kadife balığı için iğne

Konu, 'İğneler' kısmında avcı 37 tarafından paylaşıldı.

1. avcı 37

avcı 37 Kemal GÖKMEN

Favori Kamış:
    AMUNDSON KUDOS EXPERT 4.10M YABO MAX PANTHER SURF 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RAW ll 65 DAİWA WINDCAST S4500/ SHAKESPEARE STANDART 2015 GF
    En İyi Avı:
    76.CM BOY 24.6.CM EN 2010 YILI AYNALI SAZAN
    arkadaşlar herkese selamlar göl balıkçılığı için hazırlıklara başladım fakat her sene farklı iğneler kullanıyorum bu sene sezon açılışında bir dostumun bahsettiği bir göle gideceğiz yem olarak solucan kullanacağız tutacağımız balık kadife olacak iğne olarak arkadaşım crown 92666 3 numara halkalı tırnaklı iğne kullanıyor baktım bana iğne yapısı çok kalın gibi geldi ( fudo 2901 ryusen two slıced 4 numara) kullanmak istiyorum arkadaşım geçen sene avlanmış balıklar kiloluk diyor dipli olarak üç iğneli takım ile avlanmış tavsiyelerinizi bekler rastgelsin dilerim..reeling

2. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    kadife balığı için hiç bir igne için ugraşma kardeşim o balıgı her türlü sazan ignesi ile alırsın kadife balıgı hiç iyi bir balık degil bu benim kişisel fikrim yanlış anlama adana baraj gölüne bir aşıladılar kim aşıladıysa adam gibi balık tutulamaz oldu tadı da güzel degil

3. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    İlk kısımlara katılıyorum, sazana kullandığınız her iğne kadifede iş yapar.

Lakin devamına katılmıyorum. El oltası ile tutuyorsanız zile ufak vuruşlar yapar(yemi soğurduğu için), başında beklersiniz zili dikse de alsam diye... Derken hiç ummadığınız bi anda zil havaya kalkar tasmalarsınız ve kenara alırsınız. O heyecan dolu dakikalar hiç birşeye değişilmez. Avcılığı çok zevklidir. Bu da benim şahsi fikrim.

Az yağda pişirirseniz sazandan daha lezzetli olabilir. Zevkler ve renkler tabiki tartışılmaz.
    Saygılar...

4. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    belki tutuldugu ve beslendigi meraya göre tadında degişiklik olabilir düşüncesindeyim diger kısımda sana katılıyorum tutuşu çok zevkli ama geldiginde hayal kırıklıgı cabası ...

5. avcı 37

avcı 37 Kemal GÖKMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kadife

arkadaşım yıllardır avlanıyor göl çok temiz aynı zamanda turna balığıda var fakat ben her balıkta farklı iğneler kullanırım iğne ve misina seçimi benim için çok önemli bu balıkta takıldığım konu bu bende sazan için kullandığım her türlü iğne mevcut fakat arkadaşım ağız yapısının farklı olduğundan bahsetti genede paylaşımın için teşekkürler

6. avcı 37

avcı 37 Kemal GÖKMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ben iğne konusunda yardım bekledim fakat genede paylaşım için teşekkürler

7. MuZiP_06

MuZiP_06 hürkan

Favori Kamış:
    değişken enson hangisi balık tutmuş ise...O
    Favori Makine:
    remixon 4 rulman hercul
    En İyi Avı:
    4,5 kg aynalı sazan
    Kemal bey,kadife balıklarının ağzı sazan balıklarına nispeten daha kucuk oldugu için size tavsiyem,kısa pala iğne ucu içe dönuk ve kalınlık olarak da klasik mustad sazan iğnelerinin biraz daha incesi uygun olacaktır.Ben böyle cok iyi kadifeler yakaladım.İğnenin ince olması hem iğnenin dikkat cekmesini engeller hemde balıgın ağzına kolayca saplanır.Birde mumkunse siyah renk tercih edin lütfen.Umarım yardımım dokunmustur saygılarımla Rastgelee..