Tekne konusunda yardım, tavsiye ve çeşitli bilgiler

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında terkibibend tarafından paylaşıldı.

1. Süvaribey

Süvaribey Mahmut Esat

Merhaba arkdaşlar bu forumda yeniyim, size bir sorum olacak ben bir tekne almak istiyordum ve bunda karar kıldım "asmelsan lotus 29" sice uygunmu ve 9 mt bir tekne için hangi yeterlilik belgelerini almalıyım, yardımcı olursanız sevinirim ....

2. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    diyelimki ahsap bir tekne aldik ve istanbuldaki balikci barinaklarindan birine koyduk,yillik ucret odeyecekmiyiz bu limana,guvenlik yok diye biliyorum balikci barinaklarinda,her yagmur yagdiginda gidip suyunu bosaltmak lazim,hem calinma riskide var..

3. baysanmarine

baysanmarine HAKAN

Selamlar Serkancım Zeytinburnu,samatya,baklrköy limanlarınada bir bak buralarda birşeyler çıkabilir.Ancak bağlama sorununu nasıl çözeceksin onu bilemiyorum.

Saygılarımla

4. baysanmarine

baysanmarine HAKAN

Mahmut bey selamlar asmelsan ürününü aldınız mı ?
    yoksa hala alma aşamasındamısnız ?

Son düzenleme: 23 Eylül 2009
  5. ossixxx

ossixxx osman uzun

Merhaba arkadaşlar, benim tekne konusunda bilgiye ihtiyacım var, fiber yarım kamaralı tekne almayı düşünüyorum karadenizde kullanmaya uygun, dıştan takma motorlu yarım kamaralı fiber tekne konusunda tavsiyeleriniz nelerdir.Ayrıca aranızda rota martı tekne kullanan varmı, rota martı teknelerin özellikleri nelerdir,karadenizde kullanılabilirmi?, rota martı tekne konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi günler,selamlar

6. onur1872

onur1872

batı karadenizde kullanılabilir. artık fiber teknelere içten takma motorlar da takılabiliyor. karadeniz için uygun fakat doğu karadenizde kullananlar çok sınırlı. istanbulda oturuyorum fakat rize ardeşenliyim. rizede toplasanız 15 tane fiber tekne vardır yada yoktur. oralarda küpeştesi yüksek ahşap tekneler tercih ediliyor

fiber yarım kamaralı alacaksanız 5 metre civarı içten takma motorlu batı karadeniz için uygun olacaktır. dıştan takma düşünmeyin hem pahalı olur hemde bakımı dert olur derim tabi tercih sizin.

dıştan takma alacaksanız 5 metre çift çidar kalın fiber tekneye en az 25 hp motor gerekecektir ki bence az bile kalacaktır. 35 40 hp çok eski olmayan (2005 ve üzeri)ikinci el motorlara bakabilirsiniz. sıfır alacaksanız oldukça pahalı olacaktır.

7. pilkır

pilkır EMİN

tekne

arkadaşlar,
    geçenlerde internetteki www.denizmotorum.com sitesinde epey polyester tekne gördüm,kamaralı ,açık güverteli tekneler var.İncelemekde fayda var bence...

8. yk0583

yk0583 yılmaz

fıber tekne

merhabalar ben bu sıteye yenı geldım sızlerden faydalanacagımı dusunuyorum oncelıkle herkese selamlar
    ben bı tekne almak ıstıyorum fıber olsun 4-5 mt yı asmasın 1 kamarası mutlaka olsun genıs bır oturma kapasıtesı olsun dıreksıyonlu ve calıstırması ve kullanımı kolay olsun ayrıca bakımıda kolay olsun ıstıyorum ama evraklarla cok ugrasmak ıstemıyorum vergı ımıs zart mıs zurtmus devlet daıresınden pek hoslanan bırı degılım cunku cogu memur kendı krallıgını kurmus ınsanları asagılayarak bakınmaları hosuma gıtmıyor
    benım amacım aılemle denızın guzel oldugu zamanlarda acıga cekıp capa atıp orada yuzmek ve cocugumla zevkıne balık tutmak ıstıyorum cok hızlı gıdeyım dıye de bı amacım yok hız ı sevıyorum ama karada daha cok sevıyorum
    denızdede hız yapmak ıstersem ılerleyen zamanlarda jetskı de alabılıırım ama sımdılık duzunmuyorum bana bu konuda yardımda bulunursanız sevınırım
    fıyat olarak kalıtesıne gorede 15000 tl ye kadar cıkabılırım ama eskı bısey ıstemıyorum goruntusu cekıcı olmalı en azından verdıgım fıyatdan daha pahalı duran bı tekne ıstıyorum
    bu ıstedıklerım ıcın de belge gerekırmı nasıl bısey onerırsınız yardımlarınızı beklıyorum

Son düzenleme: 25 Temmuz 2011
  9. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    yk0583, verdiğiniz fiyata istediğiniz tekneler mevcut. yalnız teknenin sıkıntısı bir başladı mı bir daha bitmez. en kötüsü tekne olayı bir tutkudur.
    motoryat türü bir şey alamazsınız belki ama iyi kötü, taşıması kolay 4-5m bir tekne ve motor rahat bulursunuz.

10. Gencoli

Gencoli Gencoli

selam arkadaşlar, Kocaelinde oturuyorum 4m ile 4.90m arası fiber tekne almak istiyorum fakat bağlayacak yer problemi var. Darıca taraflarında güvenli bir yer var mı bildiğiniz?
    Darıca-Tuzla-Pendik arası da olabilir.

11. cold_sea

cold_sea Caner

En İyi Avı:
    1,100 gr Mırmır
    Herkese Merhabalar;
    Çok şükür yeni aldığımız,tadilatını bitirdiğimiz teknemizi bugün suya bıraktık.İçinde ufak tefek işleri kaldı.Size sormak istediğim İstanbul'da nereden sıfır kürek temin edebiliriz.

Teşekkürler.

12. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.
    Karaköy deki malzemecilerden

13. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    İnternette satılıyor.Google ararsanız bulursunuz.

14. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    tekne

her boyda tekne ve motor için yardımcı olabilirim. bakım onarım satış, liman kaydı...

15. amatorbeykozlu

amatorbeykozlu mehmet

öncelikle bu yardım teklifiniz için teşekkür ederim. bende bir sandal almak istiyorum bu konuda nasıl yardım alabilirim sizden

16. isoylu

isoylu ismail soylu

Hakan bey;
    6,5 metre ahşap tekneme basit olarak telli kontrolle dümen sistemi yapmak istiyorum.Bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?

17. hasançağ

hasançağ hasan çağlan

rıza bey kardeşim 3,70 lik fiber ve 8 lik motor için hangi belgeler gerekiyor..yardımcı olursan sevinirim...

18. SYSTEMCİ

SYSTEMCİ CÜNEYT

hasan abi merhaba ;

5 hp mercury motorum var fakat uzun bir süreden beri kullanılmıyor bu sezon kullanmadan önce iyi bir bakım yaptırmak istiyorum sizden ricam istanbul anadolu yakası,kocaeli,yolava civarında iyi bir usta önermeniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

19. salami

salami selami

4mt tuna marinden katamaran aldım 15hp tohatsu 2 zamanlı çok ağır kaldı 20hp 4 zamanlı yamaha taksam performansı iyi olurmu teşekkürler

20. muratmym

muratmym murat

3-4kişi sadece keyfi binmek için bir tekne arıyorum. Sürekli römorkla günü birlik indirilip bindirilecek. Maksimum bütçem motor hariç 15.000tl.
    Uzunluk 5m. geçmeyecek ama içinde hareket etmesi kolay,sürüş keyfi veren ve yüksek duran bir tekne öneriniz var mı? Marka model olarak?
    Düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler...