Ayvalık Edremit icin tavsiyeler

Konu, 'Bölgeler' kısmında aeatici tarafından paylaşıldı.

1. aeatici

aeatici ahmet eyyüp atıcı

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    ıkı tarafada hıc gıtmedım kıyıdan veya tekne ıcın nerelerı ıyıdır hangısını tavsıye edersınız?bu bolgede avlanan arkadaslar kucuk tavsıyelerde bulunurlarsa sevınırım

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Bölge o kadar geniş ki nasıl bir tavsiye istediğinizi anlayamadım. Ayvalıktan Edremit körfezinin sonuna kadar onlarca kilometrelik bir kıyı şeridinden bahsediyoruz.

3. aeatici

aeatici ahmet eyyüp atıcı

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    kiyidan atis yapicaz bolge olarak hic gitmedigim icin bilmiyorum tarif edebileceginiz yerler varmi ? yem olarak ne kullanmaliyim?

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    o bölgelerin suyu çok aşırı soğuk olduğu için temmuz sonunakadar pek balık yapmaz:(

5. phanteras

phanteras Muhammet

ben 6 yıldır Edremit Körfezinde kalıyorum, 6 yıldır da hobi / spor amaçlı olarak aralıklarla Cuma akşamları yada C.tesi günleri akşamdan balık avlamaya giderim, ama 6 senedir kupa (kupez)'dan daha kaliteli bir balık yakalayamadım, oltayı ne zaman atsam 10 cm'lik isparoz yada horozbina geliyor, deniz balık konusunda bana küskün herhalde, Ben genelde Güre ve Akçay tarafında olta atıyorum (avlanamıyorum :) ) ama Altınoluk Fener/İskele 'den çok iyi balık çıktığını söylüyorlar ekim ayında 15 kg. kadar lüfer avladıklarını iddia edenler var :) ancak ben 6 senedir hiç görmedim. Balık avlamak istiyorsan Altınoluk ve sonrasına gideceksin diyorlar bana. bende aynısını sana söyleyeyim.

6. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Muhammet sen ya çok şanssızsın yada gideceğin mekanı ve kullanacağın yemi bilmiyorsun;)
    güre fener mahallesi fenerin sol tarafındaki kumluk gece mırmır ve mercan ve SSK kampının önündeki bölgede gece yemli olta ile levrek yapmaktadır:) :)

7. phanteras

phanteras Muhammet

Sayın abim ben artık şu kanıya vardım deniz bana küskün, yem olarak Edremit ilçesinden aldığımız ve bu bölgede amatör olarak en çok kullanılan Mamun ve Sülünes kullanıyorum, yer olarak dediğiniz yere hiç gitmedim, güre İskelesinin hemen sol tarafında bulunan eski taş iskele üzerinden olta atıyorum(z), takım olarak 4 numara 3 iğneli dip oltası takımı kullanıyorum(z), bu bizim burada av malzemesi satan arkadaşlardan aldığımız takımlar, bir gecede yaklaşık olarak en az 3-4 takım heba oluyor, bu şekilde arkadaşlar, kaya levreği ve çipura yakalayabileceğimizi ve yakaladıklarını söylüyorlar ama ne ben ne de ben varken hiç olmadı bu iş, bir gecede 8-10 tane horozbina ve bir o kadar da isparoz geliyor, dediğim gibi şu ana kadar denizde hiç bir kaliteli balık yakalayamadım, ama horozbina da olsa, isparozda olsa o oltayı asılttırması, zillerin ötmesi, koşuşturma, gece ayazı, temiz hava hiç bir şeye değişilmeyeceği için bıkmadan usanmadan ve denize gücenmeden bu hobimi devam ettirmeye çalışıyorum, benim için horozbina olmuş ya da isparoz olmuş farketmiyor ama evdekilerin maskarası (alay konusu) oldum ya o beni kahrediyor, birazda iş yoğunluğundan ötürü hobimize sağlıklı vakit ayırıp da hangi balığın ne zaman çıkacağı, nerede çıkacağı konusu araştırmayıp hangi yemi kullanmam yada hangi iğneyi kullanmam konusunda gerekli bilgiye sahip olmadan sadece malzeme satan kişinin verdiği takımlar ve yönlendirme ile ve yine arkadaşlarımızın bilgilendirmesi ve yönlendirmesi ile yaptığımızdan kaynaklanıyor, hadi ben balığa gidiyorum deyip malzemeleri ve yemi alıp gitmekle olmuyor, biraz daha profesyonel olarak ilgilensek herhalde başarırız diye ümit ediyorum....

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    öneri

Deniz kimseye küsmez.

Sen, malzemecine küs. :) (onun avlak yönlendirmelerini dikkate alma)

9. Atilen

Atilen Aydın

Akçay iskeleye ikinci olta atışımda bir kilo pisi balığı yakaladım (hayatımda oltayı denize 3 üncü atışımdı).Olta balığı kısmet herhalde :)

10. piatr

piatr Cemal

Cumartesi günü kadırga koyuna gittik arkadaşlarla benim için ilk balık avıydı. 2 saate 3 saat arası orada avlandik birşey tutamadık fakat diğer avlananlardan birkaçının tuttuğunu gördüm. Kadırga koyu hemen derinlestigi için balık malzemeleri satan bayinin tavsiyesi üzerine gitmiştik. Sonrasında altinoluktan saat 14:00 da fenerden 5 km açıldık saadettin abi ile 4 kişi 2 saat 100 lira ama tekne küçüktü 1,5 saat boş geçti saat 16 gibi ilk vuruşları aldık derinlik 30 m teknede cihaz vardı bizi kayalık balığın bulunduğu yere getirmisti 1 saat gibi sürede 4 kişi 7 balık tuttuk 2 çipura 3 karagöz 2 Mercan balığın bollaşttığı zaman da ne yazıktır ki bizim zamanımız bitti balikesir döndük güzel vakit ilk av daha ne olsun

11. haluk aksu

haluk aksu haluk aksu

edremiti hiç düşünme balık yok ayvalık cunda maden adası var yalancı boğaz dedikleri yer iyidir kulubenin olduğu yer