yemli köprü saray burnu kayalıklar için makina ve kamış tavsiyesi

Konu, 'Makineler' kısmında spilefe tarafından paylaşıldı.

1. spilefe

spilefe Fatih

Favori Kamış:
    ryobi 6000 serisi makina hammer yarı sörf 3.50 100 250 atarlı bi kamış albastar makina ve kamış 3.30
    En İyi Avı:
    mırmır ve kefal tartı yoktu :)ama baya büyüktü
    Bu gün istoç a gittik biraz bakındık zaman kısıtlı olduğu için alış veriş yapamadık,iş yerinden kaçamak yaptık söyle 1 saatte alış veriş yapar geliriz dediydik:) ama işler çıkınca işe dönmek zorunda kaldık.şimdi baktığız takımlar ortaboy 50lik makinalar ve 3.00 cm 3.60 cm kamışlara baktık birde pelican marka vardı pelikan marka makinalar nasıldır kullanan varmı veya tavsiye edebileceğiniz marka ve madeller hangisidir ? insan gezince çok kafası karışıyor.
    birde orta halli olacak 40 45 ytl makina 30 35 ytl kamış.yardımcı olan veya olmayandan şimdiden teşekkürler.not (saat beşten sonra tekrar gideceğiz.kısık 7 ye kadar açığız dedi.diğerlerinede bakacağız.)

2. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
  3. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Banax cx serisi makine olarak işinizi görür.

4. spilefe

spilefe Fatih

Favori Kamış:
    ryobi 6000 serisi makina hammer yarı sörf 3.50 100 250 atarlı bi kamış albastar makina ve kamış 3.30
    En İyi Avı:
    banax daha önce kullanmıştık bilyasız ucuz olan modelinden fena değildi fakat alimunyum kafası telin kenerından düşüp kırılmıştı.o yüzden onu eledik.2 adet ryobi 6000 serisi makina iki adet hammer yarı sörf 3.50 100 250 atarlı bi kamış aldık ikiside aynı.daha sonra resimlerini çelip koyacağım.4 bilyalı bir makina dün test ettik boğazda arnavut köy sahilde 23 adet izmarit 3adet zargana birkaçta istavrit aldık.tuttuğumuz zarganalardan ilkini geri saldık tuttuğum kefalide geri suya bıraktık.bir karış kadardı. suya salarken iki yanımızdaki arkadaşlar atmaa diye ikisi aynı anda bağırdılar.:)zannettilerki yenmeyen bir balık sandım,ondan atıyorum ben tabi saldım suya kefalı:) bir tanesi niye attın yerdin dedi:)bende kefal çevreci bir balık hem çok küçük onun için attığımı söyledim şaşkın bakışlar arasında avıma devam ettim.keyifli bir okadarda yorucu oldu sabah 09:00 sularında oradaydık tektük izmarit alanlar vardı.sonra hareketlendi öğleye doğru öğleden sonra baya iyiydi çapari atanlarda vardı onlarda 3erli 5şerli alanlarda oluyordu.saat 15:30 gibi biz avlağı terk ettik karaköy palık pazarında 3 kilo istavrit 5 ytl ye aldık balıklar leğende yüzüyordu :)canlı canlı hamsi de 1.5 ytl kilosu idi bu arada sabah saray burnunda kiseler yoktu fenerin orada sadece geceden kalan yemci arkadaş vardı gece ayaz yapmış bir tane mırmırdan sonra toplamış oltaları ateşin karşısında uyuyordu :)biz günaydın deyip uyandırdık.devam edip emin önüne doğru yasaklanan iskelenin yan tarafında 10 15 kişi vardı sanırım çapari atıyorlardı durup yanlarına gitmedik.köprü her zamanki gibi kalabalık ve tek tük izmarit vardı kovalrda birazda istavrit.orada atmaktan vaz geçip arnavut köye gittik arnavut köy bayağı iyiydi bundan sonra sanırım hep oraya gideceğiz bir müddet.beşiktaş tarafındada bir kişi bir tane çinekop almış sabah sabah sonra tık yok.şimdilik haberler bunlar.

5. MyStiLe54

MyStiLe54 Umut

Favori Kamış:
    Olta (Alba Star) Alfa 60 / shakespeare (Baba Yadigârı)
    En İyi Avı:
    Oklama (7 Kg ) / Sazan (11 Kg)
    Bundan 3-4 sene Önce sarayburnuna İzmarite giderdik sabahın erken saatleri ve Akşamüstü güzel izmarit verirdi hala öylemi bilmiyorum... Kayalıkların dibinden çıkardığımız mideleri 2 parçaya böler deniz zemininin yrım metre kadar üstüne bırakırdık :D Hala Öylemi sarayburnu iyi balık verirmi bilmiyorum... 2m lik albastar ufak kamışım vardı... Mantarlı takım kullanırdım 5lik çift kancalı... Baya iş yapardı ;)

6. spilefe

spilefe Fatih

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    saray burnunda eskisi gibi izmarit yok artık hala çıkıyormu bilmiyorum ama ne zaman gitsem eski tadı bulamıyorum.3 4 sene önce bende oraya öok giderdim şimdilerde köprü ve avşa adası iskeleye gidiyordum iskele yasaklandı malum.şimdi köprü bazende arnavut köy boğaz yapıyoruz.