Zargana mi Barakuda mi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında KURTANOVIC MURAT tarafından paylaşıldı.

1. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Bana Tekneyi aldiktan sonra ""tekne ile balik tutmak"" denen şeyi ogreten adam bigun elinde ipekle geldi... al bakim sunu bagla kamisa bakalim napicak dedi.. Bende abi nerde duracagiz?? Hem bunu uzaga atmak imkansiz top yok bisey yok dedim... ah be çiragim beeee teknedeyiz teknede... biz bu zimbirtiyi salicaz kalama acip uzaklasicaz ve agir yol devam edicez... zargana geldiginde anliycaksin zaten dedi... iyi tamam dedim dedigini yaptim...2dakika gecmedi gummm... kamis katlandi... ben saskinliktan ABI ABIIII BU NE YA KAMIS MI TAKILDI NOLDU diye haykirdim... yyyeeeeaaa sana zargana geldiginde anlarsin dedim asil bakalim cirak dedi.... ceeek ceek ceek derken bi baktim kocamaaa zargana... ipekten kurtardim yine saldik guum yine qdakka sonra... yine ayni boy ve kisa bir turun sonun da ayni boy 5zarganayla tonoza geri donduk...

Ekli Dosyalar:

2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Zargana çekmenin tadı bir başka.
    Cürümüne göre çok fazla direnç gösteriyor, insan kendini büyük balık çekiyormuş gibi hissediyor. :)

3. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Efsaneydi... kol kiyruk bisey olarak bilirdim zarganayi... govde buyuklugunde olduklarini gprunce inanamadim... bide mucadelesi... icimden allahim bu ne kic baligimi dedim

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yıllar önce yanımdakiler ipekle, kuyruk fleto ile zargana dolandırırken, nedense ben zarganayı olta atılacak bir balık olarak görememiştim. Şimdi bu anlatımınla içime zargana ateşi düşmüş oldu. Fırsat, imkan olur ise denemek isterim.

Paylaşım için teşekkür ederim sevgili Murat.:)

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, genelde burun kıvrılan bir balık olsa da bence hafif takımla avlaması gayet keyifli bir balık. Bi gece tekne kenarında gezen küçük bir zarganayı şahin gibi çıplak elle avlamıştım. :)

6. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

zarganayı??? valllahi bravo ,:D

7. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Zargana olayı nın en büyüğü ve gerçekten aklını alan hali Bozcaada geyikli iskelesinde... 78cm 3parmak kalınlığında zargana mı olur arkadaş??? vallahi oluyormuş Ben Tuttum :D mrsparkle mrsparkle mrsparkle

8. kofana1903

kofana1903 Timuçin TÜRKYILMAZ

En İyi Avı:
    Kofana
    Tebrikler afiyet olsun , en sevdigim balik avlarindan biri cok keyifli hakikaten . Ayrica orta boy ve ufak olanlari kendi acimdan cok lezzetli . Buyukler azicik yavana kaciyor ama tutumu ayri adrenalin . :)

Fosfor bakimindan bir o kadar da faydali oldugunuda unutmamak gerekiyor saglik acisindan :thumb:

9. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Ayrıca zargana yüzey balığı olduğundan fazla ağır metal içermez.
    Dip balıklarına göre çok daha sağlıklı bir besin. Lüferden falan daha sağlıklı. :)
    Yazları herkes istavrit peşindeyken ben zarganaya atıyorum genelde.
    Bazı insanlar nesini sevmiyor anlamıyorum. Bendeki zargana aşkını görüp kendi kovasındaki (istemeden çapariye gelmiş) zarganaları bana veren bile olmuştu.