“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. MehmetAliYILDIZ

MehmetAliYILDIZ Mehmet Ali YILDIZ

Sevgili Önder,
    Sen de haklısın. Olması gereken konuşarak anlaşmak. Sen şimdiye kadar kaç kişiyle tırıvırı hakkında diyalog kurdun bilmiyorum ama benim diyalog kurduğum insanların en sonunda kafasına odun gerekiyor. Her fırsatta hak yiyen bir toplum olmuşken, dövüşmeden dert anlatamaz hale gelmişken senin teori çürür maalesef. Buna paylaşımsızlık demeyelim de huzur ve sağlıklı gelecek için gizem diyelim bence.

2. avcı_ferdi

avcı_ferdi FERDİ

helal olsun

3. Nallıhanlı

Nallıhanlı b

Valla çok doğru en son Ankara-Nallıhanda ismini vermiyim biryerde kefal avlarken 4 tane Tırıvırıcı Balık Tutuyor babamla ben boş dururmuyum arabadan Tel i getirdim babam jandarmayı aradı ve ceza yediler.. Lütfen sizde tırvırı ile avlananları polis veyahut jandarmaya bildirin. Tırıvırı yasak olduğu için tırıvırı cılara iyi ceza kesiliyor.Hatta onların 10 metre ilersinde kanca ile avlanıyorduk jandarma geldi teşekkür etti tırıvırıcılar öyle bi bozuldularki görmeniz lazımdı.

4. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Fladen, Shimano, AlbaStar
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Alabalık 58 Cm, Aynalı Sazan 14 Kg.
    Çok güzel bir uyarı olmuş, teşekkürler Burak Kardeş. Böyle kişileri gördüğünüzde yapılacak en doğru şey 156 ;)

5. Nallıhanlı

Nallıhanlı b

Arkadaşlar bilinçlendirmenin en iyi yolu tırvırıcıları şikayet etmektir.Siz eğer kanca ile avlanıyorsanız zaten sorun olmaz.Tırıvırıcılar yakalandımmı fena ceza yiyorlar ve akılları başına geliyor..!:)

Son düzenleme: 10 Şubat 2011
  6. dici

dici Murat

En İyi Avı:
    Turna, 85 cm. 3.75kg.
    aklınla yaşa kardeş

7. lightjockey

lightjockey Ersin

Favori Kamış:
    Lineaeffe 360 Surf
    Favori Makine:
    Okuma , Albastar
    Tırıvırıya HAYIR !

Kesinlikle sezon dışında avlananları ve tırıvırı kullananları şikayet etmekten yanayım . Suda Kalan her Tırıvırı nın verdiği zararı hiç bir balıkçının göze almaması lazm ! ! !

8. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    bizde torbacı değiliz

kardeşim senden zarar gelmez ewet bzde turna avına yeni başlıyoruz mümkünse bize yardımcı olursan bizde gideriz ama istersen beraberde gide biliriz ben bağcılarda oturuyorum

9. Özkan KILIÇARSLAN

Özkan KILIÇARSLAN Özkan

Favori Kamış:
    OKUMA Fina Pro 1,80
    Favori Makine:
    Daiwa Strikeforce
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Tatlı su poşeti
    Merhaba peki şöyle birşey sorabilir miyim ? ben ankara'ya yeni geldim ve balıkçılık benim tek hobim aracım yok ve hiçbir avlak yeri bilmiyorum. Böyle siteler benim gibilere yada birbirimize yardım etmek amacıyla kurulmuyor mu ? Ama lütfen beni yanlış anlamayın ama biraz da bana hak verin...

10. rockersin

rockersin Ersin

Favori Kamış:
    El oltası
    Favori Makine:
    Lyra 600-60
    En İyi Avı:
    2 Kilo Eşkina - 3.400 Gr Aynalı Sazan
    İçimde art niyet olmadığından ve bu forumdaki bilgilerden art niyetli olarak faydalanacak insanlara karşı beni ve diğer uyananları uyandırdığın için teşekkür ederim.

11. SileliHakan

SileliHakan Hakan Özgür

Tebrik ederim güzel bir yaklaşım.Umarım herkes aynı duyarlılıkda olur.

12. vtec_sarı

vtec_sarı zafer

Favori Kamış:
    lineaeffe
    Favori Makine:
    okuma
    mantıklı yoksa memlekette tavuktan başka beyaz et kalmayacak :(:(:(

13. tellakman

tellakman Engin

Hem konuyu açandan hem de güzel fikirlerini yazanlardan allah razı olsun. Hepinize merhabalar ben de yaklaşık iki aydır o avlak senin bu avlak benim dolaşıyorum Ankara civarında. Şunu herkes bilir ki balık işi kısmet işidir. Ben balığa çıkarken annemin o güzel hayır duasını alırım ve ardımdan bir ses "rasgele oğlum" dediğini duyarım 10-15 kere dolaştım avlakları ama eve bir kere balıkla dönmüşümdür. Zaten döndüğümde annemin benim gözlerimdeki heyecanı görerek anlattığım hikayeleri dinlemesi bana büyük keyif veriyor. Aynı zamanda rasgelenin anlamını bilmeyen de yoktur. Benim şahsi kanaatim hiçbir şekilde açık şekilde adres verilmemesidir. Hatta madem ki biz duyarlı insanlar biraraya gelip kafa patlatıyoruz, madem sivil toplum kuruluşları bu konuda duyarlı balıkçılık sitelerinin adminleri biraraya gelip sanal toplum kuruluşu oluşturup çok güzel kararlar alabilirler diye düşünüyorum. Avlakların yerlerini paylaşım konusu ise belirli periyotlarda düzenlen organizasyonlarla buluşularak hem birbirimize tecrübelerimizi anlatarak hemde doğada içilen bir sıcak çayın ve sohbetin sıcaklığı eşliğinde yapılabileceğini düşünüyorum. Herkese saygılar.

14. Zordaş

Zordaş ÜMİT

Favori Kamış:
    100-200 gr 2.70 karbon
    Favori Makine:
    shımano 4000 f
    En İyi Avı:
    Turna 7.5 kg 110cm
    Bursa da okadar barajdan hiçbirinde balık kalmadı,sırf şu anlattığınız meseleden dolayı..birde fısıltı gazetesi varki inanın en az internet kadar etkili..hani meşhur bir laf vardırya herzaman doğruyu söyleyin ama her doğruyu heryerde söylemeyin diye..Birde şahit oldum şu bohçacıların çoğunun akıl sağlığı problemli acilen tedavi olmalılar..Tüm doğa dostlarına saygılar sevgiler...

15. AdemUsta

AdemUsta MERTER

En İyi Avı:
    turna
    konu eski ama okadar da deyil baştan sona kadar üşenmden okudum emegi geçen tüm iyi niyetli balık sever doga sever dostalarıma tşk ederim konu yu açan kardeşimize ayrı tşk ederim :) birde yiyip içip pisliklerini bırakmasalar daha dogru olur diyorum biz balık tutmaya koca haftanın bir günü gidoyoruz orda neden bulunuyoruz orda bulununan piknik yapan okadar insan farki biz kafa dinliyelim haftanın stresini atalım bir iki kısmet ne ise oltamızı atalım diyoruz fakat etrafa baktıgın zaman okadar ses gürültü sebebsiz bagrışma ses varki abii bu ne yagg diyorsun mulasef bazı şeylerin önüne geçilmesi zor oluyor bu forum sitelerini bu yüzden seviyorum dogru yönde bilgi paylaşımı çok dogru oluyor ve bir çok insanı bilgi sahibi yapıyor insanın vericegi zarar bence karşısına degil kendinedir nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak ne verirsen onu alırsın boşuna bu güzel sözleri yazmamışlar tekrar tşk ederim arkadaşlar ....

16. uur34

uur34 UĞUR

Favori Kamış:
    1942 İSTANBUL
    Favori Makine:
    SHİNA
    sorma üstad ya keyif için hafta sonu sazlıbosnaya gidiyoruz 1 kişi 10 tane olta atıyo sanki zengin olucak zaten çıkan balığın kalitesi belli at en fazla 2 olta keyfine bak...

17. messout

messout mesut

selam arkadaşlat ben mesut mutlu daha yeni üye oldum balıkesire yeni geldim öğretmen olarak atandım ve balıkesiri pek bilmiyorum turna balığı tutmayı çok seviyorum balya köyünde turna çıkıyormuş doğrumudur acaba ? bilenler varsa cevap yazarlarsa sevinirim..

18. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Konuya baştan sona bir gözat, cevabı içerisinde desem çok mu şey istemiş olurum hocam?:)

19. Mehmet G

Mehmet G Mehmet

İlk mesajınızda balık merası sormak bana hiç iyi niyetli gelmedi ....

20. srtnmrc

srtnmrc Sertan

önemli bir konuya değinmişsin, lütfen dikkatli olalım..