Ebay'dan kamış ve makina nasıl alınır? Bölüm 1 (Resimli Anlatım)

Konu, 'Genel Konular' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. balikci

balikci

Rica ederim abi faydalı olabildiyse ne mutlu :) sorularınız olursa yardımcı olurum her zaman.

Sevgili Cem bey, isterseniz o şekildede yapabiliriz, konu e-bay ve benzeri alışveriş siteleri olunca, buraya postalamıştım. :)

2. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    murat abi konuyla ilgili bir kaç sorum olacak size. üye oldum ebaya. fakat arkadaşımın adresini nasıl verecem. çözemedim. aslında tel veya mesengerden bana bi yardımcı olsan minnetdar olurum. özel mesaj atamıyorum problem var sanırım

3. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Almanca bilen birisi ile birlikte yaparsan bu işi çok daha iyi olur. Ürünü aldıktan sonra teslimat adresini ve alacak kişinin adını yazıyorsun.Mutlaka Almanca bilen biri ile birlikte yapmalısınız bu işi. Karıştırabilirsiniz yoksa.

4. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    almanca bilen ve orada yaşayan akrabam var. fakat kredi kartıyla ödeme yapma nasıl oluyo. ilk üye olurken kart bilgilerini istiyo sistem. birşey aldıktan sonra o karttan otamatikmi çekiliyo. çünkü bazı ikinci el malzemeleri satıcı evinden satıyor. kartı nasıl çekecek anlayamadım..

5. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Bu gibi sitelerden alışveriş yaparken kullanım politikalarını çok ayrıntılı bir şekilde yazarlar. ebay'ın Türkiye versiyonu www.gittigidiyor.com 'dur. Buradan çalışma prensiplerini çok ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Bende kısaca özetleyeyim.

Bir ürün aldığınızda sizin kartınızdan o parayı bankada bloke ederler. Hemen hesabınızdan çekmezler. Ürün size geldiğinde yine şifreniz ile bu ilgili siteye girer ve ürünü aldığınıza dair bir onay verirsiniz. Ürün ve satıcı hakkında yorum yaparsınız. Eğer istediğiniz ürün eksiksiz ve tam olarak gelmiş ise sorun yoktur. Paranızı o zaman satıcıya aktarırlar. Fakat eğer size ayıplı bir ürün ( kırık, başka ürün vs. ) gibi gelmişse onay vermezsiniz ve bunu sitede belirtirsiniz. Ürünü geri iade edersiniz, paranızı çekmezler ozaman.

Evden yapılan satışlarda ve 2. el ürünkerde çok dikkat etmenizi öneririm. Bu gibi sitelerde çeşitli formatlarda dükkanlar vardır. Onlar bir nevi mağaza gibi çalışmaktadır. Bu tip satıcılardan alışveriş yapmış olanlar hakkında yorumlar ve güvenilirlik açısından % lik puanları vardır. Örneğin.

http://cgi.ebay.de/Shimano-Ultegra-...ryZ56711QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Verkäufer: am-angelsport( 2383)
    Bewertungen: 99,8 % Positiv

Buradaki satıcı bu sitede 2383 işlem gerçekleştirmiş ve %99,8 gibi bir memnuniyet belirtmiş alıcılar. Yani bu kişinin oldukça güvenilir ve sağlam birisi olduğu düşünülebilir. Zira bu oran % 95'in altında ise ben bu kişilerden alışveriş yapmıyorum. Bu ayrıntıya dikkat ederseniz büyük bir sorun yaşamazsınız alışverişlerinizde.

Birde önemle belirtmek istediğim, açık artırmada 2. el ürün almamamız. Hemen al seçeneğini kullanarak aldığınız sıfır ambalajlı ürünle sizi daha çok memnun edecektir.

6. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Ebay Seller Tavsiyesi;

Benim alışveriş yaptığım satıcılar listesi..
    Hepsi ürünleri gönderdi..
    cenyonline gönderdiği 2 paket den 1 paket kayboldu kayıtsız gönderi olduğu halde paketin ulaşmadığını bildirdim tekrar yeniden yolladılar ve elime ulaştı..
    Aynı durum geçen yıl Shimano Fx Makinamın kaybolmasında da olmuştu..
    Satıcılar ile iyi iletişim kurulduğunda mağdur olmazsınız..

Listem:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISA...&myworld=true&seeallfeedback=See All Feedback

7. odemisliefe

odemisliefe Gürkan

Favori Kamış:
    kasnak
    Bu arada paypal uzun sure once Turkce oldu.

8. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Peki ebay'den alışverişlerde kargo ücreti nasıl oluyor ? Mesela ben şimdi bakıyorum Bir adet shimano titanos 57 pound ama kargosuda 37 Pound. Az kargo ücreti ödemek için tavsiyeleriniz neler olur? Bir de malın gümrüğe gelmesiyle başlayacak prosesi özetlermisiniz. Nereden nasıl alacağız ? Yoksa ev adresimizemi gelecek ürün ? Teşekkürler.

9. YasliCocuk38

YasliCocuk38 MUHAMMED

Favori Kamış:
    DISCOVERY DYNAMIC 300
    Favori Makine:
    BASIC 40RD
    En İyi Avı:
    henüz yok :)
    Konu uzun süre pasif kalmış fakat görüntüleyerek faydalanan arkadaşalr için yazayım :)

Kargo ücreti ödediğiniz ürüne dahil. Yani PayPal ile ödeme yaparken tüm ücretleri ödersiniz.

Mesela şu şekilde olur. A ürünü bir satıcıda, [Price (Ürün fiyatı): 10USD + Kargo Shipping(Kargo): Free Shipping(Ücretsiz Kargo)] olur, diğerinde aynı A ürünü [Price (Ürün fiyatı): 0.99 USD + Kargo Shipping(Kargo): 9USD] şeklinde olabilir. Tabi hepsinde fiyat aynı olacak diye birşey yok. Ama ordaki satıcılar aynı ürün için 2 satış açar genelde, biri 0.99USD + Kargo şeklinde bi de Ürün fiyatı + Free Shipping... Maksat aramalarda öne çıkmak :) Biraz bilginiz olursa analrsınız zamanla ;)Az kargo ücreti ödemek diye birşey yok, az ücret ödemek var ;) Bir ürün alacaksanız püf noktaolan kelimeleri arama kısmına yazın, sonra "Buy it Now" seçin, sonra da sağ üst köşedeki "Price + Shipping : Lowest First" seçeneğini seçip ürünlere göz atın.. Eminim ilk bulduğunuzdan çok daha ucuza ürün bulacaksınız :)

Ayrıca alacağınız ürün 80-90 doları geçmesin bence acemi iseniz :) Şu an 150 DOLAR a kadar serbest diyorlar ama açıp bakıyorlar yine de büyük veya ağır paketlere... Başta gönderirler ama sonra el koyuyorlar ;)

Posta gelme kısmı da satıcı ürünü gönderir, genelde 50dolar üzeri ürünler için takip no verirler. PTT nin sitesinden önce Yurtdışı Takip kısmından takip edersiniz, İstanbul'a girdikten sonra da PTT Yurtiçi posta Takip kısmından anlık takip yapabilirsiniz...

Ebay ile ilgili herhangi bir sorusu olan arkadaş olursa bana Ö.M. ile ulaşırsa yardımcı olurum...

SAYGILAR
    *MUHAMMED*

10. EskineAdamYunus

EskineAdamYunus Yunus

Favori Kamış:
    Okuma cedros tele surf 4.20
    Favori Makine:
    Okuma distance surf pro
    En İyi Avı:
    Daha balığa gitmek nasip olmadı
    teşekkürler aydınlatma için

11. SAKARYALI_54

SAKARYALI_54 NIHAT

Merhaba Arkadaslar, Ebay, Den Mal Almak Cok Kolay Bu Nun Icin Ingilizce Yada Diger Dilleri Bilmek Gerek Miyor, Zaten Almadan Once Saticiya Messaga Atabilirsiniz Birde Odemeler Icin Sadece Paypali Kullanin Cunki Maliniz Gelmese Paranizi Size Geriye Oduyor Bir Digeride Gumruk Olayina Gelince Mal Gumrukte Takilmaz Egerki Malin Degeri Gumruk Fiatini Altinda Ise Son Olarak Size Ebayde Guvene Bileceginiz Bir Dukkan Ismi Vereyim 5 Dilde Cevap Yaziyorlar Dukkanin Ismi >> Allaboutangling_uk<<
    Google Aramadan Veya Ebay Uk Ana Sayfasindan Ulasabilirsiniz.
    Herkese Simdiden Rast Gele

12. mataha38

mataha38 KEMAL

ALMAN EBAY SİTESİNDEN TÜRKİYEYE KARGO YAPILOYORMU ABİCİM TŞLER

13. Dogukandogukan

Dogukandogukan Doğukan

Merhaba,

Bu işe yeni başladım yabancı dil konusunda da sıkıntım yok fakat nedense burada görüp almaya karar verdiğimi kamışları bu sitelerde hatta internette türkiye dışında bulamıyorum. Acaba türkiye kodları mı farklı ya da modeller eski bu sebepten mi?

Özellikle lineaeffe surf kamış çeşidi yok denecek kadar az.

Bu konuda bilgi verecek olan var mı?

14. psikolog06

psikolog06 çağlar çalış

Favori Kamış:
    shimano catana CX 2,10
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    sazan 1800 gr
    arkadaslar ben daha iki hafta önce ebay'dan balik av yelegi getirttim.sevdigim bi abimin hesabı varmış rica ettim sparisi verdik 6.gün geldi.cok guvenli hiç bir sorun olmuyor sadece guvenli satıcılardan sparis vermek gerekli benim aldığım yelek yeniydi ilanda öyle verilmişti ama teşhir ürünü göndermişler sanırım çünkü küçük bir şey yapıştırılmış ve tutkali biraz kalmış,tırnak kadar belli belirsizdi ıslak bezle sildim gecti başka bir sorun yoktu yani.ama aldığım ürün 52 dolardı,20 dolarda kargo ücreti vardı toplam 77 dolar verdim 178 liraya mal oldu.dolar ozaman 2,18 di ama banka biraz yuksek fiyattan para aktarımı yaptı.merak edenler için belki yardımım olur diye yamak istedim.siz dostlara bir şey sormak istiyorum bu yaz amerikaya bi arkadasım 3 aylığına workandtravella gidicek ona giderken para verip malzeme getirticem.merak ettigim biraz pahalı bir kamis getirtmek istiyorum 200 dolar civarında acaba havaalanında bir sorun olur mu olta çantasının icinde bagaja koymadan getirebilir mi?? Malum amerikalilar terorist saldırı olur diye cogu seye izin vermiyorlar.Getirebilmesi için amerikada biyerden izin belgesi gibi bisey duzenletmek lazım mıdır aldığı yerden yada amerikan sivil havacılıktan filan?? Vergi az olsa sparis verirdim direk ama gumrukle kargosuyla filan astarı yüzünden pahalı olur.bilenler varsa nasıl getirileceğini cok makbule gecer.