Daiwa Emblem Pro bulamıyorum.

Konu, 'Makineler' kısmında janberk tarafından paylaşıldı.

1. MehmetKordan

MehmetKordan MEHMET KORDAN

Bu iş sana kalmış ben o sebeple zamanında gidip galxy s2 almıştım iphone yerine:)

Bana makine konusunda bu kadar yeni firma güven vermiyor..hele de kendisi üretmiyorsa.Makine tamamıyla daiwa sadece fabrikalarında fox amblemi vuruluyor.

Ondan da fiyatları biraz yukarı seviye de kendisi üretse daiwa ve shimano seviyelerine gelecek.

Sonuçta tüketiciye kalıyor bu işin seçimi tek bir doğru olsaydı bu kadar seçenek de olmazdı..

2. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Aynen Mehmet... Tercih meselesi :) Demek istediğim şu; daiwa makinanın üzerine fox stickeri yapıştırılmıyor, ayrıca üretiliyor, hangi modelin hangisi daha iyi falan bilemem, imkan ve ömür olsa da hepsini kullanabilsek, hobimizin bir kısmı avcı içgüdümüzü tatmin edip balığı tutmak, bir kısmı kafayı boşaltmak, bir kısmı oyuncaklarla oynamak :) Ben hepsini %33 olarak görüyorum ve ayrı keyif alıyorum...

yılbaşında piyango çıkarsa herşeyi satın alıp ölene kadar balık tutmayı hayal ediyorum :) :)

3. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Tipsiz deme garibe. Bayağıda aslanlar gibi duruyor. Ben tipini beğendim.:D :D

Zaten Sazan demiş adamlar. Büyük ihtimalle de tuzlu su koruması yoktur rulmanlarında.

Ayrıca birim maaliyet hesabı yaparsak, 16 rulmanın, çok da aham şaham kaliteli rulman olabilme şansı çok az.:confused: :confused:

4. MehmetKordan

Tevfik abi o fiyatlar doğru fiyatlar değil baktığın site genelde 2.el ürünlerin satıldığı bir site:)

http://www.mur-tackle-shop.de/en/Carp-Fishing/Carp-Reels/Fox:::1_7_55.html

şuraya bakarsan gerçek fiyatlarını görürsün:D

Tuzlu suya gitmez gitmez herhalde bunlar.

Ah o para çıksa zaten :D her şeyi bırakıp tam anlamıyla balığa vericez kendimizi de:)

5. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Evet kol kısmı daha iyi yapılabilirdi Serdar..Makinaları tatlısuda sazan ve turnaya kulanmayı düşünüyorum,Jig için daha değişik makinalarım var zaten,jige uymaz bu makinalar...

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Mehmet kardeşim teşekkür ederim güzel temennilerin için.
    Shimanonun bir çok makinası var zaten bende,önermiş olduğunuz makinayıda inceledim,hatta geçen bir yere yazmıştım,malzemecinin önermiş olduğu makina diye işte o makina Ultegra 14000 lik makinasıydı shimanonun..Ben zaten daiwa makine almak istiyordum, emblem exceler veya tournament arasında kalmıştım ama serdar arkadaşımızın bu makinayı çok önermesi doğrultusunda bu makinede karar kıldım,bakalım zaman herşeyi gösterir ama makinalar iyi gözüküyor...

7. MehmetKordan

Hayırlı olsun abi tekrar zaten ben sorun çıkartacağını düşünmüyorum..Uzun seneler kullanılabilir.

Ben de istiyorum bir 4 lü daiwa seti ama:)Fiyatları biraz yüksek istediğim setin:)

Farklı makineleri kullanmakta fayda vardır, malzeme sahibi oldukça bu işten aldığın keyif artar zaten abi.

8. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Malzeme sahibi oldukcamı?Bende aşırı derecede bol malzeme var zaten..malzemelerde sadece kamış ve makine ile sınırlıda değil,övünmek gibi olmasın ama çoğu malzemecide bile yoktur hani o derece,ben aynı zamanda koleksionda yapıyorum,eski makina,kamış ve sahteleride topluyorum,hastalık ne yapalım...

9. MehmetKordan

O manada değil güzel abim belki hata bende yanlış cümle kurmuşum ..Demek istediğim senin elinde 10 tane makine var bunların yanına 3 tane daha makine eklediğinde insan mutlu oluyor bir nevi kendini ödüllendiriyorsun.

Demek istediğim buydu.

En azından ben mutlu oluyorum:) İhtiyacım olmadığı halde makine alırsam ya da bana hediye gelirse:)

Güle Güle kullan abi

Bu arada turna canlı yemle mi avlıyorsunuz?

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Stratos tip olarak odun gibi birsey. Kaan çok güzel özetlemis hem markayi hem makinayi. Meraklisi olmak lazim.

11. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bizde canlı balık yasak,ama canlıymış süsü vererek yakalıyoruz,ya sistemle atçek yaparak yada kalın toplu şamandırada ve dalgada,yem dalga vurdukca,aşağıya yukarıya oynuyor ve cançekişen balık gibi duruyor..Ama gerçek olan şu var,ölü sunulmuş yeme daha büyük turnalar vuruyor,tabi geniş bir konu bu,böyle kısaca anlatmakla olmaz,zamanla kazanılacak tecrübeler..

Takımlar yani makinaların sayısı 800 adeti aştı,eh dörtyüzden fazlada kamış var,bunlardan daha çok yan eşyalar,sahteler,dergi ve kitaplar,dvd,videolar ve daha bir çokları,yer kalmadı:) halende almaya devam ediyoruz...

12. furunotr

furunotr Haluk

Eski Stellaları değil; yenileri kıyaslama yapmak lazım Saltiga ile; zaten sanmıyorum ki eski Stella'lar var iken Saltiga diye bir model olsun...

50-60 kg.lık hırçın balıklar big game sayılıyor ise her iki makina ile de şov yapanları gördüm... Ancak bu tip avlanmalarda her iki makinanın da ister kullanıcı hatasından kaynaklansın, ister başka sebeplerden problem çıkarabildiğini de gördüm... Mesela aratırsanız pekçok kulağı kırık Saltiga mevcut net üzerinde; ancak bu makinanın kötü olduğu anlamına gelmez; pekçok kullanıcı sırf alabilecekleri hazzı arttırmak için kulvarının üstünde koşturuyor bu tip makinaları; azıcık macera arıyorlar yani...

13. furunotr

furunotr Haluk

Bu kişisel düşünceniz; ancak biraz kısır kalmış gibi; zira cümlealem kıyaslama gerektiğinde bu iki modeli; yani Stella ile Saltiga'yı kıyaslıyor; çünki aynı kulvarda yarışıyorlar; birbirlerine üstün gelen yerleri de mevcut; zayıflıkları ve denklikleri de... Daha evvel link vermişim; googol'de arattığınızda daha pekçok kıyaslama bulabilirsiniz... Fiyatları da çok yakın birbirlerine...

http://www.tackletester.com/tag/saltiga/

14. arkadas

arkadas ibrahim

Daiwa Emblem Pro

kulailmis olani nekadara kadar alinmaliki birisi 190€ istiyorda

15. furunotr

furunotr Haluk

Makinanın durumuna; ne kadar temiz ve kusursuz olduğuna bağlı olarak değişebilir bu fiyat; Istanbul'da şu an sıfırı 600 TL. gibi bir fiyatı var ve belki az bir miktar pazarlık payı da olabilir; bir de çok modeli var bu makinanın ben karıştırıyorum doğrusu; modele göre farklılık da olabilir...

16. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..

Haluk abi, bir tek kulağı kırık Saltiga mevcut net üzerinde. Bir şekilde olmuş ve nerde, nasıl, neden olduğuna dair bir bilgi yok ortada.

Ama 300 kg'dan büyük balıklar için kullanılmış ve görevini yerien getirmiş tonla saltiga var zaten, bu yüzden hala saltiga satılıyor peynir ekmek gibi.

17. furunotr

furunotr Haluk

İster ise 1000 tane olsun; net üzerindeki fotoğraf veya filimleri beni bağlamıyor; zira o problemi oluşturan şartların ne olduğunu bilemiyoruz; tıpkı senin vermiş olduğun pulu eksik Shimano Exage örneğinde olduğu gibi... 1000 tane de kırık olsa bu o ürünün kötü olduğunu göstermez... Zaten Saltiga'nın ne kadar kaliteli bir ürün olduğunu da biliyorum; şahsen deneme fırsatı da buldum eski Saltiga'lardan... Tabii bizim burada kullanmak için bana ağır geldi 6500 Saltiga ve Expedition; ama kullanan arkadaşlar var... Saltist'i kaçırdım; kısmet ise Catalina 4500 veya yeni Saltiga 4500'ü inceliyorum bu aralar; benim kullanımıma uygun gibi duruyor bu makinalar ve zannediyorum yakında gelecekler...

18. arkadas

arkadas ibrahim

DAIWA - Infinity X 5500 BRA

Daiwa- t Linear X 5500 BR

Daiwa Emblem - Z 5000A Japan

Daiwa Windcast Z 5500

benimde kafam karisiyor yeni baslayacagim sadece birkez alacagim zor is su makina sevdasi

Daiwa Emblem Pro 5500

19. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Eğer, seçenekler bunlarsa, Emblem Pro 5500.

İyi bir makine isteyenin, boğaz için bilhassa, başka makine aramasına cidden gerek yok. Ha, param var, lüks istiyorum diyorsanız, Saltiga Surf'ü de listeye ekleyin.

20. arkadas

arkadas ibrahim

..........................
    daha cok ikici el alabilecegim icin bunlar var 1tane kullanilmis saltiga var oda ancak 2 sonrasi icin ancak cok pahali cünkü 30 euroya daiwa 2,10m 100-200 atarli 220 gram ==ve 30 euroya kamis buldum sira makinada