Trofe yayin avim ( kisisel rekorum )

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Selam arkadaşlar

Fatih abimin gazı ile yakaladığım yayinin ardindan 4 5 av boş döndüm. Iki avda depar almama rağmen balik çıkartamadım.

Bu sabah 5.30da kalkip avlaga kuruldum. Daha kamislari kurarken Sırp ustam dejan geldi . 2 hafta önce spinner bait ile metrelik bir turnadan takip almış ve balik ayaklarının dibinden geri dönüp gitmisti. 2 haftadir o balığı kovaliyor.

Ben herzamanki tertip, 3 kamis. Birkac haftadir balik tutamamanin verdiği mutsuzlukla eylenmek için spin takimimi da aldim arabadan

Ilk vurus 6.40 gibi geldi

25 dakika bekleyisten sonra ikinci yayin geldi. Bu daha irice

Bu arada spin ile 6 7 tane perch avladim

Ve saat 8

Balıkçılık kariyerimin zirve noktasi. Böyle bir direnç olamaz, böyle bir kuvvet olamaz, heyecandan zangır zangır titriyorum :) 7 kg civari ayarli oldugunu tahmin ettigi kaloma hiç susmuyor . 100 metre misina çekiyor. Iki elimle kamışı zaptetmeye uğraşıyorum . Sonunda gelmeye başlıyor. 25 dakika sürüyor mücadele. Ustam kepcede ama sığmıyor balik. Heavy spinle kacirmistim kepceleyememisti ustam. Bu sefer eldiven takti. Yatti tuttu baligi, ben de eldivenleri taktim birlikta cikarttik sudan. 170cm 40 kilo.

Hayatimin balığı kaldirimda

Bir arkadasimizin özel isteği ile takım düzeneği

Daha irisi size denk gelsin diyeceğim de dikkat edin suya çekmesin :laughing: :laughing:

2. Mustafa karanfil

Mustafa karanfil Mustafa karanfil

Masallah çok güzel bir av olmuş

3. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Tebrikler Roy. Herkesin mücadele etmek istediği büyük bir balık. Darısı 50 lere olsun. :)

4. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Tebrikler roy keyifli bir av , hele hedeflediğin balığı yakalayıp birde kendi rekorunu geliştirdiysen daha ne olsun .

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Roy, tam bir canavar yakalamışsın. Bol aksiyonlu avların olsun.

6. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Tebrik ederim Roy :) Pazartesi pazartesi keyfim yerine geldi :rolleyes: Darısı x2 lerine :thumb:

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    üç gün önce dört,geçen hafta yedi yayın yatırdım karaya ama en büyüğü 45 cm di:eek: , en azından 90 lık bi yayın tutup Roy'a nispet yapayım diye Gediz-k.menderes-b. menderes expedisyonu yaptım bayramda,k. menderes kurumuştu gerisini anlatmaya gerek yok:mad:
    40 KİLOLUK YAYIN benim atabileceğim bir aşık değil,dolayısıyla muhatab almıyorum:) O ufaklıklardan bari tutaydım iyiydi.ama...

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sezonun en verimli avi oldu. Teşekkür ederim

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sağol Mustafa. Her avda yeni birşey öğreniyoruz. Açıkçası bu kadar kuvvetli olacağını tahmin etmiyordum. Resmen çaresiz durmasını bekliyorsun. Yatınca da kaldirmaya korkuyorsun. misina patlar mi, düğümler dayanir mi, iğne açılır mi, kamis dayanir mi gibi birsuru deli sorular geliyor o an aklına

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daha birşey olmasin zaten Senol , zirve diyorum nirvana diyorum :D

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Balığı sudan cikarinca jeremy wide tribine girmedim değil :laughing:

Demek ki 2 metre üzeri birsey tutsak arkadaşlarının yanına götürecek bizi balıkçı tuttum diye :laughing:

12. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    X2si dünya rekoru yalnız :D fr rekoru 2.56cm miş

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Demek ki 90cm yayinla karşıma çıksan ben 170cmle çıkacaktım Fatih abi :D

Sen ne ile turtun bu arada ?

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Breh breh, maşallah.! Yakışmış kardeşime, can-ı gönülden tebrik ederim.

Durup durup turnayı gözünden vurmak tarzın oldu artık. Boş geçen günlerin hayıfını çıkarıyorsun böylece.:D

Bir de videosu olaydı daha bir sükse olurdu hele de salımı için video farzmış ama, nasip tabi. O da bir dahaki sefere inşallah.

Tekrar tebrik ederim gözüm, selamlar.:) ;)

15. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sağol nuri abim :)
    Aslında balikla debelenirken telefonu ustama verdim cebimden de video cek demek aklima gelmedi o adrenalin patlaması halinde. Yine de salarken fotografini çekmiş sağolsun :)

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Levrek ve yayın dışında başka tür balık var mı avlakta, merak ettim. Şundan dolayı soruyorum: kullandığın yemi alıp götürecek hedef dışı küçük balıklar varsa şayet önceki boş geçen avlarında asıl balığa fırsat tanımamış olabilirler.

Spin takımda peş peşe 2 adet fırdöndü kullanmanın bir sebebi var mı? Bir de kaşık tek kancalı gibi geldi bana, ne dersin abici?

17. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Avlakta yayin çapak levrek sudak cok az turna var. Ufak tekek birkaç beyaz tur de var ufaklarin tirtikladigi oluyor da pellet yemi bitiremiyorlar. Sazanlarin zipladigini da gördüğümüz oluyor fakat oltaya denk getiremedik daha.

Meppsin iğnesi 3lü de dibe taktim açıldı biri, düzeltirken kırıldı :) bir adet kopcali fırdöndü var. Uzun boy kullaniyorum zira turna da denk gelebiliyor, florokarbonu kesmesin diye.

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    :laughing: Cidden 2 tane fırdöndü varmis hiç dikkat etmemişim. Iri boy firdonduyu çıkarıp mepps takarken ufak boy takmistim dikkat etmemisim :D

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yem torbasını (PVA) kanca ile nasıl kombine ediyorsun Roy? Fotoğrafta göründüğü kadarıyla kanca ucuna iliştirilmiş gibi. Laf aramızda bu sistemi sazan için denemeyi düşünüyorum.:)

Bu hafta sazan avında ben de 3 adet fırdöndü kullandığımı fark ettim. Birisi boili takımındaki 3'lü fırdöndü (kurşun ve köstek için), hemen üstünde niye takmışsam müstakil bir döndü daha ve ardından da bedendeki fırdöndü.:eek: :D " ulan oğlum Allah sana akıl versin, bu ne?" dedim kendi kendime.:p

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Pva torbayi ucunu çevirip iğneye sapliyorum. Uc kısımlarını da bir iki kez yine igneye geçirince patlama ve açılma olmuyor. Bu kullandığım teknikler sazan teknikleri zaten sevgili abim. Bizim avlaklarda yayin çok baskın olduğu için hair riglere 3 adet boili veya pelet takinca yiyor.