İzmit Körfezi Kıyı Raporları..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. carbon16

carbon16 buRak

Favori Kamış:
    OKUMA boXter bxf-60
    En İyi Avı:
    turna 51 cm
    bugun saat 16.00 dan 22.30 a kadar marinadaydım 1-2 gümüş ve istavritten başkabişey yokdu

2. tacibdt

tacibdt taci

iyi geceler diliyorum 2 gün önce seka parkın öününden tekneden yemli ile 1 kilo kadar istavrit yakaladık arkadaşlarla ama sonra birden balık kesti birde 4 yada 5 gün önce yine aynı yerden bu sefer öğleden sonra yemli attık ve yine istavrit ve bir kaçda izmarit yakaldık bu arada körfezde lüfere bakan varmı yada yakalayan eğer bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim güzel haberlerinizi bkliyorum

3. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

Marina'dan haberler

27 AĞUSTOS Çarşamba gecesi marinaya gittim.Poyraz vardı ama yinede gece 12 ye kadar yemli 50 adet istavrit tuttun.Sabaha kadar 4-5 adet daha anca tutabildim.Sabah hava aydınlanınca gördükki 3 adet yunus balığı var körfezde oyüzden balık bazen hiç olmuyor yunuslar kovalıyor ve kıyıya balıklar gelemiyor.Bir gece önce 26 ağustos salı gecesi sabah 6'ya kadar çok güzel balık almışlar.Cumanız mübarek olsun.Derinceli

4. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

marina da balık

30 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.00'de marinaya gittim.Gece 04.00'a kadar 3 balık tutabildim.Cuma akşamı da aynıymış sabaha karşı 5.00'da biraz balık yapmış.Balık olup olmaması yunusbalıklarının körfeze girmesinden mi acaba.Marina da konuştuğum kişiler yunusların olması iyi onların sayesinde derinlere saklanan istavritleri kıyıya doğru kovalıyorlar diyorlar.Ayrıca 2 gündür yunuslar görünmüyormuş o yüzden balık yok diyorlar.AYHAN/DERİNCELİ.

5. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

02.09.2008 Salı akşamı marinadaydım.31 Ağustos pazar gecesi çok güzel balık yapmış.3-4 kg. tutan olmuş.Dün akşam da bayağı tutmuşlar.Bu gün(Salı) yunuslar kıyıya kadar yaklaşmış o yüzden istavritleri kaçırmış gece 03.00.a kadar 15 istavrit 2 adet de mezgit tutabildim.04.09.2008 perşembe akşamı da inşallah marinaya geleceğim inşaallah balık yapar.Diğer kıyılardan balık tutan arkadaşlar hereke,körfez,60 evler,sekapark,ulaşlı da balık durumu nasıl. Yazar-sanız sevinirim.Herkese hayırlı ramazanlar DERİNCELİ.

6. bburak

bburak burak

4 eylül aksamı 20:30dan 11:30 a kadar marinadaydım vurmadı bile boş döndüm şimdi bide sabah gidicem inş yine boş dönmem saat 5 gbi marinadayım herkese rastgele.

7. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    zargana yapmıyormu körfezde da bilgisi olan varmı ? sekaparkta durum nasıl acaba ?

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    abi yalova da zargana dan eser yok tek tük
    günde ancak 20 30 tane çıkıyor neşesi kalmadı onunda bu sene balıklar bi acayip

9. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

Marina

13.09.2008 Bu akşam marinada hiç balık yoktu.Akşam saat 21.00'dan gece 03.30' a kadar belki balık gelir diye bekledim ama nafile.1 tane bile balık vurmadı.Balık tutan da 1-2 kişi onlar da 1 veya 2 tane istavrit anca tutmuşlar.3 gündür böyleymiş.5-6 gün önce iyi balık yaptı diyorlar.Bu sene körfez de ağız tadıyla balık tutamadık.Balık kıyıya gelmiyor.HAYIRLI RAMAZANLAR.DERİNCELİ AYHAN.

10. dr3399

dr3399 Gökhan Özarkun

süper

sağolun arkadaşlar tatlısudan denize geçmek isteyen biri olarak çok sevindim bu kıyı raporlarına.Açıkça gözüm kesmiyordu adapazarından kalkıp gelmeye ama bu raporlarla içim kıpırdadı.gelirim de öğrenirim de tutarım da raporlarım da(inşallah) tekrar teşekkürler

11. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    hani nerde kocaelili balıkcılar.günlerdir kimse bi şey yazmamıs.balıkmı yok balığa gidenmı arkadaşlar:rolleyes:

12. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Dilovasi tarafında iri istavrit alıyorlarmış.Bazı arkadaşlar gitmiş.

13. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    balık yok balık bide yağmur derde deva arkadaş vakit yağmuru geçsin yazarız

14. Yenice tarafı bugün sabahtan iyiydi.Hatta bir ara güneş bile göründü bulutların arasından..Sonra kapandı ve yağmur başladı..

15. adiyez

adiyez

marinada durum

biraz önce marinadaydım.
    yağmur vardı 3-5 kişi idik. ama balık yok

tavuk göğsü ile 3 lü yaptım yağmurun altında attım. dibe iner inmez vurdu.
    sonra bi asıldı koptu gitti. ne vurdu bilmiyom ama baya asıldı.
    misina 0,20 idi bi de düğümleri yanlış atmış olabilirim, kopmasına sebep...

sonra yemliyi dipe saldım. bıraktım. makineyle beyaz tüy çapari attım istavrite tık yok hiç. sadece bende diil kimsede tık yok. oysa geçen sene marinaya ilk indiğim gün bile 3-5 yakalamıştım.

Not : tam ben oltaları attım suda GP rallisi başladı. dev GP yarış tekneleri marinanın önünden bağırarak geçiyodu. acaba bu gürültü balıkları kaçımış olabilir mi?

16. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Balıklar kaçacak delik aramıştır o gürültüde balık olurmu:)

17. mrafet

mrafet Mustafa Rafet

Favori Kamış:
    düz,makinalı kamış ve el oltası
    Yağmur yağdı bu akşam veya sahur zamanı sabaha karşı istavrit yapabilir,iftardan sonra denemek için sabahlamaya hevesliler marinada buluşabilirler,ben iftardan sonra aksilik çıkmassa oradayım. Herkese rastgele.:)

18. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    Lineaeffe oyster cast 3.90 kamış-Shakespeare Medalist FDS makina
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    ustalar kocaelinden nerden istavrit çıkar bol miktarda acaba ben yahyakaptanda oturuyorum yardımcı olabilirmisiniz.

19. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

Marina da balık durumu

Arkadaşlar yaklaşık 10 gündür marinaya yağmur dan dolayı gidemedik.Yakında balığa giden varmı Bu sene balık yerine havamızı aldık.Bizim yerimize balıkları yunuslar ve cam göz köpek balıkları yedi.Artık geceleri de bayağı soğuk olur gece yemli marinaya gitmek yürek ister.Yakında balığa giden varmı körfez da balık durumunu yazarsanız sevinirim.Ayrıca bayram da hava açacak diyor meteoroloji bir delilik yapıp marinaya kaçamak yapmak istiyorum gece yemliye.Herkesin geçmiş kadir gecesini tebrik eder ayrıca RAMAZAN BAYRAMINI ŞİMDİDEN KUTLAR Tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.DERİNCELİ

20. söbütaş

söbütaş erdal dinler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık 1100 gr
    subaşı'ndan selamlar, geçmiş bayramınız mübarek olsun.

bayramı fırsat bilip, üç günü altınova tersane dolgusu üzerinde geçirdik desem yalan olmaz. pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günleri müthiş mırmır, izmarit, karagöz, ve akşamları yemli istavrit aldık, hatta bayramın ikinci günü bizim yeğen sabah erken saatte gelerek iki adet 10 kiloluk yoğurt kovasını doldurarak rekor bile kırdı diyebilirim. bu günlerde tavuk eti ile mırmır tuttum yem biraz kıt buralarda. bayramın son günü ise şov yapmak amacı ile geldim dolguya. tavuk eti denedim olmadı, teke denedim olmadı, hatta bi ara kaçe marmara (mamun) çıkardık arkadaşla onunla denedik yine olmadı 6 saatte sadece 2 adet izmarit. ne oldu bu balıklara anlamadım. birden kesildi.bizim burada son durum budur. sevgiler, saygılar ve amatör balıkçı arkadaşlara bol şanslar.

Son düzenleme: 3 Ekim 2008