Yurtdışı Alışveriş, eBay - Aliexpress - PTT - Gümrük - Cabelas - Paypal vs.

Konu, 'Genel Konular' kısmında jigging tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yurt içine girince kargo, sanırım o zaman takip edilebiliyor PTT kargo adresinden.

Şu an paketin nerde olduğuna ulaştım sanıyorum. Hatta dağıtıma çıkmış Bornovada ?????!!!!! tanınmıyor diyerek dönmüş. :(

Ne yapmam lazım bana acil yardım edecek biri var mı?
    Semti adres olarak yazmıştım halbuki. Neden bornovada geziyor makine anlamadım.???

Durum bu :

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/04/2013 11:31:57

2.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR P.İ.M)
    11/04/2013 07:55:58

3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İZMİR BORNOVA DAĞITIM VE TOPLAMA
    11/04/2013 08:20:27

4.
    İADE:Tanınmıyor(Returned: Not known) 11/04/2013 - İZMİR BORNOVA DAĞITIM VE TOPLAMA
    11/04/2013 15:37:14

5.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(BORNOVA DAĞITIM TOPLAMA MERKEZI)
    11/04/2013 21:04:29

6.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(BORNOVA DAĞITIM TOPLAMA MERKEZI)
    11/04/2013 21:04:30

7.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR P.İ.M)

Makine gerisi geriye gitmesin, bilen biri acil cevap yazabilir mi?

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkürler sanırım makine İzmir Bornova da geziyor. Neden Bornova anlamış ta değilim. Halbuki semti falan yazdım.

Satıcı sürekli satış yapan biri nicki : jay762

Makine geri gitmesin, ne yapmam gerekiyor şimdi? P.tesi ilk iş Ptt'ye gitmek ama nereye gideyim, bulunduğum semte mi yoksa başka bir yere mi? En son İzmir PİM'de gözüküyor. Posta İdare Merkesi sanırım açılımı. :)

En nefret ettiğim şey başıma geldi :( Biliyordum bi arıza çıkacağını zaten. :(

3. bearing

bearing erdal demir

Eyvah..

sizin paket geri gönderiliyor. acilen izmir pimi arayın ve paketin sahibi olduğunuzu geri göndermemelerini söyleyin.

4. bearing

bearing erdal demir

Adres: Adalet Manas Cad. Pk:35000 Bayraklı İzmir
    Telefon: (0232) 462 0066
    Toplu Taşıma: Stadyum

5. bearing

bearing erdal demir

keşke daha önceden buraya yazsaydınız confirmasyon numarasını. satıcı sigortalı yollamış paketinizi bu yüzden görebiliyormuşsunuz zaten.

izmir içi tüm dağıtımlarda bornova birimine teslim ediliyor bildiğim kadarıyla. ben ılıcadayım, buranın yerel postası teslim ediyor mesela.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çok teşekkürler Erdal Bey, keşke daha önce yazsaymışım. Bende bu kadar erken geleceğini düşünemedim açıkçası. Bir hafta sonra bekliyordum. :)

Sanırım bugün kapalıdır orası. Yarın da kapalıdır. :(

P.tesi telefon edip, bu yazdığınız adrese gideyim mi?

7. bearing

bearing erdal demir

rica ederim.

yalnız bildiğim kadarıyla posta gümrükleri hafta sonu dahil gece-gündüz 7/24 açık olur.

şu sayfada görülebiliyor zaten PİM ve KİM 7/24 açık diyor:

http://www.ptt.gov.tr/index.dyn?wapp=pttWorkshops_tr&ilce=BAYRAKLI&city=35&open=2&cid=41&bid=4

telefonu açmayabilirler ama gidip derdinizi anlatırsanız yardımcı olabilirler.

pazartesi çok geç olabilir çünkü 12 nisanda paket torbaya eklenmiş pimden, torba dolmuş ise bugün istanbula gönderilebilir.. pazarteside istanbuldan gönderilen ülkeye geri gönderilir.

paketin peşine düşmenizi tavsiye ederim..

peki düşmezseniz ne olur? paket geri gider, satıcı kargo ücretini düşer ve kalan tutarı size iade eder veya kargo ücretini öderseniz tekrar size postalar ama boşa zaman geçer..

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Hemen Çıkıyorum. :)

9. bearing

bearing erdal demir

Takip numaranızı yanınıza almayı unutmayın :) kolay gelsin.

10. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Şimdi geldim, maalesef ki geç kaldım. :(

Takip numaramı almaz mıyım? :eek:

Bulmak için taksiye binmek zorunda kaldım ama yerini öğrendim.
    Çok kolaymış aslında ulaşım.
    İzban'a bin, salhane durağında in. Adliyenin arkası, duraktan 200 metre mesafe uzakta.

Önce güvenliğe durumu izah ettim, 2. kata yolladı. Diğer birimler kapalı zaten. :(

2. katta takip numaramdan baktılar dediler ki İstanbula dönmüş. Paketi p.tesi açarlar. Bana bir telefon numarası verdiler, burayı ara sana faxs numarası verecekler oraya dilekçe yazıp faksla yolla dediler.
    Senin paketi geri yollasınlar dediler cyrr :(

Senin paketi ben hatırlıyom dedi biri. Şu semtte, şu sokak, şu kurum değil mi dedi? Evet orası dedim. Senin pakette alıcı adı yazılı değil dedi. Şu arkadaş 4 katı da dolaşmış kargo bekleyen birini bulamamış geriye getirdi dedi. :eek: Yollayan söylediklerine göre alıcı adı yazmamış. :(:(:(banghead
    Perşembe geldi hatta oraya dediler, bende bütün hafta oradayım ama hiç kargo diye bağıran birini duymadım. :(
    Neyse işte yediler bizim paketi sonuçta. PTT kargo da nasıl bir hızsa yakalayamıyorum. Ne çabuk dönüşe geçti anlamadım.
    P.tesi dananın kuyruğu kopacak. Ben genel merkeze durumu mesaj attım gerçi. Eğer paketi durduramazsam bi daha geri falan istemicem. Kabahat bende sanki 50 kiloluk balık tutuyorum, al normal bi makine huzurlu huzurlu. :(

Herşey için çok teşekkürler, büyük yardımın oldu Erdal, sağolasın. :)

11. eternal35

eternal35 ferit cem

Favori Makine:
    Mitchell armada 6500 pro
    Herkese iyi akşamlar.
    Amerikada olan öğrencimden olta istedim shimano twinpower, oda bana bu siteyi:
    rakuten: Global Market - Shopping Japanese products from Japan
    yolladı burdan alırsak ebayden 100 dolar daha ucuz diye.
    Şimdi problemimize gelelim, ben kredi kartıyla degil banka hesabıyla almak istiyorum, paypalı kullanmak istiyorum ama ne olur ne biter onu da anlamadım, bu konuda bana yardımcı olabilicek varmı,
    Bu arada olta amerikaya öğrencinin adresine gidicek teşekkürler

12. psikolog06

psikolog06 çağlar çalış

Favori Kamış:
    shimano catana CX 2,10
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    sazan 1800 gr
    arkadaslar ben daha iki hafta önce ebay'dan balik av yelegi getirttim.sevdigim bi abimin hesabı varmış rica ettim sparisi verdik 6.gün geldi.cok guvenli hiç bir sorun olmuyor sadece guvenli satıcılardan sparis vermek gerekli benim aldığım yelek yeniydi ilanda öyle verilmişti ama teşhir ürünü göndermişler sanırım çünkü küçük bir şey yapıştırılmış ve tutkali biraz kalmış,tırnak kadar belli belirsizdi ıslak bezle sildim gecti başka bir sorun yoktu yani.ama aldığım ürün 52 dolardı,20 dolarda kargo ücreti vardı toplam 77 dolar verdim 178 liraya mal oldu.dolar ozaman 2,18 di ama banka biraz yuksek fiyattan para aktarımı yaptı.merak edenler için belki yardımım olur diye yamak istedim.siz dostlara bir şey sormak istiyorum bu yaz amerikaya bi arkadasım 3 aylığına workandtravella gidicek ona giderken para verip malzeme getirticem.merak ettigim biraz pahalı bir kamis getirtmek istiyorum 200 dolar civarında acaba havaalanında bir sorun olur mu olta çantasının icinde bagaja koymadan getirebilir mi?? Malum amerikalilar terorist saldırı olur diye cogu seye izin vermiyorlar.Getirebilmesi için amerikada biyerden izin belgesi gibi bisey duzenletmek lazım mıdır aldığı yerden yada amerikan sivil havacılıktan filan?? Vergi az olsa sparis verirdim direk ama gumrukle kargosuyla filan astarı yüzünden pahalı olur.bilenler varsa nasıl getirileceğini cok makbule gecer.

13. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Bir ürün alacam 200 dolar buna vergi gelir ama vergiyi nasıl ödeyeceğim

14. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    normal posta ile getirtirsen ptt malı teslim ederken 3.6 lira artı vergi miktarını senden tahsil ediyor.

15. onat

onat turhan onat

merhaba, rakuten: Global Market üzerinden alış veriş yapan arkadaş varsa bilgilendirme yaparsa aevinirim.( güvenilirlik,ödeme yöntemi vs vs )

Teşekkürler.

16. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    teşekkürler abi

17. JantiMert

JantiMert Merih

Arkadaşlar ben de bazen Amerika'dan balık avı ürünleri alıyorum. viabox.com isimli bir site keşfettim ve müthiş faydası dokundu bana. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle kullanmaya başladım ve 1 gün içerisinde kargolamaları, sorularıma maksimum 12 saat içinde dönüş yapmaları sonucunda çok memnun kaldım.
    Aldıklarınızı gönül rahatlığıyla bu siteden kendinize kargolatabilirsiniz. Ayrıca üyeliği de ücretsiz.

18. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Merih kardeşim viabox.com a baktım.fiatları biraz fazla.
    ben aşağıdaki firmayı kullanıyorum.fiatları viabox un yarısı gibi.Şirketin merkezi istanbulda açıyorsun telefonu sana cevap veriyorlar.zannedersem 100 defadan fazla malzeme getirtmişimdir.1 defa kamış getirirken kargoda kayboldu.Hemen bana kamışın yenisini aldılar.Çıkış verdiğin malzeme 2 GÜN sonra dağıtıma çıkıyor.

http://www.amerikadanalisveris.com/

19. hüseyin eraslan

hüseyin eraslan hüseyin eraslan

selam 2017 yılı içersinde alışverişiniz oldumu malum gümrük vergisi 35 ero ya çekilmiş bilgilen dirirseniz sevinirim teşekkürler

20. bearing

bearing erdal demir

benim birkaç alışverişim oldu.. aynı üründen 3 adeti geçmemek şartıyla limit kargo hariç 30 euro.. kargo isterse 50 euro olsun limite etki etmiyor, siz yalnızca aldığınız ürün toplamı 30 euroyu geçmesin yeter.

30 eurodan 1 euro bile fazla olursa %20 gümrük + damga verigisi ödüyorsunuz