Tekne ötv si için acil yardım

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında peyami tarafından paylaşıldı.

1. peyami

peyami

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 saatte 65 çinekop
    öncelikle herkeze selamlar

bugün vergi dairesine sıfır aldığım teknemin ötv sini ödemeye gittim, fakat sadece teknenin ötv sinin olmadığını sadece motorla birlikte ötvsinin alınacağını söylediler ve 2007 model tekneme 1996 model motoru 2007 model olarak işliediler, hayatımda böyle saçmalık görmedim, bu olayın şekli bumudur, normalde 200 ytl olması gereken motorlu taşıtlar vergisini 400 ytl olarak ödeyeceğim, daha önce bu tür bir işlem yapan varmı, bu kobuda ne yapmam lazım, acil yardım edin arkadaşlar. :confused: :confused:

2. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Peyami Dostum;
    Bu sorunu adf.org.tr ye sorarsan, açıklamalı bilgi alabilirsin sanırım. Zira bende birşey anlamadım bu işten...
    Rastgele...

3. enes_hasan

enes_hasan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 3 kg
    Peyami dostum,
    malesef uygulama senin karşılaştığın gibidir. MTV hesaplanırken kriter, yaş olarak teknenin yaşı, güç olarak motorun beygir gücü kriter alınarak hesaplama yapılıyor

4. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    Geçen gün bu konuda bir başlık vardı. Teknenizi eski imiş gibi gösterip kayıt yaptırın diye bu da bir çözüm olabilir. Forumda arar sanız bulursunuz. Bir kaç gün oldu sanırım. Motorunuzun yaşı ile tekneyi aynı yaşta kayıt yaptırabilirsiniz.