Shımano Surf kamışlar hakkında yardım ? 3.90 - 4.20

Konu, 'Kamışlar' kısmında josesosa22 tarafından paylaşıldı.

1. josesosa22

josesosa22 Gökhan

En İyi Avı:
    kaya balığı :)
    Merhabalar herkese Okuma Savant 4.20 250 gr kamıs ve av 65 okuma oltam vardı . 200-220 gr gonul rahatlıgıyla atabılıyordum fakat kamıs cok garıbıme gıttı yordu , sagır dıyorlar cok dogru . Sattım bende

Benım avlandıgım yerde 150 max 170 gr yeterlı oluyor . Genelde kursun altı rapala ve kasık calısıyorum.Balık olmadıgı zamanlarda ıstavrıt tutuyorum.

Shımanonun vengance ve alıvıo kamısları gozume carptı . Hem ıstavrıt hem cınekop , palamut ıcın ıdeal olanlarından almak ıstıyorum . Tercıhım 3.90 ama 4.20 mı almalıyım ? Lineaffe power drıve dıyorlar ama pek guvenmıyorum bu kamısa . Kullananlardan yorum beklıyorum maddı ımkanım pek yok yanlıs secım yapmak ıstemıyorum . Parcalı 3.90 kamıslarda atıs erımım daha mı ıyı olur ? 4.20 teleskopık surf yerıne ?

Sımdıden tesekkurler .

Son düzenleme: 27 Aralık 2016
    KARAHANLI07 bunu beğendi.
  2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Gökhan kardeşim bende 2 tane surf avda kullandığım kamış var.Biri daiwa samurai 3.90cm 60-120gr diğeri okuma trio 3...Ben akdenizde avlanıyorum ve max.100gr kurşun yetiyor.kıyaslayacak olursak ben daiwa diyorum.Vuruş hassasiyeti hafiflik atışta kolaylık ziyadesiyle avantajlı.Diğeri çok ağır ve sağır bir kamış.Beni yoruyor.Beklemeli av yapmama ramen aradaki farkı göre biliyorum.tercihini bu yönde yapmanı öneririm.Sevgiler,

3. josesosa22

josesosa22 Gökhan

En İyi Avı:
    kaya balığı :)
    Abi teşekkür ederim görüşlerin için. 4.20 ya da 3.90 3 parca dusunuyorum max 170 grlık bı kamıs ve makınemde ip ile o vuruşları hissedebilirim herhalde.Bakalım neler olcak . Ama sağır bır kamıs ıstemıyorum bıraz esnek olsun guzel olsun