Aynalı Sazan - Cyprinus carpio

Konu, 'İçsulardaki Balık Türleri' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Güner

Yılmaz Güner

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    6,850 kg. Aynalı Sazan
    Aydın abi ben de telefonunu kaydettim.Rektörlük İdari Mali İşler Daire Başkanlığındayım...
    Hoşçakal...

2. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Ben de yolun düşerse beklerim. Zaten yolunun üzerindeyim. görüşmek üzere...;)

3. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Hiç denk gelmedi bende yakalamayı çok istiyorum.Eti nasıl lezzetli mi aynalının?

4. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Lezzeti fena değil. Çok yağlı bir balık olduğundan bana göre kızartması güzel olmuyor. Tabi herkesin damak tadı farklı. Bence fırında hafifçe yağlanıp soslanarak daha lezzetli oluyor.
    Aslında daha çok avı heyecanlı oluyor. Öyle bir zaman geliyorki durgun geçen zamanın ardından zillere yetişemiyorsun.
    Tavsiye ederim.

5. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Seyhan baraj gölü kenarından oltayı salıp, ucunada çıngırak takıp beklemek gerek değil mi:)) Baraj glöünde bolca bulunur..

6. aydın karakaya

aydın karakaya Aydın KARAKAYA

En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    merhaba bende bu balığın hem tutmasını hem yemesini çok seviyorum.balıkavı ailesine yeni katıldım olta ve sazan hakkındaki tecrübelerinizden faydalanmak isterim

7. aydın karakaya

aydın karakaya Aydın KARAKAYA

En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    merhaba arkadaşlar bende bu balığı olta ile tutmasını çorba ve tavasını yemesini pişirmesini temizlemesini boş zamanlarımda aynalının peşinde koşmasını çok seviyorum.balıkavı ailesine yeni katıldım sazan konusundaki tecrübelerinizden yararlanmak isterim

8. NiG_DeLi

NiG_DeLi

Favori Kamış:
    olta
    arkadaslarrr konyada nerde balık tutabilirim yardımcı olabilecek biri varmııı ordaa şimdiden teşekkurlerr

9. Gezgin21

Gezgin21

Favori Kamış:
    Olta
    Tatlı su balıkları arasında en gözde bu balık sanırım.

10. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    Gürhan Merhaba,
    yıllar önce erciyeste tekirin oradaki gölette(1994 veya 1995) çok güzel aynalı sazanlar çıkıyordu. Bir arkadaşımla beraber küspe oltasıyla 5-6 tane 1,5-2 kg lık kadar yakalamıştık. Hatta birileri orada ağ atıp bir bagaj dolusu balığı alıp gitmişlerdi ve adamlarla tartışmıştık.
    Eti normal sazana göre daha kılçıksız gibi gelmişti çünkü aynı avda çıkanlardan 1-2 tanesi normal sazandı ve kıyaslama imkanımız olmuştu. Lezzeti de fena değildi ya da bizim aç zamanımıza denk geldi:)
    Bildiğim kadarıyla şimdi oradaki gölette av yasağı var olmasa da o küçücük göleti ağla kısa sürede kuruturlar zaten.
    Hoşçakal...

11. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

aynalı sazanın nede çok seveni var bende dahil bi balık bu kadar yakışıklı olurmu ya resmen hayran bırakıyor avlanması olatnın ucuna ilk geldiği andan itibarenki verdiği haz tarifsiz yaşanması gerek ama daha çok yaşayabilmek için mutlaka her yalaladığımızı almasak daha iyi olacak biri yetiyorsa biri ona da gerek duymuyosan onuda bırak gitsin nasılsa oltana her geri bıraktığın birdahakine senelerde yani daha çok gelecektir eski günlere döndüğümüzde balıklar suyun üzerinde sanki yolda bir grup arkdaş topluluğu biribirine rastlamış manzarası vermeye başlayana kadar yakala zevkini tat anı ölümwsüzleştir bırak daha çok aevk alacğız düşüncesindeyim

12. orjinallaz

orjinallaz

bu balık koilerin aynısı

bu balık japon koilerin aynı türü ama koiler yenmiyolarlar :D [​IMG] bir ara akvaryumda bakmıstım sazanlara daha cok benziyorlar

13. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    darıca hayvanat bahçesinde bu japonlardan bol mıktarda var:D

14. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:

varsa yoksa sazan gerisi yalan
    bu heyecanı bır sefer yasayan bır daha baska balığa zor gıder

15. orjinallaz

orjinallaz

bu balıklarlar jopon degıldırler

bu balıklarların japon balıklarıyla ılgısı yoktur sadace :D japonlar tarafından uretılmektedir.ama aynalı sazan daha guzel :rolleyes:

16. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Aynalının tatını bilen bilir. Bilmeyenlerde dalga geçer, jölelisi permalısı yokmu diye. Düşünün birkere baraj kenarında mısır taktığınız takıp bir talmışki suya alaaaaaaaaaaaaaah gidiyor, koş koş balık bi tarafa sen bi tarafa sonuç 8 kğ luk aynalı, abi varmı bundan ötesi. Mubarek kuzu eti gibidir. Dedimya bilen bilir. SAYGILAR

17. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    O zaten koi sazanidir.Yiyen de var.Bayagi da buyur.Ancak tatli sulara zararli bir baliktir. Kirlenmeye, turlerin dejenere olmasina yol acar.

18. yörünge

yörünge

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 4 kg
    rastgele değerli balıkçı dostlarım ben aranıza yeni katıldım bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

19. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:

1 temuzdan sonra beş kiloluğuna da razıyız :D

20. acemiavcı

acemiavcı

Favori Kamış:
    Acemi işi bir olta takımım var.
    En İyi Avı:
    Henüz kiloluk yakalayamadık kısmet diyoruz.
    Ben değilde!!!

Gece 1/2 civarları biz acemilerin takımlarıyla uğraşan arkadaşın oltası suda.Şamandırasına şöyle bir göz ucuyla bakan eleman birden heyecanlandı.Balıkla avcı arasındaki inanılmaz mücadele ve kocaman bir aynalı.O geceyi ve heyecanı untamam.Bizde inat ve sabırla aynı mücadeleyi kovalıyoruz.Hepimize rastgele...