Yeni teknem Rota 660 Fisher

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. msoysal66

msoysal66 Mustafa Soysal

En İyi Avı:
    Sinarit
    Sevgili üstadım,
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim( tel). Yinede inboard motor kullanıp kullanamayacağımı araştırıyorum. Büyük ihtimalle tercihim bu yönde olacak.
    Forumda rota fisher kullanan arkadaşlar var ise onlar ile konuşmaktan mutlu olacağım.

Saygılar.

2. ihtiyarhakan

ihtiyarhakan Hakan Mustafa Serdar

En İyi Avı:
    45 cm kefal, 2.5 kg torik
    Vedat abimize yakışır, tam balıkçı teknesi, bence 60 beygir ideal fazlasına gerek yok, saygı ve sevgilerimle

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Aylardır sözkonusu olduğu halde,halende tekneyi teslim alamadım.

BU durum ziyadesiyle beni üzmüştür.

Bakalım son sözleri bayramdan evvel teslim yönünde olmuştur.

Ne yapalım kurbanlık koyun gibi beklemekteyim.

Sevgiler

4. Gargadar

Gargadar Burak

abi her işte bir hayir var, rotanin bu konuda genel bir sohreti var diye biliyorum yoksa sana özel bir durum mudur aksesuar falan? canini sikma sana balik 12 ay mevcut ;)

5. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    eyvahki ne eyvah :(
    ben de ayn firmaya Prenses Yelkenli modelinin siparişini verdim, tüm ödemeyi de peşin yaptım.....üstüne üstlük yer sorununu henüz çözemediğimden bittikten sonra firmanızda muhafaza edeblir misiniz diyerekten iyicene yavaşlattım sanırım kendi işimi :(
    4 hafta demişlerdi, çoktaan geçti; gerçi çok sorun değil ama en azından süre uzadıkça bi arayıverseler, konuşsalar.....(gerçi aramaları bi yana son telefonlarımda da kimseye ulaşamadım ne yazıkki)

bu konu önemli, firmayı yakından tanıyan, daha iyi bilen dostlarımız varsa, bu vesile sorayım hiç olmazsa, Rota da işler yolunda mı ??

herkese bol neşeli, denizli günler son olarak.....

6. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Onları bilinen numaranızla aramamalısınız.Çıkan sekreter kıza ben yeni b,ir tekne yaptırmak istiyorum bilgi verirmisinizdersiniz karşınıza çıkarlar.

Bu durumda sanırım 6 ay sonra falan belki alabilirsiniz teknenizi.Benimki 8 ay oldu ve ne yazıkkipeşin para verildi.

Hz.Yunus sabırları diliyorum.

7. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    çok teşekkürler, umarım sizde bu kadar beklentiden sonra en güzel şekilde keyfini sürebilirsiniz teknenizin; bunu fazlasıyla hak etmişsiniz.....

hayır, (ucuz etin yahnisi) diyecem ama o da değil, zira bu fiyatlara kaliteli yabancı marka yok, doğru; ama bizlerde konfordan, işçilik kalitesinden ödün vererek bu fiyatları hak etmişiz müşteri olarak.....yani alış-veriş te bir ekstrem durum sözkonusu değil.....
    kaldıki Rota firması da sanırım en çok bilinen yerli fiber yekne üreticisidir; ben ilkokul çağlarında İstanbul Yelken Kulübünde gittiğim optimist kursunda teknelerini görmüştüm ilk.....
    gözüm kapalı güvendim açıkçası, elimdede banka havale kağıtlarımdan başka hiçbişey yok tüm teknenin parasına karşılık :(
    neyse, umarım bu denli eski bir firma bunca zamandan sonra bu kadarcık şeyler için itibarını zedelemezde en az sıkıntılı şekilde alabiliriz teknelerimizi biz vede belki bizden sonraki deniz dostlarımız.....

8. Gargadar

Gargadar Burak

vedat abiyi bilmem de benim yazdigimdan bir yanlis anlasilma olmasin firma acisindan. kotu sohret sadece teslim sureleri ile ilgili. yoksa başka bir durum anlasilmasin. kim ile konustuysam fisher alan gec almislar hep. kapasite uzeri siparis aliyorlar sezonda kisin yatmamak icin anladigim kadari ile. mevcut kayigimdan sonra bir fisher almayi dusunuyorum ama sanirim sirf bu yuzden ikinci el tercih edecegim.

9. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    hayırlı olsun vedat amca kazasız belasız

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bu konuda gayet haklısın Sevgili Burak.

Özellikle forumlardan çok son bir senedir Facebook platformunda faal olan,sayfamın haricinde 2 grubumlada,faal balıkcılık alanında aktif 7 bin civarındaki üyemle hemen hergün yaptığım onlarca yazışmalarda,ne yazıkki bu Rota660 teknem hakkında birçok kere yazdım,önerdim ve müteakip avlarıma tüm samimiyetimle davetlerde bulundum,halende bulunmaktayım.

Elbette bu yazışmalarımı Facebooktaki tüm diğer onbinlerce üye sayısına ulaşan
    balıkcılık gruplarınada genele yazarak duuyurdum.

İşte sonuç;

Rotasahibi Aslan bey bu sayede yeni takriben 30 adet 660 siparişi almış ve tüm gayretiyle biitirme gayretindedir.

Ne yazıkki firmasına bu kadar müspet katkı yapan bendenizde arada kaynadım8 ay oldu halende teknemi teslim alamadım.

Kendisiile bayram öncesi konuştum.

Bana hak vermiş ve hatta özür bile dilemiştir.

Ama ne fayda bitme aşamasına gelmesine rağmen ben halen teknemi suya indirebilmiş değilim.

Yoksa firma sanırımki herzamankinden güçlüdür.Sadece teslim sürelerinde çok yoğun olduğundan sözünde duramamaktadır.

Sevgiler

11. sabriyazici

sabriyazici sabri

vedat abi hayırlı olsun kazasız belasız güzel avlarda kullanmak nasip olsun

12. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sağol sevgili Sabri,teşekkürler

13. ENGN

ENGN engin

Favori Kamış:
    im casting
    Favori Makine:
    awa shima
    öncelikle şimidden hayırlı olsun vedat abi. hem hayırlı hemde geçmiş olsun aslında.
    firmaların işleri olsun ustalık işleri olsun parayı peşin verdiğiniz anda her işte olduğu gibi aksilikler olacaktır . ancak bu aksilikler parası peşin ödenen işlerde müşterinin eli mahkum kaldığından nekadar geniş davranılıyor orası önemli .

yani büyüklerimizden öğrendiğimiz en önemli şey yarısı peşin yarısı iş bitince kuralına uymak en iyisi.
    örneğin abi burda arsanızı mütahite evrseniz 1 sende bitircem deyip 3 sende bitirse olan size oluyor.

ancak isviçre almanya gibi yerlerden gelen gurbetçi vatandaşlarımız arsasını verirken sözleşme ile veriyor 1 yılda tamamlancaksa mütahit kaynaklı yada firma kaynaklı zaman aşımında tazminat talebi geliyor sözleşmeye bunu ekletiyor.madde olarak .
    ozaman yapan firma istediği kadar uzatsın .

tabi arada belirli bir hukuku olan kişiler yani sizinle rotanın sahibi gibi . tanışmasanız bile aranızda bir iş güveni oluştuysa
    böyle tazminata falan gerek kalmıyor.
    konu şu şekilde hal oluyor iş etiğine sahip olan firma eğer gecikmeyi bu kadar abarttıysa teslimat anında örneğin nakliye giderlerini kendi karşılıyor yada bu durumu telafi edecek nitelikte bir hediye gönül alma . bu yaşanan durumu unutturabilecek bir jest yapıyor.

örneğin full aksesuar almadınız full yapıp gönderiyor. gibi ..

valla abi afedersiniz şu dönemde parasını henüz ödemediğiniz pizza bile 30 dakika gecikse parasını almıyor.
    sizede umarım bir kuru özür yerine yüzünüzü güldürecek bir jest yaparlar.
    işte ozaman oturup esnaflıklarını değerlendirebiliriz.

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Haklısın sevgili Engin.

15. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Hayırlı olsun Vedat abi...

16. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    telefonlarma halen çıkmıyor kimse :( üstelikte sinirlerimin bozulduğunu fazlası ile belli edip, bide numara bıraktım; tabii arayan gene yok.....
    borç istemek için, yardım istemek için aramıyoruz, ücretini peşinen ödediğimiz hizmetimizi istiyoruz, ancak muhatap bile bulamıyoruz.....bir şekilde haberdar edilsek, yarım ağız bir özür belirtilse bile rahatlayacaz, ancak o bile yok.....
    gerçekten inanılmaz ötesi bir anlayış.....akıl sır erdirmek mümkün değil.....

17. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    benim tekne bitmiş, umarım sizin işlerde yolundadır :) açıkçası ben baya ümitsizdim, bir dahaki yazın yarısını bile gözden çıkarmıştım :)
    neyse, darısı tüm denizseverlerin başına :D

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    gözün aydın olsun.

19. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    çok teşekkürler, gerçi sezonuda bitirdik, ama genede şükürler olsun :D tekrardan darısı başınıza

20. Procadix

Procadix Talat

Rota 660

Merhabalar

Bende bilgi işlemci olarak denizci olmaya karar verdim. Ve rotadan sipariş verecekken 2.el almaya karar verdim ürün teslim süresinde sıkıntı var. 27 Atamarin li olarak full aksesuar 31000 e alacam uygunmudur.