YENİ BALIKÇI İLK MAKİNE TAVSİYESİ

Konu, 'Makineler' kısmında serdalpoy tarafından paylaşıldı.

1. serdalpoy

serdalpoy serdal

arkadaşlar merhaba,

Eskişehir' li olmama rağmen iş nedeniyle İstanbul' a taşındım ve gide gele balık avına merak saldım,

şimdi yeni makine ve kamış alacağım ancak ilk başlarken hiç bir bilgim olmadığı için fazla bütçe ayırmak istemiyorum.

100 TL bütçe ile makine - 100 TL bütçe ile kamış ( yani toplam 200 TL ortalama) almak istiyorum.

tabi daha soonra daha yüksek bütçeler ile daha iyi makine ve kamış alacağım ancak acemiliğimi bunlar ile atmak istiyorum.

biliyorum düşük bir bütçe ancak ilk başta yüksek bütçe ile başalamak istemiyorum, bana vereceğiniz tavsiyeleriniz varmıdır?

bu arada sahilden yada kıyıdan atacağım.

2. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Spin avı mı yapacaksınız, surf avı mı ona karar vermelisiniz.
    İkisinin makine ve kamışları farklıdır.

3. serdalpoy

serdalpoy serdal

şöyle söyleyebilirim, ikisini de yapmak istiyorum ancak diyorsanız ki ikisini de yapabileceğiniz makine ve kamış yok, ağırlık spinede elverişli olabilecek surf avı tercihimdir.

4. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
  5. serdalpoy

serdalpoy serdal

tavsiyeleriniz ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ediyorum,
    belirttiğiniz konudan çok şey öğrendim, ben uzağa atıp büyük balık tutmayı istiyorum ancak beklemek değil spin gibi hareketli olmak istiyorum, zaman zaman da yemlideki gibi büyük balık değiil küçük de tutmak tercihimdir.

sanırım çok şey istiyorum. :)

6. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    serdar bey benım daha onceden balık tutmak ıcın bazı arac gereçlerım oldu bende sızın gıbı dusunuyordum..2 sı bır arada hatta hepsi bır arada olsun dıye bır nıyetım vardı fakat durum oğle değilmiş..uzak atıs yaparım beklemelı av yaparım yada ıstavrıt tutarım dıyorsanız ve boğazda bu ıslerı yapmak ıstıyorsanız 3,90-4,20 arası bır surf kamıs ve guzel bır makıne almanız lazım..
    yok ben at-çek yapmak ıstıyorum daha cok masraf yapmak ıstıyorum daha zoru secmek ısterım dersenız(bana gore boyle)spin takım (at-çek) takım almalısınız..
    kendımı ornek verırsem ;
    surf bır kamıs ıstıyordum gecen seneden cok begendım cok hafıf ve begenılen bır kamıstı bu sene buldum aldım 2 ava gıttım.bırıncı avım husran ıkıncı avım gayet guzel gecmıstı..
    daha sonra forumda spin avı dıye bır seye rastladım okudum vıdeoları ızledım forumdan sağolsunlar cok yardım edende oldu bır spın takım aldım kamış-makına-mısına-sahte-kasık derken aldımda aldım..
    2 kere ava gıttım bırıncıde hıc bırsey anlamadım balık gelmedı beceremedım.ıkıncıde daha cok vıdeo ızledım yorumları okudum buradan tafsıyeler aldım ve acemı sansı ama bır tane balık aldım ki nereye bağlıcam..
    surf ve spin takımlarım evde bugun balıga gıtsem hangısını alırım spin takımı zor olanı ışın meşakati zorlugu ıncelıği benım cok hosuma gıttı.
    surf takımı satılık ılanına bıle koydum..
    bence ne tur av yapacagınızı yada ne yapmak ıstedıgınızı kararlastırın derım..

7. andyou

andyou haldun

Favori Kamış:
    fladen x flex, alba rodex 3.90 , lineaeffe 4.50 s-curve
    Favori Makine:
    daiwa emblem x 5000, okuma avenger 30, carmoran 3000 fjet,okuma zeon
    En İyi Avı:
    lüfer kilosuna bakmadım
    al bir okuma avenger 65 bak keyfine kardeşim hepsi bir arada.

8. serdalpoy

serdalpoy serdal

merhaba,
    haftasonu emirgan ve tarabya sahilinden küçük acemi bir deneyim yaşadım,
    sağolsun etraftakilerde yardıcı oldu fikirleriyle, kurşun ağır-hafif, misina ince-kalın v.s. gibi. sanırım spin yapmak daha çok ilgimi çekiyor, sürekli hareket halinde olmak daha güzel geldi.