3.20 Alüminyum tabanlı şişme bot

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında oguzhanyildirimoglu tarafından paylaşıldı.

1. oguzhanyildirimoglu

oguzhanyildirimoglu oğuzhan

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Arkadaşlar 3.20 boyunda 589 kg kapasiteli d burun aluminyum tabanlı bir bot alacam ancak bir kaç marka var ve fiyatları 1000-1400 tl arasında değişiyor internetten baktığım kadarıyla yardımcı olabilirmisiniz bende 800-1000 tl arası çıkarabiliyorum kaliteli bir bot almak istiyorum

2. barisbasci06

barisbasci06 Barış

Favori Kamış:
    Shimano Bestmaster
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 RB
    En İyi Avı:
    Hatırlamak zor..:)
    Oğuzhan kardeş..
    www.balikmarketim.com adresini bir incele derim..Burada oldukça fazla markanın çeşitli modelleri mevcut.Düşündüğün tarzda ve uygun fiyatlı birşeyle bulabilirsin.Ben sürekli bu siteyi kullanıyorum alışveriş yaparken ve elimdeki birçok malzemeyi buradan aldım diyebilirim..

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Kardeş,
    www.tekneyatshop.com buraya gir.3.20 Alüminyum taban botları en ucuz buradan alırsın.Tabi peşin ödeyecksen arayıp pazarlıkla bi 100 TL daha düşürürsün. Sonra da bana dua edersin.

4. oguzhanyildirimoglu

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Arkadaşlar cais marka çin malı sanırım ancak 3.20 aluminyum tabanlı bota 1100 tl diyolar nasıl fikir verirseniz sevinirim İnanın çok önemli ....

5. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Oğuzhan kardeşim, sana bahsettiğim sitede 3.20 seastar alüminyum tabanlı botları pazarlıkla 1.000TL civarı hatta daha ucuza alabilirsin.Cais seastarın kalitesine ulaşamaz.İkisi de çin malı fakat seastarı tek geçerim.

6. oguzhanyildirimoglu

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Halil Bey Fiyatlar 1380 tl diyor sitede acaba pazarlık yapıncamı 1000 tlye düşüyolar

7. oguzhanyildirimoglu

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Seastar 3,60 Ahşap tabanlı d burun Bot + 3can yeleği +takım çantası+ şemsie çapa+30m ip +pompa+tamirkiti+2 oturak

Toplam 1050 TL ye aldım Bilginize

8. yolcu42

yolcu42 Yakup IŞIK

En İyi Avı:
    11,5 kg aynalı sazan

Hayırlı olsun güle güle kullanın

9. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

oğuzhan bey hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

10. son mohikan

son mohikan Günay Turhan

hayırlı olsun,en keyifli avların almış olduğun bot'unla olur inş.

11. oguzhanyildirimoglu

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Teşekkürler Arkadaşlar İnşallah Nasipli avlarda kullanırım Balık -Avıcılık bir tutkudur yoksa bir bota bukadar para vereceğinize 2 senelik balık ihtiyacanızı karşılardınız :))

12. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hayırlı uğurlu olsun.Bende 3.60 Ahşap taban ayni botu 1.000TL ye sipariş ettim.Allah mahçup etmesin inşallah.

13. oguzhanyildirimoglu

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    Ryobi 4000 vi
    En İyi Avı:
    turna 3kg
    Amin Abi Artık senin mekanda ankara olduğu için aynı marka botu olan avalandığım yerde birini görürsen o halil abi diye yanına giderim haberin olsun :)

14. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Abim ben Ankaralıyım.Fakat Bursa da ikamet ediyorum.Ama dünya küçük ir yerlede karşılaşırız umarım.

15. yolcu42

yolcu42 Yakup IŞIK

En İyi Avı:
    11,5 kg aynalı sazan

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

16. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Arkadaslar herkese selamlar.Bende bot ve motor almayi dusunuyorum, cok zamandir netten arastirma yaptim biraz bilgi sahibi oldum ama her gecen gun alacagim bot hakkinda fikirlerim degisiyor. Bu zamana kadar hic bot kullanmadim acikcasi tam bir acemiyim. Almaktaki dusuncem yazim denizde genelliklen kiyida biraz zaman gecirmek (oldugum yer deniz kiyisi). Sizlerden bu konuda biraz faydalanmak istiyorum. Oguzhan kardesim botun hayirli olsun gule gule kullan. Senin izlenimlerini alabilirmiyim aldigin bot naisl kalite yonunden bir genelleme yaparsan sevinirim.Ben fiyati uygun oldugu icin seastar 320 ve mariner 9.9 hp motor almak istiyorum. Alu tabanli ilen aksap taban farki ne acaba ahsap tabanli dediklerinin malzemesi nedir? Birde seastar botlarin resimlerine baktim beraket (boyle deniyor sanirim) denen motorun takildigi yerden sonra sag ve solda olan cikmalar obur botlara gore kisa acaba bu ani hizlanmalarda botun onunu kaldirip beni denize atarmiKisa olmasi bir yandanda sanirim daha iyi ozaman botun ic boy kullanim yeri biraz daha uzun kaliyor yaniliyormuyum. bu konularda bilgi verirseniz sevinirim. Sorular haricide yaklasimlarinizi bekliyorum. Birde oguzhanin aldigi yerden pesin almayi dusunuyoum sizde bu firma nasil fiyatlara bakinca oburlerine gore bayagi ucuz 2. kalite mallar satmiyordur sanirim. simdiden tesekkurler

Son düzenleme: 11 Haziran 2010
  17. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Aluminyum taban daha hafiftir ,daha pahalıdır (ağaca göre ) ,daha çabuk ısınır,
    tuzlu suda daha çabuk deforme olur ., avantaj ve dezavantajları bunlar.
    Ağaç taban ,, su kotraplağı veya katlı Amerikan suntası dediğimiz malzemenin polyester ve boya ile güçlendirilmesi ile meydana getirilir.
    Diğer sorunuzda ise , seçiminiz fena değil , Yeni, 320 ahşap sea star ahşap , şu anda 900 tl ,İzmir'de.
    Bu fiatlara iyi bir bot aramak bence yanılgı olur ,Bu fiata satılan markaların çoğu üç aşağı beş yukarı aynıdır ,ben sea starın işçiliğini sanki biraz daha iyi gördüm ve bende aldım.
    Devrilme konusuna gelince , öyle , paldır küldür, hemen ters döneceğinizi sanmayın , kuvettli havalar gerekli ki , o havalarda bir çoğumuzun denizde seyredeceğini sanmıyorum.

18. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Alpargun tesekkur ederim. Alu tabandan vazgectim. Benim sorunum aslinda istanbul izmir gibi boyle mazlemelerin olmadigi yerdeyim gorup bakip almak taraftariyim ama maalesef bu sansim yok :( Yakinda Istanbula gidecegim eger oradan butceme uygun bulamaz isem sanirim internetten ismarlama yoluna gidecegim, aslinda killanilmis bakiyorum 1 aydir ama yenisinden fazla para istiyorlar kullanilmis motoruda tavsiye eden yok o yuzden yenisi bence daha makul geldi.Bot ve motor aldigimda sanirim faturasi lazim baglama kutugu icin yani kayit islemleri icin, bazi yerlerde okudum OTV,si varmi bunlarin varsa nekadara mal olur daha acikcasi kayit ettirmem icin neleri ibraz etmem lazim nelere dikkat etmem lazim. Bu konuda cok yazi okudum acikcasi bizde kanunlar hergun degistigi icin pek bir sey anlayamadim. denizde iki gun gecireceim diye acikcasi ceza vermek istemiyorum kayit altina almam lazim en buyuk korkumda bu zaten.

19. onur1872

onur1872

selamlar. yasalar sürekli değişiyor fakat son çıkan yasada 5 metrenin altında ahşap aliminyum ve şişme tabanlı botları kayıt ettirmek gerekmiyor diye biliyorum. daha önceki yasada 4 metre altı ahşap ve aliminyum tabanlar kayıt ettirilmiyor fakat 2.5 metre üzeri fiber tabanlar kayıt altına alınması gerekiyordu. yasalar biraz karışık ve sürekli değiştiği için insanların kafası karışıyor

dün karaköydeydim. 3.80 ahşap taban botu 1000 liraya veriyorlardı. pazarlık yapılsa belki 900 e falan alınabilir. ikinci el motor alacaksanız da 3.80 bir bota en az 15 hp alın derim. kıyıda vakit geçirecekseniz ikinci el motor da alabilirsiniz. ha derseniz ki 30 40 mil gideceğim vs o zaman ikinci el motorlara güven olmaz kanaatindeyim. kıyıdan seyredecekseniz eski motor bozulsa bile kıyıya çıkabilirsiniz. ikinci el motor fiyatları sıfırlarının çok çok altında. yeterki doğru yerden alın. 20 hp 500 liraya da var 5000 liraya da :) ona göre seçiminizi yaparsınız :) ben en son 25 hp johnson baktım benden yaşlı bir motor 70 lerden kalma 750 lira istediler. johnson servisinde satıyorlardı yani servis bakımlıydı. tabi 40 yaşında bir motora ne kadar güvenilir orası size kalmış :) 25 hp sıfır almak isterseniz 5000 dolar civarı olduğunu da belirmek istiyorum.

20. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Selamlar, benim bot almaktaki amacim oyle aciga gitmek degil :) Aciksaci benim 2 oglum yeni delikanli oluyorlar yaz gelince denize giriyoruz ama devamlida can SIKici oluyor. Dedim bir bot alalim soyle biraz denizin tadini cikaralim malum hersey zamaninda guzel oluyor.Biraz zor is sanirim arabaya yukle kumsala git pompala babam pompala :) gidilince zor olmazda eve gelirken zor olacagini tahmin ediyorum havasini al falan, dun yanlis yazmisim marine motor dusundum diye Tohatsu olacakti onda karar kilmaminda sebebi arkadasin verdigi sitede 9.8 en uygun fiyata olandi. Haftaya istanbula gidecegim dediginiz gibi karakoyde bulma imkani daha cok sanirim hem gorurum benim icinde daha iyi olur. Bot alacagim kesin ama boy konusunda arada kaldim 360,mi alsam 320,mi motoru 9.9,mu 15,mi olmusken kuvvetli olsun diyorum.3 metre icin 9.9 yeterli ama boy buyuyunce sanirim hantal kalir gaz verince 3 kisi ile biraz hizlansin diyorum acikcasi.Malum yasta geciyor su an 47 icindeyim. Kullanan arkadaslarin fikirleri benim icin onemli saticiya gittigimde bana benim isime yaramayani ballandira ballandira anlatir bende duserim tuzaga sonra pismanlikta fayda etmez. yorumlar icin tesekkurler