Çanilli Baraji..

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında turnaaşığı ankaralı tarafından paylaşıldı.

1. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Arkadaşlar merhaba, haftasonu çanıllı barajındaydık. Çanıllıda yeni yeni turnalar oynamaya başlamış. Ama çoğu küçük turnalar. Biz 5-6 tane yakalamıştık, ama çoğu küçük olduklarından onları suya bıraktık ve elimizde sadece bir tanesi kaldı. Oda standartların az üstünde. Ama bir şeye çok üzüldüm, orda küçük balıkları yakalayıp geri bırakmayanlar vardı, her ne kadar bazılarına uyarılarımızı yapmış olduysakta hiç biri bizi dinlemedi. Bizde o sinirle hemen malzemelerimizi toplayıp ordan ayrıldık. Yazık ya küçükten yakalayıp öldürüyorlar, ondan sonra turna kalmamış diye laf yapıyorlar. İnanın o heriflerin yakaladığı balıkları bir görseniz, belki istavritten biraz büyüktür, ama ne yapalım bizim elimizden uyarmaktan başka bir şey gelmedi. Yazık çok yazık...:mad:

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    ben en sonçanıllıya nisanınbaşında ğittim iri turnalarda yakaladım son zamanlarda oraya ğidenler ya balık yakalayamıyor yada çok küçük olduğunu söylüyolar önümüzdeki cumartesi aksilik veya proğramda değişiklik olmazsa çanıllıya turnaya ğitmeyi düşünüyordum şimdi bendekararsızkaldım herşey nasip kısmet

3. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Hep küçük abi..

Aslında sen bilirsin orda büyük balık yakalama yeri var ama canlı yem kullanmak şart. Çünkü o sazlıkların arasına at çek yapamıyoruz ama biliyorum ki o sazlıkların içi turna kaynıyor. Ben bir dahaki gidişimde canlı yemle gideceğim, eminim daha iyi balıkların çıkarırım. Abi biz bu haftasonu c.tesi de gitmeyi planlıyoruz, eğer sende gidersen haber verirsen orda buluşup tanışma şansımız olabilir. Syg.

4. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    cumartesi öğlen haberleşiriz aşık

5. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Abi biz çanıllıda, barajın köye yakın olan tarafında tutuyoruz. Telefon numaramı vereceğim ama orda avea çekmediği için vermemin bir anlamı kalmaz. Zaten eğer ikimizde orda olursak ben seni bulurum:)

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    üç dört hafta önce bende iki kez gittim ama birinde hiç çıkmadı birindede ufacık bir tane çıktı gerçi iki saat felan uğraştık ama bilmiyorum

7. gmby

gmby

Favori Kamış:
    2,50 m-1,80-1,20 m olta. 2.90 m zodiac bot - Elektrikli motor - Garmin 120 Fishfinder.
    En İyi Avı:
    2 kilo Turna
    cumartesi bende canillida olacağım dostlar.. belli mi olur şu kuzulardan biriside bana nasip olur..:D

sayın ''parsel'' iki hafta önce bende oradaydım evet dogrudur küçük turnalarda vurmuyor degil..ama iki hafta önce 3 arkadaş botla yaklasık 4-5 saatte kişi basına günlük balık limitimizi doldurmuş idik.. ve en kücügü 35 cm idi...

Son düzenleme: 3 Temmuz 2006