Daiwa Emblem Pro bulamıyorum.

Konu, 'Makineler' kısmında janberk tarafından paylaşıldı.

1. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Emblem pro 6000A buldum ist'de sifir 550 lira sizce çokmu

2. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
  3. MehmetKordan

MehmetKordan MEHMET KORDAN

Birsi serdar abinin de tavsiye ettiği at-çek(Boğaz avcılığı) avcılığı için uygundur. (İlk verdiğiniz linkte ki)

Diğeri ise beklemeli ve uzun atış gerektiren avlarda( Örneğin tatlı su da sazan avı) kullanılmak için üretilmiştir.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Biri eskisi, pahalı olan.

Diğer yenisi, ucuz olan.

Eskiler, surf vs. işinde daha iyi. Bir hayli katalogda yazmayan aksesuarı var. Ama biraz kaba, ağır vs. Diğer yandan çok hızlı sarıyor, öyle böyle değil, cidden çok hızlı. Kaşıkta avantaj, çaparide dezavantaj.

Yenisi daha sağlam gibi. Ve ucuz.

Her ikiside tatmin edici rahatlık sunuyor. Seçim size kalmış. Ben eskisini tercih ederdim. Ama yenisini alanda şikayetçi olmaz.

5. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Çok demek bile yeterli değil , fahiş :)

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Hemen şu anda almak istiyorsanız,eski modeli seçin derim,yok ben bir iki sene sonra alacağım diyorsanız yeni modele yönelebilirsiniz,bu görüşün bir nedeni var,eski olan model için kulanan kişilerden daha fazla yorum alabilirsiniz,yeni olan modeli daha çok fazla kişi kulanmadığı için,makina hakkında çok fazla yorum bulamayabilirsiniz,ayrıca eski olan modeli,yeni olan modele göre daha ucuza alma şansınız vardır,en azından yurt dışında böyledir...

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Eski modeli bende var, gayet güzel.

Yani modelide başka arkadaşlarda var, onlarda gayet memnun, budur diyorlar aynen.

Bu yüzden bir şey söylemek güç. boğaz için ikiside, harika seçimler.

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Ben, hiç birisini edemezdim; İbocan kardeşim.:confused: :confused: Edebilmemin de mümkünatı yoktur.:confused: :confused: :D

Benim, evden parpara yemeye, hiiiç mi hiç niyetim yok. :D :D

Tecrübeyle sabittir. :D :D

O kadar valizler dolusu takımlarınızdan sonra, bir değil, iki kere daha düşün derim.hihi hihi

9. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Tevfik abi,

ne olur şu bizim organizasyonlara gelin, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Her çeşit makina mevcut, tek tek test edin. Yeterki kullanmadan yorum yazmayın. Her şey kağıt üzerindeki gibi değil.

10. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    İnşaallah diyeyim Ceyhun kardeşim. Allah kısmet ederse neden olmasın. Onur, sevinç ve şeref duyarım, sizlerle tanışmaktan.

Yorum demişsiniz de ?

Ben yorum falan yazmadım ki. Nereden, hangi kelime ve cümleden çıkarttınız bunu.:confused: :confused:

Özellikle ve özellikle, yanlış algılanmasın diye '' Etmezdim '' değil de, '' Edemezdim '' kelimesini seçtim.

Konuya yazım da, benim için çok değerli olan İbrahim kardeşime, küçük bir espri yapmak amacını taşıyordu.

Küçücük bir espri, mizansen bile, problem yaratır oldu.:confused: :confused:

Kendisiyle sadece buradan değil, zaman zaman da karşılıklı telefonlada görüştüğüm dostum olduğunu bilmenizi istirham edeceğim.

Olumsuz görüş derken, bir tane örnek isteyeceğim sizden. ( Regal için yaptığım 1 kez ki görüş hariç.)

Eğer ki bir başkasının, bir başka marka için yazdıklarının binde birini, ben bu marka için yapmış olsaydım, çoktaaaan tazminat ödemeye mahkum olurdum herhalde..:confused: :confused: :D

Tabii sorumlu muhattabı varsa.:confused: :confused:

11. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Makinayı sadece boğazda kulanacaklar için,senin dediklerin doğrudur Serdar,şuda var herkes sadece boğazda kulanmak için almayabilir(benim gibi),onun için yorumları daha geniş almak gerekir diye düşünüyorum...

12. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Abi, evet, haklısın, ama iki şeyden birine bakmak gerekiyor.

Atılacak ve çekilecek mi: Emblem vs.

Jig, tekneden yemli vs. mi: İlgili Daiwa seçenekleri, Exceler gibi.

Bunun yanında, başka pek çok durumda, Emblem, Emcast vs. gayet ciddi seçenekler. Yabana atılacak ürünler değil.

13. furunotr

furunotr Haluk

Bir vakit bulabilsem ben geleceğim o organizasyonlara... Herhalde haftasonu falan oluyor... Bir-iki de ben makina getiririm; hele bir tane var güçte öyle eline pek su dökebilecek bir makina yok; dener; fikir beyan ederdik...:)

14. Since1453

Since1453 NoYaN

ceyhun uygun oldum bırgun bende gelıcem :D tanısmıs oluruz

15. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Tevfik agabeye nazik sozleri ve diger arkadaslara da gorusleri icin tesekkur ederim.

Alacak degilim, sadece fikir edinmek icin sormustum. Bu iki makaranin kafa yapilarinin farkli olusu (eski model spod, yenisi ise konik) itibariyla tercihler nasil olabilir diye ozellikle.

16. arkadas

arkadas ibrahim

emblem pro genel olarak beklemeli ve sazan icin üretilmis diye biliyorum yaniliyormuyum

17. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Tam olarak öyle değil aslında. Gene beklemeli fakat sazan için değil.

Ama iyi bir makine çıkıp, yükte çok rahatlaması, atışta düzgün olması, bakım vs. pek istememesi gibi sebeplerden, ağır atçek için son derece iyi netice veriyor.

Ağır at çek derken, 150gr kurşun, 4 kusur metre kamış filan diyoruz, bildiğimiz spin kamış vs. değil elbette.

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sazan makinasi. Öyle eften püften sazan degil ama, trofe boy. Dünyada kiyidan 4metre kamisla 200gr kursunu aksama kadar atip çekmek için üretilmis bir makina varsa da ben bilmiyorum.
    Daiwanin obus bull diye bir aleti var. Kaba saba birsey. Deli bir gücü var. Yayin avinda fiyati sayesinde o da çok tercih ediliyor.

19. furunotr

furunotr Haluk

Yapsalar ne iyi olurdu ama...:D

20. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    O makarayi incelemistim, begenmistim, almaya niyetlenmistim, sonra vazgectim. Cok guclu olduguna dair ovgu dolu sozler de duydum. Dedigin gibi, fiyat olarak da agir isci kategorisi icin gayet uygun sayilir.

Soyle bir sey: http://www.ebay.co.uk/itm/EX-DISPLA...sLeisure_Fishing_Reels_JN&hash=item43b6c2f8eb

http://www.daiwasports.co.uk/products/sea/reels/428/2/opus-bull