Kamışlara Ayaklı Fincan Takılması ve Sarımı "Rod Wrapping"

Konu, 'Kamışlar' kısmında balikoltasi tarafından paylaşıldı.

1. balikoltasi

balikoltasi Birol

Olabilir niye olmasın. Daha rahat boşalır misina. Ama son uç 12 likte istenen tüp kalınlığını bulmak zor hatta yok. Bizim teleskopik kamışlar için konuşuyorum extreme ve shimano teleskopikler ...

2. 29519

29519

Çok güzel çalışma olmuş Birol ellerine sağlık.
    Sayın moderatör ler konunun sabitlenmesini tavsiye ediyorum.

3. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Aşk budur işte kamışa resmen rekonstrüktif müdahele olmuş,gözüm kaldı vallhi

4. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Bende aynısını düşündüm ama 30 20 16 12-10 aldım. 40 baya büyük gözüktü gözüme. Ama 20 yerine 25 alınabilir.

5. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Eline sağlık Birol bu arada :) . Gayet temiz işçilik olmuş. Haftaiçi şu emanetlerimi alıp bende başlayayım artık.

6. balikoltasi

balikoltasi Birol

Teşekkürler Uluç.
    :)
    Teşekkürler:)
    Temiz oldu gerçekten, hoşuma gitti benimde. Ayarlarız haftaiçi , sonrada boğazda bir av düzenler karşılaştırırızhihi

7. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

Ayrıca birşey daha söylemek istiyorum. Kullanılan epoxy recine av esnasında oluşan derin çizklerde olulşacak bölgesel korozyanlar için çözümde olur. ;) kamış bakımında yanımızda bulundurmak lazım

8. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

Büyük olursa ne olur? Bir sorun teşkil edermi?

9. balikoltasi

balikoltasi Birol

Bence sorun teşkil etmez tam surf olur kamış, biraz yer kaplar ve kaba görünür belki. Ama atışlara % kaç etkisi olur bilemiyorum.

10. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Fincanlar büyük olursa kamış orijinal çantasına sığmayabilir. Onun dışında biraz daha ağır olur. Kötü gözükebilir. Ama sıkıntı yaratmaz.

11. SAKARYALI_54

SAKARYALI_54 NIHAT

MERHABA GUZEL KARDESIM, SEN NIYE PARANI SOKAGA ATIYORSUN ANLAMADIM KONU 1 (ALCATINA EYE-RING-GUIDES) GOZ,LERIN O KAMISA KOYULMAZ COK PAHALI KAMIS 20LIRA GOZLER DAHA PAHALI. KONU 2 GOZLERE KULLANDIGIN IPLIK GOZ SARMA IPLIGI DEGIL KONU 3 GOZLER UHU LIE YAPISTIRILMAZ
    KONU 4 GOZLERIN USTUNE VARNISH KOYULUR (YANI TIRNAK SEFFAF OJESININ COK DAHA KALITELI VE AGIR OLANI. EGER SIZLERI KIRDIYSAM OZURDILERIM AMA BEN SIZE KAMISIN NASIL YENIDEN YAPILDIGINI PARCA PARCA RESIMLER LE GOSTERIRIM BUNU UKALALIK OLARAK DEGIL GERCEK BIR BALIKCI VE ESKI KAMIS IMALATCISI OLARAK SAYGILARIMLA ARZ EDERIM:eek:

12. balikoltasi

balikoltasi Birol

Merhaba
    1. Paramı sokağa attığıma inanmıyorum. En sevdiğim ve verim aldığım kamışımın orijinal fincanları low rider tipinde olduğundan yine low rider tipinde fincan almam gerekiyordu ve Fujinin Low Rider fincanlarının uygun fiyatlısını aldım, alconite...Low Rider tipinde örgü misinalara dayanıklı, daha uygun fiyatlı fincan biliyorsanız bende öğrenmek isterim.
    2. Kamışım 20 Lira değildir. Ha 20 Liraya alsam bile bu fincanları koyardım.
    3. Türkiyede Rod Wrapping uygulaması yapılmıyor, yapılsada iptidai yöntemlerle yapılıyor. Bu yüzden rod finish, fincan sarma ipleri bulmak pek mümkün değil. Yurtdışından bu tip kimyevi maddeleri temin etmek de çok zor.
    Bizde elimizdeki imkanları kullanmaya çalıştık ve epoxy-metalik ibrişim ile bu işi gerçekleştirmeye çalıştık. 1 aydır da kamışımı kullanıyorum herhangi bir sorun çıkmadı, hatta gören arkadaşlarım eskisinden bile iyi olmuş diyorlar.
    4. Ben iş görecek bir yöntem ile emek harcadım ve bu işi bilmeyen-merak eden arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım. Siz de yeni bir konu açarak bu işi uygulamalı olarak anlatırsanız daha çok bilgi sahibi oluruz.
    Saygılarımla

Son düzenleme: 13 Mayıs 2011