Tv Kanalinda Balik

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sabri03 tarafından paylaşıldı.

1. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    Sevgili ERKAN Kardeşim;

Öncelikle şunu belirteyimki özel mesajını aldım. Bu benim uzun süredir düşündüğüm fakat hangi platformda tartışacağımı bilemediğim bir konuydu.
    Bunu asla ben sahiplenmiyorum. Bu formda mutlaka (benim yaşım 40) benden bilgili üstadlarım vardır diye açtım. Bu sadece benim acizane bir fikrimdi. Fakat ben Afyon'da bulunduğum için hiç bir girişimde bulunamayacağımdan dolayı siz sevgili arkadaşlara açmayı düşündüm.
    Anladığım kadarıyla siz üstadlar benden önce girişimlerde bulunmuş ve belli görüşmeler yapmış kişilersiniz. Ne mutlu sizlere. Benden sizlere Afyon'dan SPONSOR olabilecek bazı BÜYÜK MERMER FABRİKA patronları bulabilmektir.
    Yani anlayacağın çorbada bizimde tuzumuz olsun. SAYGILARIMLA

2. kancacı

kancacı

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 1.10 kg
    arkadaslar ümidini kırmımda boyle bısey gündeme bıle gelmez burası Türkiye biz avcılı doga adlı bı program deriz onlar tv lere kayıp balık nemo yu koyarlar bızde onu ızlerız

3. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    abiler bukadar karamsar olmayın en basiti hayal kurun birinci sayfada anakra büyük şehir belediyesinin projelerimizi beklediği bir adres verdim projeyi kafanda canladır pc de birtakım proje hazırlığı yap (slayt gösteris falan bu adrese resim video görüntüleri falan hazırlığını yap gönder ne kaybedersin en azından armut piş tv çık olmazda denemiş olursun ben birtakım araştırmalar yapıyorum slaytı hazırlayıp gönderecem ve hazırladığım slaytı sizlerlede paylaşacağım sizde deneyin nasrettin hocanın hesabı

ya tutarsa...............

4. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    size bahsetmiş olduğum adres burda

arkadaşlar ben ankara büyükşehir belediyesinine müracat edecem fakat sitede proje bankası bölümü diye bişey var
    aşağıdaki metin oaradan alıntıdır......

Proje Bankası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankaralı vatandaş ve gençlerin proje fikirlerini ve taleplerini değerlendirmek üzere Proje Bankası Birimini hayata geçirdi.
    Proje Bankası Bilgi işlem ve Proje Üretim Daire Başkanlığı altında yapılandırıldı. Ankara ile ilgili her türlü projenizi veya fikrinizi Proje Bankamıza aşağıdaki mail adresinden iletebilirsiniz.

mdproje@ankara-bel.gov.tr

Mailinizde projeyi içeren metin, varsa çizim veya fotoğraflar yer almalıdır. Gönderdiğiniz projelerinizle bizzat daire başkanlığımız tarafından ilgilenilecektir.

5. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Erkan Aslan,

Sevgili kardeşim,
    güzel bir konuya temas etmişsin.Bu, burada birkaç kelimeyle halledilecek bir mesele değil.
    Ben izin verirsen bu konuda bildiklerimi söyliyeyim.
    ...
    Türkiye'de TV kanallarının maalesef çevre, milli servet, memleket meselesi gibi bir yaklaşımı yok.
    Onlar birer ticari şirket oldukları için öncelikle, belki de sadece kar etmeyi düşünüyorlar.Öyle olmasa bu kadar saçma sapan program bozuntularını bize meta diye dayatırlar mı?
    Maksatları kar olduğuna göre, onlara para kazandıracak,maruf tabiriyle reyting:) alacak programları bedavaya temin etmek istiyorlar.
    Bunun için de siz yapın programı, bulun sponsoru,getirin, bakalım, diyorlar.
    Şimdi yapın programı deyince, sen de ben yapımcısı ve sunucusu olurum dediğine göre,
    -yayın kalitesinde çekim yapacak bir kameran var mı, yoksa bir betacam mı kiralamayı düşünüyorsun,
    -Çektiğin veya çektireceğin görüntülerin montajını kendin yapabilir misin, yoksa bir montaj stüdyosundan set mi kiralamayı düşünüyorsun,
    -Kamera ve montaj kiraları hakkında bir bilgin var mı,(Yanlış anlama, bunu sponsor firmayı bilgilendirmek açısından hatırlatıyorum.Çünkü sponsor olacak firmalar da neticede bu işe ne harcayıp ne kazanacaklarını bilmek isterler.)
    Bu detaylar biraz daha uzatılabilir, maalesef biraz moral bozucu ama gerçekleri bilerek, bir işe kalkışmak zorundayız.
    ...
    Belki tanıyan arkadaşlarımız vardır. Coşkun Aral, tecrübeli bir gazeteci ve gözünü budaktan sakınmayan bir macera adamı, bir savaş muhabiridir.
    Dünyanın her tarafında neredeyse ayak basmadık yer bırakmamış, çok ilginç görüntü ve konularla dolu bir arşive sahip olmuştur.
    İşte bu Coşkun Aral, yıllarca bu doğa ağırlıklı programlarını yayınlatabilmek için TV TV dolaştı, sonunda ATV bunları yayınlama kararı aldı, tabii geceyarısından sonra, uyumamış kimse varsa seyretsin,yoksa da zaman dolmuş olur kabilinden.
    ...
    Çıkış yolu olarak birşey daha geliyor aklıma.
    Bizim TV'ler maymun gibi taklitçidir.Kendileri ellerini taşın altına sokmaz, birinin yayınladığı ilgi çekerse hemen onun taklidini çıkarıverirler.
    Baksanıza TV'ler yerli dizilerden geçilmez oldu.Birkaç yıl önce yerli diziye hasrettik neredeyse.
    Bunları hedefe ulaşmada kullanalım diye yazıyorum,eğer bir mahalli TV'de bizim arzuladığımız tarzda bir program yayınlatabilirsek, seyircinin ilgisini de uyandırabilirsek, o zaman büyük TV'ler ya bu programı transfer etmek isterler ya da kendileri benzer bir program yaparlar.
    ...
    Bu düşünceler üzerinde daha çok katılımla bir fikir jimnastiği yapalım, bakalım bir yerlere varabilecek miyiz?

Selam ve sevgiler herkese.

6. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    ÜSTADLAR HEPİNİZİN DİKKATİNE;

Diyelimki ben Afyonda yerel Tv de bu programı başlattım. Kusura bakmayında sadece Afyon'lular izler bu programı.

Ben bunu istemiyorum. Sadece burası için olmasın
    Tüm Tv kanalları için olsun. Benim sadece buradan sizlere gerçekten ciddi olaraka sponsor olacak firmaları sağlayabileceğimdir.
    ŞUNU UNUTMAYALIM Kİ SATIŞIN YARISI RAKLAMDIR. bu nasıl olursa olsun her yerde böyledir

Bu güzelim Türkiyemizde milyonlarca firma var.
    Bunları değerlendirelim. Yeterki gönülden isteyelim

7. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit
    Sayın Mahir Abi (REİS)

Çıkış yolu olarak birşey daha geliyor aklıma.
    Bizim TV'ler maymun gibi taklitçidir.Kendileri ellerini taşın altına sokmaz, birinin yayınladığı ilgi çekerse hemen onun taklidini çıkarıverirler.
    Baksanıza TV'ler yerli dizilerden geçilmez oldu.Birkaç yıl önce yerli diziye hasrettik neredeyse.
    Bunları hedefe ulaşmada kullanalım diye yazıyorum,eğer bir mahalli TV'de bizim arzuladığımız tarzda bir program yayınlatabilirsek, seyircinin ilgisini de uyandırabilirsek, o zaman büyük TV'ler ya bu programı transfer etmek isterler ya da kendileri benzer bir program yaparlar.
    ...
    Bu düşünceler üzerinde daha çok katılımla bir fikir jimnastiği yapalım, bakalım bir yerlere varabilecek miyiz?

Selam ve sevgiler herkese.

Sayın Mahir abi vermiş olduğun ön bilgiler için teşekkür ederim. Benim fikirlerimde aynı doğrultuda aslında. Kendim hazırlayıp sunmak istememdeki sebep böyle bir projenin ehil olmayan kişiler tarafından gerekliliğine uygun şekilde sunulmayacağını düşünmemden kaynaklanıyor. Şu an araştırma ve fikir alışverişi aşamasındayım doğrusu.Medyada bir iki tanıdığım var onlarlada fikir alışverişi yaptıktan sonra düşüncelerim netleşecek.Fakat siz büyüklerimizin bu konuya istinaden fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.
    Saygılarımla....

8. huntercarpio

huntercarpio Adnan

Favori Kamış:
    Olta
    samanyolu tv'ye teklif edelim.

Daha fazla dayanamayıp söze gireceğim. Bu konuyu daha önce çok düşünen bir kişi olarak, bence böyle bir programı reyting kaygısı olmayan bir tv kanalı yapabilir. Samanyolu tv'de tanıdığım olsa çoktan bu teklifi yapacaktım. Olumlu bakacaklarını düşünüyorum. Çünkü belgesellere ağırlık veriyorlar. Ayrıca Sır Kapısı, Maceracı gibi programlar da zamanında reyting kaygısı olmadan yayınlandı. Sonra diğer kanallar da benzeri programlar yapmaya başladı. Önemli olan ilk adımı atmak.

9. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    üstadım;
    yazdıklarında çok haklısın. Fırsat buldukca tv seyretmeye sadece kanal7 ve samanyolu seyrederim. Acaba bu formda orada çalışanları mutlaka tanıyan biri vardır mutlaka. İlgilenirse sevinirim.

10. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    ustam bu konu olsa hayali bile cihan değer, ama ben umutlu değilim ... istekli olalım diyoruz ama önceki yazıların bazılarında ustalar belirtmeye çalışmış maalesef bizde tv kanallarının hiçbiri bu konuyla ilgilenmez. ver onların eline mamalanacakları konu bak nasıl sıraya giriyorlar. güzelim kültürümüzünde hem dil hemde ahlaki bakımdan içine ettiler üzülerek görüyoruz ki RTÜK denen ucube kurum böyle yayınları sadece .. küz'ün trene bakması gibi seyrediyor.bakın aylarca türkiye önce banu sonra ahu derken nerelere sıkışıp kaldı ve bizim üst kurulcularda bilmem hangi lüks yerlerde kanalların kendilerine sağladığı avantaları yerken göbeklerini hoplatarak seyrettiler... belki rastlamışsınızdır avrupa'da chasse&peche diye bir kanal var (arkadaşlar böyle çok kanal olduğunu söylüyorlar ya neyse) hiçdeğilse onu türkçe dublaj ile insanlarımıza sunabilirler...yanı başımızdaki sovyet rejiminden yeni kurtulmuş minik ülkeler bunu yapıyorda biz niye yapmayalım...
    Arkadaşlar belgesel ağırlıklı kanal oluşturmak kolay değil sanırım ...bu işi bilenler daha iyi yorum yapabilir..elinizdeki materyaller sürekli güncel olmalı aksi takdirde devamlı tekrar durumuna düşersiniz ve her an yeni görüntüler almak oldukça pahalı ve vakit ister,detaylı stüdyo gerektirir gibi geliyor bana ve bundan dolayı bizim beyefendi tv. ciler bu külfete gelemezler...
    onlara hazır ucuz seviyesiz brezilya dizileri,dedikodu programları ve kuşum aydının banu-ahu komedileriyle ucuza program yapıp milletle alay etmeleri daha cazip gelir...:mad:

11. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    slm arkadaşlar sennur hanımın dediğigibi daha önce tartışıldı ve size şunu aktarayım sayhad (Sürdürüle bilir Av Yaban Hayatı Avcılık Derneği) geçen sene bu konu hakkında trt ve özel kanal olan digi türk'e 3milyon imza ile kara ve balık avları belgeseli yapımı için başvuruda bulundu fakat sonuç olumsuz bu yüzden böyle bir belgeselin olacağını kendi adıma hiç sanmıyorum arkadaşlar

12. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Mümkün Degil

Arkadaşlar türkiye de böyle bir uygulamanın olması mümkün degil..Reyting problemimiz oldugu için insanların böyle bir uygulamayı destekliyecegini düşünmüyorum..Bu program yapılsa bile inanın evleniyorlar prıgramları daha çok reyting alır..O yüzden hiçbir yapım şirketi oturupta bu konuyu degerlendirmeye bile almazlar.Amaç ticari oldugu için..
    Yabancı kanallara devam.

13. kasabalı

kasabalı

Favori Kamış:
    olta ve elle
    En İyi Avı:
    yayın 19 kılo 150 cm
    katılıyorum ve elimden geldiği kadar desdeklerim

14. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    merhaba arkadaşlar ...
    konuyla ilgili tüm yazıları okudum bazı arkadaşlar hemfikir bazı arkadaşlarda bunun imkansız oldugunu düşünüyorlar....
    sitedeki arkadaşlarımızın çogu balık avı ile ilgileniyorlar ve avcı derneklerine sanıyorum bir çoguda kayıtlı degiller ben kara avcılıgıda yapıyorum izmirin en büyük kulüplerinden birine kayıtlıyım 500 aşkın üyesi bulunuyor ve birçok avcı kulübündede tanıdıgım var ve hemen hemen hepsindede uydu var sabahtan akşama kadar sagdece bu kanal acık ..
    ben arkadaşımıza katılıyorum şu an sitede 1500 kişiye yakınız foto yerine kamera cekimine yönelinirse ve birde kara avıcılıgıyla ilgili kardeş bir site bulunulursa ortaklaşa bu iş ilgi ceker benim nacizane fikrim bu bol avlar

15. HİTMAN

HİTMAN

Favori Kamış:
    olta
    değerli arkadaşlarım bende bu sitede yeniyim aranıza hoşgeldim.mümkün olduğunca yıllardır oluşum içinde olan avcılık balıkçılık ve doğa sporlarıyla ilgili sitelere üyeliklerim var.yukarıdaki bir mesajda belirtilen sayhad ın da bir üyesiyim.bulunduğum bu faliyet içerisindeki sitelerden öğrendiğim en önemli şey karamsarlığa kapılmamak gerektiği ve birlik içinde olunursa herşeyin üstesinden gelinebileceğidir.bilindiği gibi habertürk kanalı sahibi sayın ufuk güldemir bir avcıdır hemde öyle böyle değil rekorları olan bir trofe cidir.bunları niye anlatıyorsun be adam diyenleriniz olabilir sebebi basit.çünkü özlemle beklediğimiz olsun diye uğraştığımız avcılık ve doğa belgesellerinin yer alacağı yaban tv belkide kısa bir süre sonra karşımızda olacak .bizim yapmamız gereken gerekli yerlere mesaj ve fakslarımızı yollamak ve gerekli desteği vermek .habertürk editörü ufuk güldemir e netten mail atıp desteklediğimizi gösterirsek belki bu kanalın açılışını dahada hızlandırırız.kalın sağlıcakla avınız bereketli olsun.

16. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    Üstad selam;
    Bizlerde seninle aynı düşüncedeyiz.
    Bizlere Habertürk editörünün mail adresini ulaştırırsan hep beraber destek oluruz. bekliyoruz.

17. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgili erkan sonuna kadar destekeyeceğimden emin olabilirsin.ne yapmamızı istiyorsun.
    bu konu amatör balıkçıların bilinçlenmesi hususunda çok önemli bir adım olabilir.
    tv kanalları bilselerki bizim gibi düşünen binlerce amatör var,öyle uyduruk dizilere milyonlar harcayana kadar,böyle programlar yaparlar.

18. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit
    Ayrıca Sır Kapısı, Maceracı gibi programlar da zamanında reyting kaygısı olmadan yayınlandı. Sonra diğer kanallar da benzeri programlar yapmaya başladı. Önemli olan ilk adımı atmak.

Sevgili Adnan abi benimde bahsetmek istediğim konu bu zaten ilk adımı atmak fakat bu sadece bir kişinin istemesi ve uğraşmasıyla mümkün gözükmüyor.İlk zamanda bahsettiğim gibi hep beraber bu konuya gönül verirsek başarabiliriz sanırım.

Şu anda başaka çıkış yolları düşünmekteyim.Zira sonuca bağlayabilirsem burada açıklayacağım.

Saygılar.

19. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Arkadaşlar bundan yaklaşık 4 yıl kadar önce eşimle birlikte ,rehber olan kuzeniminde desteğiyle(tarih bilgisi müthiş) denizdeki batıklarla ilgili bir belgesel yapmaya karar verdik.Aklınıza gelebilecek tüm kanallarla görüşmelerimizin sonucu tam bir fiyasko oldu.Yalnız tgrt kanalı bir sene sonra başvurmamız halinde belki de yardımcı olabileceklerini söylediler.Tabiiki hevesimiz kursağımızda kaldı.Her birinin söyledikleri tek şey anlaşmalı gibi ''kusurabakmayın ama bu programı yaparsak kime seyrettireceğiz?''oldu.Ben birebir bunu yaşadım. Ama umarım 4 sene sonra bazı anlayışlar değişmiştir.Sizlere yolunuz açık olsun inşallah diyorum. Kolay gelsin. Bu arada her zaman sizlerle olduğumu da söylemek isterim.Saygılar.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2006
  20. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Kaynanalar veya bilmemneler kalitesine alışmış olan Türk halkı, ne yapsın denizdeki batıklarla balıkları?