Zeyrek Unkapanı Arası Cinekop Alan Var mi ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında CIneKoP tarafından paylaşıldı.

1. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Arkadaşlar selamlar

Zeyrek unkapanı arası gecen sene 10 kasımdan sonra cok güzel yemli cinekop yapıyordu. Aramızda yolu düşen gözüne ilişen var mı?

Şimdiden teşekkürler

2. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    59 kişi görüntülemiş kimseden cvp yok ;) neyse bu hafta içi bi sabah gideceğiz cıkarsa balık resimlerini koyarım

3. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Pazar günü işler kesattı galiba

İstanbuldan doğru dürüst bir pazar raporu gelmedi. Ban balığa gidemedim merakla kim ne yapmış diye rapor gözleyip durdum. Ama kimseden bir ses çıkmadığına göre durum pek iç açıcı değil galiba. Ben yine de yarın sabah sarayburnunu yoklamaya gideceğim.

4. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bence de sarayburnu en mantıklısı ;) Yarın resimlerini bekliyoruz Hasan :)

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hava gene kapandı. Ama poyraz yok. Marmara'da lodos değil ama, nispeten güneyden esiyor. Cuma/C.tesi poyraz etkiliydi. Tahminimce, bu önümüzdeki 3 gün boğaz pek balık yapmaz. Mevsim itibarıyla, her şey mümkündür ama, geçen hafta Cuma/C.tesi için söylediğimizi söylemek güç.

Palamut bilhassa, koca koca sürüler olarak gezer. Bir tanesi bile girse boğaza, herkes bayram eder. Hele birde halice girerse, girerkende, çıkarken de gayet iyi av verir. İşte o yüzden olmaz demek zor ama, genel olarak, önümüzdeki 3-4 günden çok fazla bir şey beklememek, mümkünse, kumluk sahillerde yemli ile kalkan, mırmır vs. gibi nispeten yatak yapan balıkları aramak daha iyi olacaktır..

Genede, denemeden bilinmez. Ve olta başında beklemek evde pineklemekten evladır.. Bence, birikmiş iş güç varsa, musluk tamiri, takım taklavata bakım, hanımı pikniğe filan götürme vs. gibi, bunları arada savuşturun. 3 gün sonrası, hafta sonu vs. için, ayak bağı kalmasın..

6. ultrass

ultrass

Favori Kamış:
    6 adet mutelıf kamıs ve makınalar 3 adet takım cantası
    En İyi Avı:
    antalya -side 13 kg kuzu
    pazar sabahı koprude

sevgılı cınekop pazar sabahı 5 ıtıbarıyle koprude yerımı aldım saat 8 gıbı bır akın oldu caparıyle 38 tane cınekop 50- 60 tane ıstavrıt aldım saat 2 gıbı kopruden ayrıldım guzel bır gun gecırdım .. saygılar

7. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ustam bahsettiğin mekanda balık başladı haberin olsun foruma biraz geç girdiğim için anca cvp yazabildim ben haliçte oturuyorum malumat sağlam hiç endişen olmasın rastgele :)

8. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    Kadir Has üniversitesinin önu sahilde yemli sarı kanat ve çinekop yapıyor. dün sabah ve önceki gün ordan geçerken yakalayanlar oldu.

9. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Arkadaslar hepinize teşekkür ederim,Sabah 5 gibi insallah orada olacam bakalım ne cıkarsa bahtımıza artık ;)