zodyak bot pompa ucu yardım!!

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında cihan01 tarafından paylaşıldı.

1. cihan01

cihan01 cihan

öncelikli iyi günler . adanada yaşıyorum. zodyak botumun pompasının ucundaki kilit gibi botun sibobuna takılan aparat kayboldu ve botu şişiremiyorum sadece o parçayı nereden temin edebilirim?

2. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba;botu aldığın yere bir sor bence;çünkü bende aynı dertden muzdaribim istanbulda bakmadığım yer kalmadı ama istediğim uç aparatı bulamadım özel yapım yapıyorlarki servise gelsin müşteri...

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Benim,3.40 airdeck quick silver botum var.Sanırım zodiac la aynı sistem siboplu.

5YILDIR metro gross marketten aldığım 12 volt elektrikli pompayla 5 dakkikada şişirip(gerginlik için her bölüme el pompasıyla bir iki basıyorum o kadar yetiyor) 3 dakikadada indiriyorum(özellikle indirmede çok pratik) 1. resimdeki basma ucunu direk sibop yuvasına bastırıp(çapları tam denk geliyor) anahtarı açıyorum.
    indirme (vakumlama) işleminde ,pompanın emme tarafını siboba bastırarak havasını tamamen boşaltıyorum

pompaların 12 volt yada 220 volt olması gücünü belirtmez,gücün değeri watt la ölçülür.100 watt lık santrfüj hava pompası hertürlü botu şişirir.

ÇOK pratik bir yöntem,herkese tavsiye ederim,
    Elektrikli pompalrı kullanmayıp,bota binmeden önce ter içinde ve bel ağrısıyla başbaşa kalmanın alemi yok.Süper marketlerin camping bölümlerinde zaman zaman gözüme çarpıyor 35 tl civarı(ben 15 tl ye 2 adet almıştım bozulur mozulur diye ,ne ısınıyor ne de herhangi bir problem yaptı senelerdir şişme yataklarımı arkadaşların yataklarını ,botumu şişirip duruyor).

4. cihan01

cihan01 cihan

bilgilendirdignz için sağolun . bn de dediğiniz gbi elektrikli alim ucu tek bulmak zor yeni bi pompa alsam o da 20 tl civarı zaten 15 daha verip elektrikli almak en mantıklısı..

5. cihan01

cihan01 cihan

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
  7. canavar72

canavar72 Mustafa

Favori Kamış:
    Shakespeare® Ugly Stik Lite 2 mt
    Favori Makine:
    Shimano Solstace 2500 FD
    En İyi Avı:
    1 m.t,7,5 k.g Turna :)
    Bende de aşağıdaki bot pompasından var cihan kardeş,banada aynı şekilde uç lazım,mevcut uçlarla olmuyor.Bu alamatrada ki bot pompası ucu bunada olur heralde..Düşüncelerinizi bekliyorum,selamlar.

8. cihan01

cihan01 cihan

büyük ihtimalle olur telefonla arayıp da sorabilirsinz. ben yeni pompa alacam 20 liraya ve o uc da var pompada :)

9. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
  10. cihan01

cihan01 cihan

sağolun işimize yarar mutlaka

11. enginköp