Yine ve Yeniden Canibalizm Turna

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Senol_Temur tarafından paylaşıldı.

1. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Yeniden merhabalar dün akşam işten sonra hava biraz karışık olmasından dolayı şehir dışına gideyim gitmeyim diye tereddüt ettikten sonra ileri ki bir zamana bırakıp ofisin arkasında ki kanala gidiyim biraz stress atayım dedim . Hava biraz soğuk bu aralar o yüzden civarda kimseler yoktu yine sessiz sakin kulaklığımı takıp müzik dinleyerek başladım at çeklere Bir kaç tane yeni slikon almıştım denemek için Fanatik marka suda yüzüşlerine baktım ama pekte hoşuma gitmedi .

Bir yarım saat onları denedikten sonra dedim efsaneye geçiş yapmanın zamanı geldi . Başladım yine Savage Gear Cannibal Shad ile at çeke sağ sol çapraz her yeri tarıyorum ama bir hareket olmadı aradan bayağı zaman geçti 1.5 saat belki de . Artık umutlarımın kırılmaya başladığı noktada slikon tam önümdeyken alttan gelen bir iri turna nasıl yapıştı gördüğüm kadarıyla ufak birşey de değildi ve adrenalin başladı . Kepçeyi taşımayım boş yere bişey olmaz demiştim giderken kanala araba da fazla uzakta değildi ama artık geçti bunu düşünmek için . Yine aynı taktikle en köşeye kadar gidip oradan kaldırır atarım kaldırıma diye düşündüm ve yavaştan kaymaya başladım 3lü hırsızda yok sadece Jig iğnesi nasıl takıldığınıda görmedim biraz makineyi gevşeterek devam köseye arada bir vurup ipden aldı geri sardım en sona gelince balığı görünce dedim bunu kaldırmak zor olacak kamışada zarar verebilir diye ipi elimle sıkıcı tutup kaldırdım biraz zor oldu kaldırma atmak zira ağırdı balık hop kaldırım güzeli başladı zıplamaya bu kanalda yakaladığım en büyük turnaydı . İp parmağı biraz kessede o an ki adrenalin ile bunu hiç anlamadım bile . Kameraya çekemedim bu sefer sarjım yoktu umarım fotoğraflar yeterli gelir . Ufak bir kızda büyükannesi ile geçiyordu o arada gördüler hemen geldiler burada böyle balık var mı vs genelde kız çocukları balıkları pek sevmez ama ufaklık geldi birde yanında fotograf cektirdi )) . Ölcü ve tartı sonucuna göre 1.760 Gr 60 Cm geldi yakışıklı turna . Herkese rastgelsin ...

Av Yeri : Astana - Kazakistan
    Kamış : Savage Gear Bushwhacker 10-50 gr
    Makina : Shimano Exage 3000SRC
    Misina : 0.19 Power Pro Örgü
    Stil : Spining
    Hava Durumu : Açık , Rüzgarlı
    Saat : 19.00 - 21.00
    Tarih : 9 Haziran 2017
    Hedef Balıklar : Turna , Sudak

Resimler :

cypqo ve bearing bunu beğendi.
  2. bearing

bearing erdal demir

tebrik ederim, kaldırım güzeli tabiri de pek iyiymiş :) zaten ne zaman kepçe almaya üşensek o zaman balık geleceği tutar.. neyse ki kaldırırken takım patlamamış. Şahsım adına bu güzel görüntüler ve detaylı anlatım için teşekkür ederim; dahasına rast gelsin :)

3. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim , aynen öyle bir şans var gerçekten takım patlaması imkansız ama ters bir harekette iğneyi ağzından atması içten bile değil keza daha önce başıma geldi çok kepçe olmayışından balık kaçırma .

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Güzel av, güzel anlatım ve maşallah çok güzel bir balık. Tebrik ederim abi daha irileri rastgelsin...

5. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sağol Ahmet daha iyilerini raporlarsın bize inşallah :)

6. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    O biraz zor görünüyor abi :) Hele ki Ankara da çok zor. Ben senin raporlarınla yetinirim artık :)