Yeni: Shimano Tribal Ultegra 5500 XTA

Konu, 'Makineler' kısmında jigging tarafından paylaşıldı.

1. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..

Avrupa için sınırlı sayıda üretilen shimano'nun ultegra serisine dahil olan shimano tribal ultegra 5500 XTA modeli 570 gram ağırlığında, 0,40mm mono ve 210 metre kapasiteli. Tasarımı kamuflaj modeli, yedek makaralı.

Özellikler:

Spare Alloy Spool
    5.3:1 Ratio
    Weight: 570G
    4 Ball Bearings
    1 Roller Bearing
    Line Capacity: 0.30-390m, 0.35-290m, 0.40-210m
    AR-C Spool
    Dyna-Balance
    Super Stopper II
    Easy Maintenance Port
    Power Roller
    Baitrunner Spool

İNGİLTERE SATIŞ FİYATI: £161.69 = (388 TL)

Son düzenleme: 2 Ocak 2010
  2. ergir

ergir ergir

fiyatı ne cıvarda acaba.

3. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Ergir abi ilk mesaja yazmayı unuttum, 380 TL fiyatı var ingilterede.

İlk mesaj güncellendi, görsel, özellikler ve fiyat eklendi.

Son düzenleme: 2 Ocak 2010
  4. cenkh

cenkh Cenk

Favori Kamış:
    energy 300, discovery 600cm
    Favori Makine:
    kumyang TG-6000 , 2 tane 1 bilyeli makinam
    En İyi Avı:
    mırmır, 550g
    Bence bu makina fiyatına değer... (tabi görünüşü güzel diye bukadar para almıyorlarsa)

5. shimano34

shimano34 Engin

Favori Kamış:
    Shimano Super Aero Technium 425/200
    Favori Makine:
    Shimano Stella 8000HG,Twinpower 4000HG
    Bu makine Avrupa'da ultegra xt-b modelinden daha pahalıya satılmakta hem özel seri olması hemde özel makine kutusuyla verilmesi bu makineyi biraz pahalı kılmış.Güzel bir makine özellikler olarak renk görüntüsü olarak xtb ye benzesede sazancı arkadaşlar için güzel bir alternatif.

6. furunotr

furunotr Haluk

Görebildiğim kadarıyla XT-B'den tek farkı boyası...(Tabi fiyatı da farklı)

7. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Dam Sumo Royal 240 Tele 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    63.700 gr Yayın - Hasanuğurlu
    İlk konuyu açan caner arkadaşımızın takma adı jigging olunca güzel bir spin makine tanıtılacak diye heveslendim. Uzmanı olan engin beyin dediği gibi bu bir sazan makinesi. belki surf (yemli-uzak atımlı-beklemeli av) da ayrıyetten randıman verebilir.

Engin bey eger dikkatinizi ceker de cevaplandırırsanız çok sevinirim, çok yerde serileri harfleri anlattınız ama bir türlü kendimi verip toparlayamadım.

Bu mesajın başında da ifade ettiğim gibi bir spin ilave olarak jigging makine ve jigging (hatta vertical jigging) e uygun kamış "aklıma koymak" istiyorum.

her biri için en fazla 200 TL ye kadar yada toplamda 500 TL ye kadar ayırabileceğim.

Spin 40 lık (sanırım shimano için 5 kg lik levreği çekme, kalamasının asla takılmaması, kolun yormaması şartlarını 30-35 lik te yerine getirebilir ve bu büyüklükler de olabilir)

Jigging için ani asılma darbe, aniden saplanıp kalan iri balıkların etkisiyle sıyrılmama, telde eğilmeme ve kolu istediğimiz gücü verebileceğimiz yapıda, kalaması temiz çalışan 40 -45 lik

Kamış 210-240 uzunluk 10-15 kg çeken, şiddetli balık asılmalarında uygun tepki veren, 50 grama kadar pilker ağırlığını atabilecek tipte olmalı.

İlginize ve vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim. Makine her ikisinin işini aynı anda görecek tek bir makine olursa tadından yenmez.

8. alanya_meqan

alanya_meqan EMRAH

Favori Kamış:
    Emektar Dedemin Kamışı.....
    Favori Makine:
    D-A-M
    En İyi Avı:
    Leopar KöpekBalığı 26.80 Kg
    süper bir makine..

9. furunotr

furunotr Haluk

10. shimano34

shimano34 Engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Merhaba
    Makine için şunu desem yanlış anlaşılmasın 200 tl lik bir makine ve 3000 veya 4000 lik kafadan jig beklemeyin ama seri artınca 4000 hg pg serileri var twinpower ve stellada ayrıca bu makinelerin XG serileride mevcut.Rahatlıkla at-çekte kullanabilceğiniz gibi aynı makinelerle jig te yapabilirsiniz.Kafanın biraz büyük olması jig için daha iyidir çünkü yakalanan balıklar bir darbede makineden 100 metre ve üstü misine alabilmektedir.
    Kamışa gelince Jig kamışlarında 2.4 boyu yoktur en azından ben bilmiyorum.Shimano nun poper yemler için ürettiği Kaibitsu modelleri var speed master kaibutsi modelini bakabilirsiniz veya kabura serisini kullanabilirsiniz.Bu sadece boy içindir.
    Jigte biomaster 6000 PG kullanan çok sevdiğim bir abim var ve 150 gram jiglere kadar kullandı 9kg lambukayı tabir argo olacak ama öttüre öttüre alıyor ve makineden çok memnun.
    Tabi iş değişince makinede ve kamışta da fiyatlar oynuyor.Eğer levrekte kullanacağım diyorsanız USA symetre veya sahara fiyat olarak ve performans olarak hakkını verecek bir makinedir.

11. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    Çok teşekkür ederim, bu bilgileri mutlaka kullanacağım. Acil servis gibi yetiştiniz.

12. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    Önerinizi iş yerinde gündüz okudum, ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın. Çok teşekkür ederim. Alçak gönüllülük yapıyorsunuz, seçimleriniz bence çok isabetliydi. Sadece benim ödeme sınırlarımı aşıyordu, bu ise benim eksikliğim. :)
    Selamlar.

13. shimano34

shimano34 Engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bende teşekkür ederim.Balıkçılık sektorunde yelpaze okadar geniş ki yetişmek mümkün değil.Bende bir şey biliyorsam paylaşma taraftarıyım en azından yanlış bildiklerimden kurtulurum diye düşünüyorum.
    Makine ve kamış seçmek çok zor bu konuda amaç ve hedef çok önemli.
    Birbirimiz yardım edip bilgi alışverişinde bulunamazsak burda olmaya bir anlam veremiyorum.
    Çoçukluktan kafama kazınan bir söz var bu hiç bir zamanda çıkmayacak.
    ''Bir insanın bilmediğini bilmesi sadece bilgi olarak kendine yeter''.
    Güzel bir kamış ve makine almanız ve zevkli avlar yapmanızı dilerim.

14. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    Şimdi sitede (Shimano Türkiye -Ergin Balıkçılık) gördüm, işte eksik kaldığım, tam zamanı dediğim anlarda malzememin takımlarımın yetersiz kaldığı olay bu. Butterfly Jigging diye adlandırmışlar.

Tissan veya Kaşta uyguladığımız ama iri balığın takımı patlattığı bir yöntem. Tüm deniz avcılarını görmesi gereken video ve uygulaması gereken bir teknik.