Küflenmeyen İğne

Konu, 'İğneler' kısmında j0ker tarafından paylaşıldı.

1. j0ker

j0ker Süleyman

Arkadaşlar tatlısuda avlanıyorum , Crown Brand 17104 1 numara iğne kullanıyorum sazan için 3 iğneli takım hep küfleniyor, bana ucuz 100lü küflenmeyen iğne lazım bildiğiniz marka tavsiye edermisiniz ?

2. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Mustad marka çelik iğneler kullanırsan ömür boyu kullanırsın iğneleri. Takımdan kesip tekrar bağlayarak.

3. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    ben mustad kullanıyorum 505 olması gerek ama paslandı sanki mustadların hepsi çelik mi yoksa bazı modellerimi çelikten? biraz pahalı ama OWNWR kesinlikle pas tutmuyor http://www.avmarketi.com/asp/product/13450/53261-OWNER-IGNE-C1-SAZAN-IGNESI mükemmel

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Küflenmeyen iğne kolay kolay bulamazsın.

Mustad iğnelerde buna dahil. Hatta, özellikle Mustad'ın küflenmeyenini pek bulamazsın. Belki eski ürünlerden bulabilirsen...

Sebebi, kaliteyi düşürmeleri değil. Balık geldi, misinayı kopardı gitti. İğne ağzında kalacak. Bu durumda iğne orada duruyorken yaranın enfeksiyon kapması ve balığın ölümüne sebep olması büyük olasılık. Bu yüzden iğneler artık paslanacak şekilde yapılıyor ki, çabucak eriyip gitsin.

5. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Sasame, Owner, Mustad, markalarını tercih etmelisin. Mustadın Norveç' üretimini bulursan, tadından yenmez. Tabii ki krom çelik olmalı.

Sizde ki iğnede paslanmamiştir büyük ihtimalle. O pas dediğin şey, yem kalıntılarından oluşan pas renginde ki toksinler olmalı. Ilık suda yıkarsan çıkacaktır sanırım. Av dönüşü iğneleride temizlemek gerekiyor.

İyi dileklerimle.

6. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Mustad 1251c 2 numara iğneyi palamut çaprisinde kullanıyorum. Misinalar gam yaptıkça söküp tekrar takım yapıyorum. Norveç malı Mustad bulursanız özellikle çelik! Galveniz veya nikel değil. Bunlar paslanır hangi marka olursa olsun.

7. greenfish

greenfish q

ömür boyu mu :D

8. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    arkadaşlar ignelerinizi kullandıktan sonra köstekten çıkarıp içinde talaş yada kibrit çöpü bulunan kutulara koyun tekrar tekrar kullanın misinanız aslında igneyi küflendiriyor ve paslanıyor igne...bilginiz olsun...

9. avcı 37

avcı 37 Kemal GÖKMEN

Favori Kamış:
    AMUNDSON KUDOS EXPERT 4.10M YABO MAX PANTHER SURF 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RAW ll 65 DAİWA WINDCAST S4500/ SHAKESPEARE STANDART 2015 GF
    En İyi Avı:
    76.CM BOY 24.6.CM EN 2010 YILI AYNALI SAZAN
    (joker)
    arkadaşım 3.lü düzenek ile avlandıgını yazmışşın ilk önce şunu belirtmende fayda vardı hamurmu,mısırmı,solucanmı yem olarak ne kullanıyorsun sazan avında çok farklı marka iğneler kullanılıyor örnek olarak solucan ile muhakkak tırnaklı sasame ve fudo mısır ve hamur yemlerinde gamakatsu benim favori iğnelerim kısa veya uzun pala kesinlik ve kesinlikle paslanmaz yanlız fudo iğne alırken(teflon) yazanını kullanma rastgele..............