2017 BUZDA AV (ICE FISHING)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında balli tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Selam dostlar.:)

Kışın erken gelmesi ve aşırı soğukları da beraberinde getirmesi, 2017 Buzda Av (İce Fishing) sezonunu beklemekten iyice bıktığımız günlerin nihayetine ermemize vesile olsa da hayalini kurduğumuz av günlerini yaşayamadan veda etmek zorunda kaldık. Zira Kuzgun hariç diğer tüm göllerimizin tamamında tek balık almak nasip olmadı. Aralık ayındaki Tortum aynalı sazan avımızdan (Lobbuğh Dolmasi) sonra eli yüzü düzgün bir av gerçekleştiremedik. Arada dişe dokunur avlardan sayılabilecek kefal avlarımız da olmadı değil ancak kışın asıl beklenen misafirlerinden saydığımız alabalıklarla yeterince hasbihal edemedik.:confused:

Kuzgun gölünde de 1-2 balık alanlarımız oldu ancak benim nasibim sezonun son av gününde saklıymış. 16 Nisan 2017 Referandum gününde gelen tek balık 8 kişi arasında benim oltamı seçmiş oldu.:):D

Bu sezon buzda ava veda ettik zira belli bir kalınlıktan sonra buz kristalize olmaya başlamış. İçten içe çözülmeye, dağılmaya yüz tutmuş artık. Kıyılar da açılmış yer yer. Allah bilir ya balık olabileceğine dair ipuçları da hepten kayboldu.:(

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

[​IMG][/url
    ]

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Çok güzel fotograflar Nuri abi, tebrik ederim. Buzda balık avları pek verimli geçmemiş olsa da son alabalık fotografını çok beğendim. Fotograflar olarak doyurucu olsa da hikaye bazında aç kaldığımı ifade edeyim.:p Sanırım skor bazında hayaşanan hayal kırıklığından olsa gerek. Zaten sen ifade etmesen de yaşanan sıkıntı üstü cabrio abimizden de anlaşılmakta.:D O karda, o kıyafet başka türlü yorumlanamaz. Daha keyifli avlar dilerim. ;)

baraküda007 ve KorkutAta bunu beğendi.
  3. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Tebrikler Nuri Abi 1 balık hiç yoktan iyidir. Fotoğraflar yine harika.

4. zaad

zaad ZAFER

Maşallah çok güzel anlar yaşamışsınız. Birde yerde kar buz varken, Temmuz ayında Antalya plajlarında imiş gibi poz veren arkadaşı çok mu çalıştırdınız da ateş bastı :)

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Son cümlenden başlayacak olursam; sanırım güzel kardeşim, iş artık av keyfinden ziyade paylaşımların lezzetinin olamayışında kendini buluyor daha çok. Candan bir selam, içten yönelim olmayınca yapılan avların da ne keyfi ne de tadı oluyor. Bir elin parmaklarını dahi geçmeyen, türünün son neferleri diyebileceğimiz birkaç dostun ısrarla sürdürmeye çalıştığı çoğu kere de yapılan paylaşımların es geçildiği durumlar git gide o eski heyecanın da artık kalmadığının göstergesi. Yapılan işin doyuruculuğu, birkaç kelam ile birkaç fotoğraftan daha öte, genele hakim olan bir boş vermişliğin gölgesinde sönüp kalıyor.

Bu raporu(?) açıp açmamakta epey tereddüt ettim. “Değmez” diye çokça alıp verdim içimden ancak karşılığını yeterince kendime izah edemediğim bir şekilde de vefa duygusu ağır basınca bir mecburiyet hissi ile raporu açtım. Düşündüm; kimseye sitem minnet edecek bir durum yok. Kimseden bir taahhüt te almış değilim. Sırf geçmişin yaşanmışlıklarına olan sevgim ve de saygım bu paylaşımı açmama sebep oldu. Bu duygularımı nereye kadar muhafaza edebileceğimi kestiremesem de küllenen köz misali içimdeki ısının da kaybolduğunu hissedebiliyorum. Asıl hayal kırıklığım forumun içinde bulunduğu hale dairdir gubani. Kaçınılmaz olarak er geç bu durumla yüz yüze geleceğimin farkında olmakla beraber yine de bu duruma isyan eden, kabullenmek istemeyen tarafımı daha bir değerli gördüm inatla. Ama artık bu at bu yokuşta çatlasa da fayda etmeyeceğinin acı sonuçlarına şahit olmanın kekremsi tadı ile kaldım başbaşa…

volex21 bunu beğendi.
  6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Çok teşekkür ederim Yaşar kardeşim. Nice güzel günleri siz sevgili kardeşlerime dilerim.:)

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    O poz veren arkadaş, ekibimizin gediklisi Muharrem hocamızdır. (KorkutATA) 1 ay önce de buzlu suya düştükten sona -ki çok daha soğuktu hava- elbiselerini çıkarıp aynen böyle soyunuk dolaştı bir süre. O mecburiyettendi bu ise keyiften.:D

Teşekkürler dostum, daha güzel günler, tadında avlar da sizlerle olsun inşallah.

8. zaad

zaad ZAFER

Benim kış mevsiminde yakaladığım bu renkte ki erkek alabalıklar (sanırım üreme dönemi ile alakalı) çok yavan bir tada sahip oluyor sanki çiftlikten alınmış gibi sizin yakaladığınız alabalığın tadı nasıldı?

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Evet balık erkek alabalıktı. Gerçi henüz bunun tadına bakmadık ama daha önce ekibimizden bana hediye edilen 2 adet yine erkek alabalığın lezzetine diyecek yoktu. Balık yemeyi sevmeyen canım babam bile "ola eferim balli, işte böyle balık getir. Getir ki yiyek, çok lezzetliydi" diye beğenilerini ifade ettiydi. Kış balığı sair günlere göre her zaman daha lezzetli gelmiştir bana sevgili Zafer.:)

10. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    O cabrio benim, sevgili Volkan. Motor hararet yapınca kaputu açtık :)

volex21 bunu beğendi.
  11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Üşüdüm, ürperti geldi birden. Ne çetin şartlar . Tebrikler Nuri abi. Ben de mi rapor atsam :D

12. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Tebrikler , ayrıca forumda paylaşımların samanlıkta iğneden daha zor bulunduğu bu dönemde paylaştığınız av raporu için teşekkürler.

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :p Muharrem abi, Nuri abinin yazdığına göre daha önce mecburiyetten, bu sefer keyiften kaput açmışsın. Bana kaput açmak için sebep arıyormuşsun hissi verdi. Yahut totem yaptın diyecem ama balıklara pek cazip görülmeyeceğin kanısındayım :D
    Forumun zaten durumu ortada, daha fazla kötüye gitmesine sebep olmayalım. :p:D

14. baraküda007

baraküda007 fatih

Çok güzel fotoğraflar Nuri abi hele balık soğuk suda iyice yağlanamış enfes bişey olmuş balık çok güzel tebrikler ;)

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Forumun gediklilerinin, ben dahil, hissettiği ve düşündüğü şeyleri ne de güzel, ne kadar güçlü ifade etmişsin Nuri abi. Yazacak birşey bulamıyorum. Aynı şeyleri bende hissediyor ve düşünüyorum. Yine de "Değmez" demeyesin. Bizim için değer en azından.

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Uzun ve zorlu günlerden sonra 2017 nin en naif günlerinden bir gündü sevgili Roy. Düğün bayram ettik dersem yeridir. O derece güzel, tatlı bir havada av yaptık. Ne yüzükler buz tuttu ne ağzımız eğildi soğuktan.:):p

Rapor konusu; evet derim. Durduğun hata derim. Bekliyoruz inşallah kallavi bir rapor gözüm.:)

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ahmet gurban ben teşekkür ederim. Sağolun, varolun. Fevkinde güzellikler sizlerle olur inşallah.:):)

18. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bir zamanlar bin çeşit totemi vardı hocanın ama gördü ki hepsi boş. :eek::D Tahminimce av öncesinde 2 rekat namaz kılıp, abdestli iken olta atmayı kuruyordur şimdilerde.

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Alabalık candır. Hele de kış balığı. Çok teşekkür ederim Fatihcan, sağolasın. En güzel avlar, hoş zamanlar da sizlere olsun inşallah.:)

baraküda007 bunu beğendi.
  20. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Aynı dili konuştuğumuza yürekten inanıyorum. Ah nolaydı, Erzurum'da olaydın da omuz omuza olta atmak bahtiyarlığını yaşasaydım bir de. Canım benim, selam ve sevgilerim o güzel gönlüne.:):)