Zeytinburnu-Bakırköy Kıyıdan At Çek

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bnymnarslan tarafından paylaşıldı.

1. bnymnarslan

bnymnarslan Bünyamin

Ustalar merhaba,
    Zeytinburnu'nda oturuyorum ve sürekli yapmak istediğim ama bir türlü başlayamadığım balık avlama hikayeme sizlerin yardımını alarak başlamak istiyorum. Eminim bu tür konular çok fazla açılıyor ancak çok fazla terime sahip sonu olmayan bir hobi olduğu için yardımınıza ihtiyaç duydum.

Başlangıç olarak Zeytinburnu-Bakırköy arasında nasipimi aramaya başlamak istiyorum.Bu bölgede balık tutmak için;
    - tutabileceğim balık türleri
    - bu balıkları tutabileceğim olta takımı ve diğer ürünler hakkında tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Bütçem çok fazla olmasada 300/400 TL ile hangi ürünleri almalıyım.

Teşekkürler ... Avlarınız bereketli olsun.

2. bnymnarslan

bnymnarslan Bünyamin

Yaptığım araştırmalar sonucunda uzunluğu 4,20 olan ve 100/250 gr atar ı olan bir kamış işime yarayabilir. Marka ve model konusunda bir bilgim yok.Makina olarak 4+1 50/60 kafa bir makineye ihtiyacım var. Aynı şekilde marka ve model konusunda bir bilgim yok. Misina ve diğer ürünler için de araştırmalarım devam etmekte.

3. mikadiel

mikadiel murat

4. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    O bölgede sanırım fazla ağır kurşun atılmıyordur.
    Bence sahilde balık tutanlarla biraz sohbet edin. Yaz-kış kaç gram kurşun kullandıklarını öğrenin.
    Eğer 125 gramı geçmiyorlarsa eminönü hobby balıkçılıkta satılan goldfish kamışları önerebilirim. Fiyatı taş çatlasa 120 liradır ama malzeme kalitesi 200-250 liralık kamışların ayarındadır. 125 (maks 150) grama kadar işinizi görür.
    3.90 olanını istavritte kullanıyorum. Çok memnunum.

Kalan parayla da yine kendi kullandığım Okuma Avenger'i önerebilirim. Ceymar da olur.