
    düşünüldüğünden şimdilik kesikköprü/köprüköy tarafında
    herhangi bir yasaklama girişimi yapılmamıştır.

13. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Şu an görünüyorki katılımımız büyük olacak kayık olayına girmeden kıyıdan avlanalım derim herkesin aklı kayıkta kalacak adaletli olma anlamında diye düşünüyorum bir yerde biri bakarmı misali yaniii:):):) birde dediğim gibi cumartesi öğleden sonra çıkılarak yol alınır ve gece muhabbetide yaparsak tam süper olacak hemde sabahın il saatlerinde avlağımızda konumlanmış olarak iş yapmaya başlayabileceğiz bunun içi bir oylama açacağım yerimiz kesinleşti gibi bütün yazan arkadaşlarımızın burada hem fikir olduğunu düşünüyorum. Zaman ayarlamasını katılacak arkadaşlarımıza görede ayarlamamız lazım tarih ve zaman konusunu artık tüm katılımcı arkadaşlar belirleyecek. Lütfen bütün katılımcı arkadaşlarımızdan ricam 20 günlük bir zaman diliminde kendilerini ayarlayabilecek durumun en iyi haliyle oylama yapsınlar. Bizim ANKARA TEAM den ses yok bakalım herkesin orada olmasını gerçekten çok istiyorum tam ekip oarada olusak süper olacak diye düşünüyorum lütfen herkes elinden geleni yapsın ve bu organizasyonda yerini alsın diye bekliyorum.
    20 günlük bir zaman olmasına rağmen insanların içerisindeki TURNA aşkına bakarmısınız nerdeyse yasağı delecekler behh :):):) aman deyim haa sabredin :)

Son düzenleme: 12 Mart 2007
  14. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    ::::::::::::::::::::::::::::::::::::NOT:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sayfa Başinda Anketimiz Açılmıştır Hadin Turnaya :):):)

15. hobbytime

hobbytime

köprüköy

Jandarma Genel Komutanlığına Bilgi edinme yasası çerçevesinde verdiğim dilekçeye ;zamanında cevap verilmiştir.
    Gelen cevaba göre;
    Kapulukaya yasaktır.
    kesikköprü serbesttir.
    köprüköy serbesttir.(beton köprü güneyi)
    ancak bilinçli insanlar olarak bu sularda 2 zamanlı motor kullanmamalıyız.(cezai işlem uygulanıyor)elektrikli yada 4 zamanlı motorlara yönelmeliyiz.
    köprüköyde akaryakıtlı motorların tamamına cezai işlem uygulanmıştır.şahıslardan birine;bir kaç işlem ile 5000 ytl ceza yazıldığını biliyorum.aynı şekilde kızılırmak restoran a da yasadışı balık bulundurduğu için ceza uygulanmıştır.(duyum)
    konu ile ilgili gelişmeler bunlardır.savcılı güneyinde tekne açısından daha serbest uygulamalar var dileğim aynı özenin burayada verilmesi
    kesikköprü de yasa dışı av ihbarı için karakeçili jandarma karakol komutanlığını arayabilirsiniz.
    ayrıca kırıkale valiliği jandarma çevre koruma birliklerine de haber verebilirsiniz.

Son düzenleme: 13 Mart 2007
  16. Spider

Spider Mert Eren

daha önce de anlatmaya çalıştım.
    sirkülerde yazılana göre ve coğrafi özelliğe göre yasak
    ama bu konuda sirkülerde özel bir açıklama yapılsaydı
    iş daha anlaşılır olacaktı... işaret edilen yer yasak aslında
    yani kapulukaya... yine de teknik olarak (ki bunun sirkülerin
    hazırlanması esnasında atlandığını düşünüyorum)
    köprüköy ve kesikköprü de yasak olmalıydı.

jandarma tarafından böyle bir yasak uygulanmadığı için
    işaret edilen bölgenin yasak olduğunu düşündük.

sonuçta 1 Nisan'da gidelim ve avı yapalım :D :D :D :D

sıvayın kolları...

17. Spider

Spider Mert Eren

Ya İlhan Abi,

Bu arada jandarmanın direkt telefonunu aldınız mı ?

18. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    kapulukaya ile kesikköprü arasında bent var.kesikköprü bu yasağa dahil değil,
    fakat köprüköy yasak olabilir..iyi araştırılmalı bence.

19. hobbytime

hobbytime

BILGIEDINME06 [BILGIEDINME06@jandarma.gov.tr]

1. Ankara ili sınırları içerisinde bulunan Kesikköprü Baraj Göletinde 2006-2008 av dönemine ait sirküler doğrultusunda herhangi bir yasaklamanın olmadığı,
    2. Kırıkkale ili sınırları içerisinde bulunan Kapulukaya Baraj Göletinde, 24 Ağustos 2006 gün ve 26269 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Denizlerde ve İçsularda Amatör (sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen 2006-2008 av dönemine ait 37/2 numaralı sirkülerin 17nci maddesi ve "Avlanmanın tamamen yasaklandığı içsular" başlıklı EK-1 çizelgede dönem boyunca (2006-2008 av dönemi) amatör balık avcılığının tamamen yasaklandığını.

arazide kolay tanımlanabilir nirengi olabilecek noktalarla köprüköy için tarif istenmişti.ancak yazılı cevapta bu noktalar belirtilmemişti.
    telefonla irtibat kurarak gereken bilgi alındı

köprüköy yasak değil
    akaryakıtlı tekne yasak

karakeçil jandarma karakol
    0318 474 30 05

kırıkkale jandarma telefon numaraları
    http://www.kirikkale.gov.tr/jandarma1/tel.html

çevre koruma timlerinin görevleri;
    KIRIKKALE İL Jandarma Komutanlığı bünyesinde konuşlu Çevre Koruma timi tarih ve doğa mirası tabiat güzelliklerimizin korunması ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Çevre Koruma timi sorumluluk bölgesinde göl,dere ve akarsuların kirlilik düzeyinin kontrolü ile buraların kirlenmesini önlemek maksadıyla özellikle organize sanayi bölgeleri ve yerleşim alanlarında gerekli kontrolleri yapmak,

Orman envalinin izinsiz tahribatını önüne geçilmesi ve kaçak yapılaşmanın engellenmesini sağlamak,

Her türlü yasak avlanmayı men ve bu suçları işleyen şahısların yakalanması amacıyla görevlerini icra etmektedirler.

karakola olduğu gibi direk il jandarma çevre koruma timlerine ihbar da yapabilirsiniz

KÖPRÜKÖY BELEDİYESİ

Kırıkkale'ye 30 Km. mesafede olan kasaba 1972 yılında belediye statüsüne kavuşmuş 3 mahalle ve 3836 nüfusa sahiptir. İmar planı hazırlanmış olup içmesuyu yeterlidir. Kanalizasyon çalışmaları devam etmektedir. Kırıkkale'ye ulaşım Belediye araçları ile sağlanmaktadır. Belediyeye ait 18 dükkan, 1 fırın bulunmaktadır.

Belediye Başkanı : Oğuzhan KÖPRÜLÜ

Telefon : 0 318 575 80 01

belediyeye yapılacak ihbarlar ve bilgi edinmek için

Son düzenleme: 13 Mart 2007
  20. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar benim fikrimde cumartesiden çıkılırsa çok iyi olur bütün hazırlıklar akşamdan hazır olur sabahın ilk ışıklarıyla çalışmaya başlanır bende işallah bir aksilik olmazda gelirim