Kartal, İstanbul, 2011-2012 Balık Avı Raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mstfylcn tarafından paylaşıldı.

1. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    :clap2: bravo Ersin.. kraçanın azalması da iyi :)

2. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Sağol Berkan abi, istavrit bu ara güzel av veriyor ama rüzgar şiddetli baya sürekli milletin oltalari birbirine takılıyo rüzgari hesaba katmadan atış yaptıkları için ve yine rüzgar atış yaparken takımların patlamasına yol açıyo bazen. Benim dün 3 takım gitti :( en sonunda 0,25 bedenli bir takım açıp 35 gr kurşunla attım...

3. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Ben dün değil önceki akşam şiddetli rüzgarda 30 gr kurşunla çalıştım, beden olarak 0.18 kullandım, misina markası Mercan, ilk kez kullandım ve çok memnun kaldım :)

4. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Merhaba dostlar.

Dün akşam 19:30 da yakın bir dostumla dragos buruna gittik. Balık geç yaptı , erken kesti. Çünki kıyıya çok yakın gezen bir yunus sürüsü çıktı. Bizde tası tarağı topladık.1 saatte yeteri miktarda alıp döndük. Fakat boylar çok tatmin edici değildi.

5. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Özkan abi tebrikler... bizim o tarafta balık boyları daha iyi bölgeden bölgeye değişiyor sürekli demek ki.. abi şu gece avına bi organizasyon yapalım yaa ;)

6. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bu akşam yine KArtal sahile indik mahalleden bir abimle. Daha doğrusu onlar inmişti bende 19:30 gibi onların yanına gittim, iki kişi 3 kiloya yakın istavrit tuttuk ve istavrit boylarıda gittikçe güzelleşiyor... Kullandığım çaparide altın sarısı organze ye bir tel kırmızılı simden oluşturduğum takımdı..
    Herkese rastgele..

7. bitli_pire

bitli_pire Uğur ÖNER

En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Herkese selamlar

Bu sabah Kartal sahildeydim kıyıdan istavrit ve mezgit hiç gelmedi zargana topu ile 5-6 tane boyları yaklaşık 15-20 cm zargana tutup daha fazla büyüyüp gelebilsinler diye hiç zarar vermeden suya iade ettim ...

8. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Merhaba Uğur, uzun zaman sonra senden haber almak güzel ;) ben de kartal sahilde neler olup bitiyor diye soracaktım, malum Ramazan dolayısıyla hiç balığa çıkamadım.. inşallah bayram sonrası güzel avlar yaparız..

9. bitli_pire

bitli_pire Uğur ÖNER

En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Berkancım dediğin gibi bende merak ettim gideyim dedim istavrit ve mezgit hiç yoktu kıyıya yakın dolaşan zarganaları görünce atayım bari dedim gerçekten o heyecanı tatmayalı baya zaman olmuş balığın gelip oltaya vurup kafa atması suda bir sağa bir sola giderken oltayı çekiştirmesi off of insanın içi heyecandan kıpır kıpır oluyor elbette 15-20 cm gelen zarganayı almadım ve bir kaç ay sonra daha büyümüş haliyle tutabilmek için suya bıraktım ...

İnşallah ramazandan sonra birlikte yine neşeli ve bereketli avlarımıza kaldığımıız yerden devam edebiliriz...

10. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Uğur abi yem olarak ne kullandın?bir de sabah kaç gibi gittiğini belirtirsen bende bir deneme yaparım :)

11. bitli_pire

bitli_pire Uğur ÖNER

En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Melihcim kusuruma bakma cevap oldukça geç kaldı...

Yem olarak midyenin kenar bölümünü taktım kullandığım iğne biri 12 diğeri 13 numaraydı balıklar küçük olduğu için bende iğneyi küçük tuttum..

12. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    sagol abi bilgi için.bende silikon balıkla denemeyi düşünüyorum bakalım ne olacak :D

13. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Merhaba ;

Kartal sahilde son 2 - 3 akşamdır şamandıralı çapari ile istavrit alıyorum. Çok bol sayılmaz ama yinede tatmin ediyor.

Stoperli şamandıralı takım çok zevkli. Aynı yemli , beklemeli avlarda aldığım zevki alıyorum. 1 adet fosfor takıyorum şamandıraya , gecenin karalığında batıp batıp çıktıkça günün tüm yorgunluğu bir anda gidiyor. Gözümü fosfordan ayıramıyorum o yüzden .

Önemli bir nokta , stoper kamış boyu mesafesinde olmalı . 3 mt. çapari boyu + 3 mt. stoper mesafesi derseniz toplamda 6 mt. derinlikte avlanırsınız demektir.

Çaparinin simleri gecenin karanlığında daha bir önemli hale geliyor. Bu nedenle fosforlu ipli çapari yerine beyaz iğne ve simli çapariler daha iyi iş yapıyor.
    şamandıranın ilk batma hareketinde hemen takımı çekmeyin , bekleyin ki diğer iğnelerde dolsun ;)

14. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.

Bu taktıgı ılkkez gecenlerde caddebostan sahılınde gordum baya bır talep var guzel taktık:)

15. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Özkan balık boyları tatmin ediciyse çok güzel, demek ki hala çıkıyor istavrit oralarda..

16. exape

exape alirıza

Favori Kamış:
    Vega Potenza , Italcanna Futura ,FF Fury Caster,Okuma V-System 2,40 10-30
    Favori Makine:
    Shimono Bullseye 9050 XT ,Daiwa Tournament z45 , Shimano Engetsu C3000HGMS
    En İyi Avı:
    Lüfer,palamut 1,8 kg.
    Herkese merhaba ; uzun zaman aradan sonra bu gün sabah saatlerinde kartal pendik ve adalar üçgenindeki açığa demirlemiş gemilere doğru aldık yolumuzu teknemiz ile. gidişimiz sabah saat 05:00 da dönüş saatimiz saat 11:00 da 3 arkadaş gittiğimiz avımızda yunus sürülerine rağmen 5 kiloya yakın limit üstü istavrit aldık. Balık çok boldu. neredeyse attığımız çapariler hiç boş gelmedi. Malum tekne içinde hareket kabiliyetimiz zor olduğundan baya bi yorulduk. Anadolu yakasında bukadar bol balığı bulmak sevindirici.
    Sezonu açtık haydi hayırlısı. Bu sefer fotoları çekemedim ama artık ora senin bura benim dolaşacağım için bol bol foto koyacak vaktim olacak. Yeni bir sezonda herkese bol bol limit üzeri balık diliyorum.

17. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Tebrikler, gemilerin orası her zaman güzel istavrit yapar :thumb:

18. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    selam Berkan . Evet , bayağı irileşmişler. Kıraça kesinlikle yok. Kıyıdan çok kısıtlı bir zaman aralığında balık yapıyor. Ama sandalla çıkıldığında en az 2-3 kg. alınabilir .İstavrite doyduk. Artık sıra dişlilerde :)

19. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Pendikten karagöz aldım amma güççüktü geri bıraktım :D görenler almadığımı görünce garipsedi ama asıl normal olan benim :D

20. SazanAvcisi

SazanAvcisi Enes Bozkurt

Favori Kamış:
    liffea carbon 4.20 spirit surf Liffea Turna Fress 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina 2 1600 Okumuma Trio 30S 12 kilo Cekerli
    En İyi Avı:
    Kısmetse lüfer;istavit 6 kilo ;izmarit 11 tane :D;kırlangiç 1 tane;sazan bıyıklı 1.5 kg;1 tane gümüş
    hangi yemle tutun abi