ip misina (tkm bedeni) hk

Konu, 'Misinalar' kısmında azazzel tarafından paylaşıldı.

1. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    üzerine köstek dizilmemiş çapari bedeni gibi düşünün, yani üstte fırdöndü/klips kasası altta kurşun kasası... nette oldukça araştırmama rağmen böyle hazırlanmış bir bedenle hangi kalınlıkta braid, kaç gr atılabilir? bilgi edinemedim.
    bir satış sitesinde "0.15mm/200gr ve 0,18mm/250gr atılabilir" şeklinde bir ibare gördüm, ciddiyeti nedir? aslı astarı varmıdır?
    veya deneyerek emin olduğunuz kalınlık/ağırlık bilgisi varsa....

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi sen işini sağlama al o ibarelerin bi miktar aşağısını uygula.Kamışlarda da misal 10-40gr diyo ama 40gr takarsan hem kırılma riski yükseliyo hem esnemede güç abzorbe oluyo.

3. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    Sağlamlık açısından bende bi ara bunun araştırmasını yapmıştım... İp misinadan çapari... Uygulayan arkadaşlarlada tanıştım ama sonuç alamadıklarını yani balığın bol olduğu dönemde dahi balık tutamadıklarını söylediler... Yanı sıra renkli olan misinadan beden araştırmasınıda yapmıştım yani makina üzerindeki yeşil kırmızı vs vs renklerden çapari nasıl olur diye.. onun sonucuda ip misinada olduğu gibi... yani çaparilerde bedenin şeffaf olması esastır sonucuna vardım.. Rastgele

4. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    bedene ip kullanmak zaten sıkıntılı, çapari iğnelerinin bedendeki ipe girmesi riskli. ben o şekilde kullanım için yazmamıştım. şu anki uygulamam şu şekilde ;
    http://balikavi.net/forum/showthread.php?p=1234882#post1234882
    yani sadece kasa uygulaması, burdaki mesele düğümün türü...
    kaç mm ile kaç gr kurşun atılabiliyor denemelerimde 0,20 ipin 200/220gr için yeterliliğini test ettim. oldukça başarılı çokta memnunum bu şekilde devam ediyorum.