çarpmayı neden kullanmalıyız veya kullanmamalıyız???

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    anlaşılan sen hiç çarpma kullanmamışsın.öle sürünün içinden çarpma atmak var bide tek başına gelen balığa çarpma atıp yakalamk var ben bundan bahsediyorum.

2. Kansu olayı dallandırıp budaklandırmak yerine sen çarpmayı bırakıp kıyıdan eskisi gibi güzel güzel zargana avlasan nasıl olur....

3. Bu yazdıkların senin avlandığın alan için geçerli kardeşim.
    Ya diğerleri ne olacak....

4. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    :p Konuya bak yaw :p Abi bu konu tartışılır mı, lütfen yaa :) Amatör balıkçılık bir hobi olmakla beraber bir spordur bunu bilmeyenimiz yoktur ve küçük balıkları avlayanlar küçük insanlardır, yani spordan nasibini alamamış, olgunlaşamamış insanlardır...

5. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    kullanmadım kullanmam da. ama kansu kardeşim, sen söylenenleri anlamıyor değilsin. bence inat ediyorsun bu yanlışı savunmaya. yoksa bu kadar lafı değil senin yaşındaki genç bir zihniyete, bir çocuğa anlatsak ''acaba gerçekten yanlış mı yapıyorum?!'' diye düşünürdü sanırım. ama sende bundan eser yok. sen bilirsin ne diyeyim. :(

6. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Kansu kardeşim eğer balığı görerek atiyorsanız çarpmayı neden avladığınız kalkanların boyu izin verilenden küçük yada adedi 2 den fazla??????

7. ergen

ergen

Cok güzel bir soru

Inan bende simdi onu düsünüyordum:)

Belki tam o esnada gözüne Sigara dumani kacmistir Arkadasin:rolleyes:

Rasgele

8. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Yaa şimdi bu çarpma avrupada yasssak sanırım(yanlışım varsa düzeltin)

Belkide bizim sirküleri hazırlayanlar çarpma olayını gözardı etmişler(nasıl etmesinlerki bir avuç çarpmacı var nede olsa)
    Ben şöyle düşünüyorum Olurya 38/2 sirkülerde amatör balıkçının çarpma ile avlanması yasaklansa acaba kansu arkadaşımız ve diğer savunanlar ne düşünür nasıl bir yorum yapar mantıklarına nasıl kabul ettirirler bu durumu..
    yoksa sırf yasak olduğu için benimsemeseler bile uymak durumundamı kalırlar...
    Haa yok olmaz öyle bişey yasaklanmaz diyorsanız görün bakın bir gün mutlaka yasaklanacak bu yöntem sirkülerde...vicdan ve mantığımızı kullanmadığımız durumlarda maalesef yasakçı zihniyetlerin ekmeğinede yağ sürmüş oluyoruz bilesiniz..

9. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg

uslubuna dikkat et kardeşim ne biçim konuşma öööyle adam çarpmayla balık tutdu diye bu denli saçmaca yazılar olmaz olamaz:mad: :mad: :mad:

10. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Bende buna aynen katılıyorum..Eeee noolacak şindi kafkamı etceez mcağlar.....:mad: :mad:

11. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Aynen katılıyorum arkadaşım.

Bence Rainman arkadaşımızın söylediğinin çarpmayla hiç bir alakası yok...

12. ergen

ergen

Riza, Mehmet, Irfan

Arkadaslar size bir soru!

Hanginiz Kansu'nun Carpma ile Balik avladigina inaniyorsunuz?;)

Ben hic inanmiyorum!!!!!

Eline Oltasini alip, her gittiginde döktüren, envai cesitte Balik yakalayan,
    benim bildigim Kansu Carpma ile Balik avlamaz!!!

Kansuuuu ! Duyuyormusun beni?

Yanlismi? düsünüyorum???:confused:

Rasgele

13. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Sevgili Güneyli abim neden şu son zamanlarda bu forumda sürekli bir gergin hava hakim. Eskiden böyle bir şey yoktu. Herkes balık tutar resmini koyar bilmediği şeyi sorar öğrenirdi. Neden ortam bu kadar gerilmeye başlandı. :confused: Acaba bütün yazılanları anlamak istediğimiz gibi anladığımız için mi? Rainman arkadaşımızın yazdıklarını tarafsız bir şekilde anlayarak okumaya çalışırsanız hiç bir art niyeti olmadığını anlayacaksınız. Yazdıkları bu başlıkla pek alakalı değil değil ama kaldı ki küçük balıkları yani limitin altındaki balıkları tutan ve salmayan insanlar bence de küçük insanlardır. Sevgili sfenksant abimiz nedense bütün konulara anlayamadığım bir şekilde hep tersten yaklaşıyo. Bu ve bunun gibi konularda biraz daha yapıcı, olumlu bakabilirsek hiç bir gerginlik yaşanmayacaktır. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim. Karşımızdaki insanlara karşı saygılı olalım. Sevgi ve saygılarımla...

Son düzenleme: 18 Ekim 2006
  14. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Tabiiki Mürsel Abi..
    zaten kansuda söylüyor kullanmadığını...
    Tabiiki konu kişisel olarak algılanmamalı..
    küçük insanlar kişileri,orta seviyedekiler olayları,büyük insanlarda fikirleri tartışırmış.
    Anladığım kadarıyla bizlerde burada bunu yapmaya çalışıyoruz..Etki -tepki prensibine göre bu yaptığımız yaklaşımlar aksi düşünen arkadaşlarımızı gücendirmiş olabilir ama bilinmeliki onlar sadece konum itibariyle birer örnek....

Hiç dikkat ettinizmi bilemiyorum bu konu 350 defa görüntülenmiş ve sadece 36 yorum almış..tekrar okumaları düşersek yaklaşık 250 kişi okumuş bu yazılanları(bu sayı dahada artacaktır zamanla)..hedefte o kitle olmalı zaten..

15. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Tabiiki bu açıdan bakılınca öyle sana katılmamak elde değil.
    ama konunun gelişimi itibari ile hemen farklı anlaşılıyor yazılanlar ve az önce bahsettiğim etki-tepki olayı zuhur ediyor ve rıza arkadaşımızda tepkisini dile getiriyor..
    rızanın mesajının akabinde aynen katılıyorum 'un yanına bu açıklamayıda ekleseydin bu yanlış anlaşılma zinciri oluşmazdı...
    Her ne kadar bu:mad: simiyi kullanmış olsamda sana yazdığım cevap''Heeey gençler uslu durun bakalım yoksa silgi gelecek'' tadındaydı..(Gerçi silgi atmaya yetkimiz yok ama...:))

16. Konu farklı boyutlara ve kşisel tartışma ortamı yarattığığ için ..

Site yönetimi tarafından kapatılmıştır ..

Anlayışınıza teşekkür ederiz ..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.