motor konusunda yardım

Konu, 'Motorlar' kısmında 43554355 tarafından paylaşıldı.

1. 43554355

43554355 Hüsamettin

Favori Kamış:
    daıwa
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    16 kg
    iyi günler ismim hüsamettin 99 model bir yamaha 2zamanlı 4hp motor aldım motorumda vites zor girdiğini fark ettimsonra bır ara takıldı hiç vitesten çıkmaz oldu daha sonra aldım kişiyı aradım oda bana kapağı aç vites kolunun hizasında içerde bır vıda var onu gevşet az bişey duzelir dedi nitekım oyle oldu ama halen çook sert sonra motoru çalıştırınca kuyruk kısmındaki vıtes milinin orada su geldiğini gördüm acaba bu suyu neden oradan verır vitesin sert olma sebebi bumudur çunku vites halen sert ama bellıkı arza var kendim asıl tamırcıyım az netten araştırdım bu hafta sonu kuyrugu söküp bakım yapacağım pervaneyı kontrol edeceğim ama aklıma takılan bışeyler var pervanenın housıng dışına su vermemesi için ne tür bir şey kullanılmış keçemi eğer keçeyse bu keçeleri nasıl bulabılrım malum eski bır motor bir parçacıyı aradım bulamassın dedi eskı model sizden ricam bu konuya hakim olanlar bana yol göstere bilirmi şimdi bu kadar eskı bir motor yağa su kaçırmışssa bunu önlemek için alternatıf keçe bulabılırmıyım ben keçe dıyorum da belki keçe değil o ring de olabılr fikri olanlar yardım edebilirmi