YOK YOK YOK

Konu, 'Makineler' kısmında OZGR tarafından paylaşıldı.

1. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    SHİMANO ALIVIO 10000 FA BULAMIYORUM

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bunun için mutlu olmalısın, ziyadesiyle.

3. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    :laughing: :laughing:

4. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    HAYIRDIR NEDEN ÖYLE DEDİNİZ

5. Kamuran karaman

Kamuran karaman Kamuran Karaman

Favori Kamış:
    Yabomax Sword 4,20 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65 II
    En İyi Avı:
    Levrek 4 kg
    Üsküdar Yıldız balıkçılıkta var diye hatırlıyorum.

6. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    TEŞEKKÜRLER KAMURAN BEY

7. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70 10-40 gr. Dam Super Natural 3.30m 50-100gr.
    Favori Makine:
    okuma trio 40S, daiwa ballistic 3000sh
    serdar abi yakında shimano distrübütörü tarafından aleyhinize dava açılırsa şaşmam:)
    abi şakası bir yana insanlar iyi veya kötü kendilerine göre bir seçim yapıyorlar ve bir ürün almaya karar veriyorlar, dikkat ediyorsanız arkadaş bu ürün iyi mi kötü mü diye sormamış, ürünü bulamadığından bahsetmiş ve muhtemelen nerede bulabilirim diye bir çağrıda bulunmuş. ola ki ürün hakkında yorum istemiş olsaydı ve sizde yorum yapsaydınız eyvallah; çünkü o ürün size göre kötü olabilir, hatta o markanın tüm ürünleri bile...amma velakin her yerde de bir markayı kötülemek ne kadar doğrudur bilemiyorum hele ki o marka bu forumdaki birçok ustanın hem fiilen kullandığı hem de tavsiye ettiği bir marka konumundayken... ayrıca bunun sakıncası nedir diye soracak olursanız; benim gibi bu işten çok anlamayan bir çok insan zaten o kadar markanın ve modelin arasında seçim yapmakta zorlanırken birde böyle yorumlar gelince işler iyice zorlaşıyor.yine de sanane be adam istediğimi yazarım diyorsan canın sağolsun:) iyi günler.

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hiç durmasın, hemen açsın.

Kimse farketmiyor, buraya böyle bir mesaj yazmak, apaçık şekilde, "bakın bakın yok satıyor" babında viral veya gizli reklam olarak kolayca yaftalanabilir. Eğer Shimano distribütörü "Siz burlarda benden izinsiz markamı kullanıp bir şeyden bahsedemezsiniz" gibi bir temlik koymuyorsa, buraya müspet veya menfi her yönde bir şeyler yazılabilir.

Ha, dersem ki, amanda şu marka ürün, radyoaktif malzeme kullanmışlar adamı kanser ediyor, haha o zaman haklı olurlar ve benim derimi de yüzerler, haklı şekilde. Ama hiç bir marka, kendisini beğenmedi filan diye, bu tür bir şeyde hak iddia edemez.

Gelelim olaıyn özüne. Bu makine üsküdar'da var mıdır, bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla piyasada olmayış sebebi, maliyetinin yükselmesi. Fiyatı 180 kusur TL oldu ki, bu parayı vermez artık kimse buna pek. Dileyende, Bayrampaşa'da Decathlon var, gidip oradan alabilir. Eski fiyaıt 100 - 110 TL arasıydı.

Şimdi bakalım, tek bilyalı, tipik match makines ki, surf olmayan, jig işi olmayan, sıradan makinelerden biri bu. Rahatlığı vs. son derece düşük. 100 TL para verip bunu almak, sonrasında mesela boğazda at çek yapmak veya balık bolken çapariyi istavritle peş peşe doldurup çekmek, kişinin kendine baya bir zulm etmesi demek olacaktır.

Bundan daha ucuza, çok daha rahat iş yapacak, bunun gibi iddiasız bir sürü makine var piyasada. Bunları almak mı sizce, yoksa bunu almak mı?

Burada mesele şu. Neden Shimano, illa da Shimano? İlla bu makineden olması mı gerekiyor, sanki ondan daha iyi, ondan daha ucuz makine mi yok ortada?

9. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    TEŞEKKÜRLER ALPER AÇIKLAMAN GÜZEL OLMUŞ NEYSE ARTIK BENİM GÜCÜM BU MAKİNEYE YETİYO YILLARDIR DA SHİMANO KULLANIYORUM O YÜZDEN BU MODEL TERCİHİM

10. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
  11. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    PEKİ SERDAR ABİ KULLANDIGIN BİLDİGİN SALAM VE SÖYLEDİGİN FİYATTA BİR MAKİNE ÖNER ONA BAKALIM ABİ BİRDE ÇOK SATIYO FALAN ÇOK İYİ MAKİNE DİYE BİRŞEY CEÇMİYO ORDA

12. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
  13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Sanırım bunun 6000 olanını kullanıyorsun. Bunlaırn ikiside zaten zayıf makine, plastik kasa, biraz yüklensen çat diye kırılır elinde kalır. O yüzden kalamaları da zaten zayıf, 5 kg ancak çeker. İkisinin arasındaki fark, 10000 olan, 6000 olanın iki misline yakın misina alır, hepsi o. Başka farkların somut bir getiri götürüsü olmaz.

Bu haldeyken, o makine yerine, bunu almanın pratik bir faydası zaten olmayacak, doğru mu? Ha, 250m misina sarıyorum, yetmiyor, 400m filan sarmam lazım en az diyorsan, bunu bilmem elbette.

O zaman bu makineyi köşe bucak aramanın pratikte esprisi ne?

Peki 100 TL'ye makine? Olmaz mı, bir sürü de var. Velakin, al işte şu demektense, senin nerde, nasıl avlandığını bilirse buradaki ahali, sana o fiyata, belki yarısına hatta, süper makineler tavsiye edecektir.

14. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70 10-40 gr. Dam Super Natural 3.30m 50-100gr.
    Favori Makine:
    okuma trio 40S, daiwa ballistic 3000sh
    Serdar abi dava olayı basitçe bir takılmadan ibaretti.

""Bundan daha ucuza, çok daha rahat iş yapacak, bunun gibi iddiasız bir sürü makine var piyasada. Bunları almak mı sizce, yoksa bunu almak mı? """

işte olay zaten orada kopuyor; kişi bu makineyi almayı tercih etmiş,bize sormamış ki bunu alayım mı diye...

"""Burada mesele şu. Neden Shimano, illa da Shimano? İlla bu makineden olması mı gerekiyor, sanki ondan daha iyi, ondan daha ucuz makine mi yok ortada?"""

mutlaka vardır da demiyorum yoktur da; çünkü bu konularda çok acemiyim.ama ne yapıyorum bir şey almadan önce hatta ne alacağıma karar verme aşamasından önce araştırıyorum sürekli, bu işten anlayan, güvendiğim insanlara soruyorum.

öneri babında soru soran arkadaşlara yazdığınız yazıların hiçbirisine lafım yok, yardımcı olmak adına güzelde bir şey; keza en son bir makine almaya karar verdim (Daiwa Exceler Z4000); sizin yorumlarınız baya bi etkili oldu bu kararımda.neyse benim yazdıklarımı umarım yanlış anlamazsınız.

özgür bey size de şimdiden hayırlı olmasını dilerim.güzel avlarda kullanmanız dileğiyle.

15. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    ABİ AVCILAR YEŞİLKÖY EMİRGAN YANİ KIYIDAN BURALARIN BALIKLARIDA BELLİ
    ZATEN

16. emrepasa

emrepasa emre

ooo yine kafamız güzel :)

biraz erken başlamamışmıyız!

17. OZGR

OZGR ÖZGÜR

Favori Kamış:
    ocean gold fishy
    Favori Makine:
    shimano olivia 6000 fa
    En İyi Avı:
    eşkina lüfer
    TEŞEKKÜRLER ALPER BEY ÇOK SAGOLUN

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Şimdi sen diyorsun ki "Arkadaşlar ben sarıyer'de oturuyorum sarıkanat tutacağım, Galata köprüsüne gideceğim ama, nasıl gidilir bilmiyorum?"

Birisi çıkıp sana, kardeşim oraya gidersen yer bulamazsın falan, burnunun dibinde tarabya var dese, iyilik mi, kötülük mü, yoksa Galata köprüsündeki malzemecilere gıcıklığı mıdır söz konusu olan?

Biz burada iyilik yapmaya çalışıyoruz, bir markaya çamur sıvamaya değil. Bunun bir öncelikle anlaşılması gerekiyor.

Son anda uyandırmak, vaziyeti çaktırmak vs. nin nesi kötü? Bir balıkçı arkadaşımızın bütçe ve rahatını düşünmek yanlış mı?

19. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    O zaman 1 hafta beklemek, fazlaca uzun olmasa gerek. Ortaklaşa kullanarak 1 haftayı idare edersiniz.

6000 & 10000 arasında yapısal hiç bir fark yoktur; sadece makara derinliğinin getirdiği değişiklikten başka. Serdar beyde belirtmiş zaten. 6000 olmuş, 10000 olmuş pekde önemli değil. Tabii '' Bak bende ki 10000 lik ''diye babanıza hava atmayacaksanız.:D :D

Fiyatlarında da, günlük kur değişiklikleri haricinde değişiklik olmayacaği görüşündeyim.

Bu kulvarda ki seçimlerinizi, biraz daha geniş persfektiften değerlendirerek, en azından 3+1, 4+1 gibi rulman seviyelerine çıkmanız, her halukarda daha sağlıklı olacaktır. Tabii ki kaliteden ödün vermeden ve bulunduğunuz koşulları değerlendirmek kaydıyla.

Tabii ki marka , model ve fiyat kıstaslamasıyla en sağlıklısını, kendiz adına siz vereceksiniz.

20. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır

Erenlerin sağı solu belli olmazmış...! ;) :thumb: :thumb: :thumb: hihi hihi hihi :laughing: :laughing: :laughing: