Tırıvırı ile mücadelemiz devam ediyor, afiş, broşür dağıtımı ve fotoğraflar

Konu, 'Genel Konular' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

1. senemgursoy

senemgursoy senem

Geçen ay içerisinde işim gereği 1 hafta Adanaya gittim. Tatlı su avcılığı olarak pek tecrübem yok. İşlerimi hallettikten sonra seyhan barajının olduğu yerde avcılık yapıldığını, oradaki bir balıkçıdan öğrendim ve bana hamur verdiler balık tutabilmem için. İnanın saatlerce beklememe rağmen bir tane balık tutamadım.Sıkıldım ve yaklaşık 50 mt.ilerde bir balıkçının durmadan at çek yaptığını gözlemledim ve balık aldığınıda, tabiki üşenmeden yanına gittim nasıl tutuyorsunuz diye sordum adam bana hayaletle(tırıvırı) tuttuğunu söyledi. İnanın çuvalı gösterdiğinde yarısı doluydu sadece içlerinde 1 tanesinin tutulabilecek boyutta olduğunu gördüm. Bu hayaletin yasak olduğunu söyledim ama onunda bildiğini denetleyenin olmadığını söyledi hatta barajın olduğu yerde kamera olduğunu(yerini biliyorlar) görürlerse aldıklarını ve ufak bir ceza kestiklerini söyledi ama denetleyenin olmadığıda aşikar tabiki çok üzüldüm. Üzülerek söylüyorum özellikle bizim Türkiye de devlet kademesindeki memurluk zihniyeti oldukça bu sorunların giderilmeyeceği konusundayım.Konuya açık bir tartışma ama bugünkü şartları göz önüne aldığımda bu değiştirilemez. Bir insana bir iş verirsin özel sektörde o işi yapmaya çalışır en azından, çünkü işten çıkarılma korkusu var. Devlet birimlerinde o korku yok buda bizler için ne kadar gırtlak patlatsakta da ne kadar yazsak da bir sonuç veremiyor...

2. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    kızılırmak kırşehir tarafından her gidişimde tırıvırı çekiyorum yok böyle bir olay şaka değil ya her zaman. geçen içinde 2-3 balık dağılmış kurtulamamıştı bikaç tosbağa vardı :S. bir başkası yine dibe takılmış neredeyse oltayı koparıyordu. yazıktır günah.

3. asurduman

asurduman AŞUR

En İyi Avı:
    1.5 kefal
    TIRIVIRI

TIRIVIRI 2 hafta üst üste gittiğim İstanbul Elmalı barajında tırıvırısız balık tutan yok denilicek kadar azdı Grubumuz nasıl Kıbrıs karşıtı ise aynı şekilde Tırıvırı karşıtıyızda banghead Biz balık alamadık Tırıvırı cıların aldığı saatlerde inanın aklımızın ucundan bile geçmemiştir geçmezde ama bir önlem alınıcaksa bu barajdan başlansın burası Tırıvırıcı cenneti yazık aldıkları balıklar serçe parmağından daha küçüktür bağırırlar birde MAŞŞALLAH ,MAŞALLAH banghead

KADIKÖY KEFAL GRUBU

4. nethesabim

nethesabim NİHAT

Favori Kamış:
    Captain Camelon 3,60
    Favori Makine:
    Okuma Compressor CP65
    En İyi Avı:
    Sazan 6,23
    kullanan babam dahi olsa şikayet ederim ve ediyorum..kim ne kadar ceza yerse yesin balıkların geleceğini azaltamaz..

5. halil32

halil32 halil

bu tırıvırı posterlerinden göndermenize imkan varmı bizim buralarada asalım

bilinçsiz balıkçılar bilinçlensin

6. nemesis20

nemesis20 halil

Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    4000.gr aynalı sazan
    benimle irtibata gecerseniz denizli cevresinde yardımcı olmaya calısırım .

7. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    burada bunun mücadelesini çok verdik fakat insanlar bazı şeyleri kaybetmeden değerini anlamıyor şuan edirne bölgesinde balık az kaldı

8. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    poster sanırım 2008 yılında yapılmıştı bende Edirnede bir çok yere astık av malzemesi satan yerlerede astık sonuç malum :(

9. zincirbozan

zincirbozan Enis Ekinci

Abilerim, kardeşlerim tırıvırıyla balık yakalayan birini görünce kime şikayet etmeliyiz bilgilendirirmisiniz.

10. avsabalıkcısı

avsabalıkcısı Erhan

Arkadaşlar Galata köprüsü Boğaz tarafı Eminönü tarafında saat 21:00 dan sonra sabaha kadar devam eden tırıvır denilen yasak avcılık yapılmaktadır. Bunu birden çok görmüş bulunmaktayım. Lütfen yapan arkadaşları uyaralım hatta şikayet edelim.

11. Einstein

Einstein Osman

Favori Kamış:
    İtalcanna Hexagon OB940 Casting Professional/Shimano Poison Adrena 264 UL/Daiwa Prime Caster 425-33
    Favori Makine:
    Shimano BioMaster 4000-SW-XG/Shimano Stella SW-B30000/Shimano Caius BaitCasting 3XSSS+1/ShimanoHG
    En İyi Avı:
    Zindandelen Torik 56 LBS 96 Cm 4.45 İnch/Perciformes Sphrayena 56 LBS 1.15 İnch 76Cm/Albacore 89 LBS
    Sizin gibi iyi insanlar heleki bu devirde iyin varsiniz dedirtiyor.Emeginizin sonucunu alacaginizdan eminim.Hepinize Kolay Gelsin.

12. avcıdemir

avcıdemir Demir

İşte fikir bu.

13. canergkts

canergkts Caner

Gerçekten güzel fikirler var. Edilmesi de gerek babanız olsa bile :D