tekirdağ sahil

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında lactobacillus tarafından paylaşıldı.

1. lactobacillus

lactobacillus

En İyi Avı:
    Mığrı, 8 kg
    Hafta sonu yeni yapılan marinanın açık deniz tarafına gidip şansımı deneyeyim dedim. Buralarda yem tercihini de pek bilmediğimden, midye, donuk karides ve tavuk alıp başladım dip oltasıyla denemeye. Sadece midyeye birkaç vuruş ve tutmayı en son düşündüğüm lapinlerin gelişinden sonra dipten vazgeçtim, lapinleri de geri iade ettim. Burdaki bi dükkandan satıcının övgüleriyle aldığım rapalayı denedim bir saate yakın. Önce onların önerdiği gibi 50 g kurşun ilerisine de rapalayı takıp attım, kurşun dibi çok taradığından vazgeçip kurşunu zargana topu ile değiştirdim. Sonuç hüsran. Kaşık denedim, olmadı. En son 0.18 misina ucunda bir ufak kurşun ve sinek iğne ile kayaların dibinde arama yaptım, sonuç yine lapin. Baktım etraftakiler ne tutuyor diye, herkes ufacık lapinleri dolduruyor poşete. Benim geri attığım balıkları :) yakalayıp duruyorlar. Neyse sonuçta limandan balık sevdasından vazgeçtim haftaya kalkan için çalışıcam, balıkçılar bol olduğunu soylediler. görücez.
    Pek iştah açıcı bir rapor olmadı ama, haftaya belki resimlerle süslü bir şey olur.
    Saygılar.

2. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    İnşallah Murat İnşallah .........
    Rastgele ...

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Murat

Kıyılarda eşkina olabilir.
    Gece deneyebilirsen.

Rastgele.

4. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Bir dahaki sefere inşallah. rastgele

5. yine kıyıdan teke ile bolca mırmır alabilirsiniz.
    Halen gece avında lüfer alındığını duydum iskele civarından
    yemini bulabilirseniz bolca rus kefali de vardır kıbrısla alabilirsiniz.
    Dip balıklarına kıyıdan pek oltayla denemeyin, alabileceğiniz balıklar (dil, pisi, kalkan) zaten kıyı avında genellikle sirkülere göre uygun boyda olmuyor. Nadiren kısmetiniz açıksa sığılıktan kalkan alabilirsiniz http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=4641 ;)

6. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Bir Dahakine Inşallah...

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Sen en azından denizin o güzel kokusunu içine çeke çeke derin mavilikleri seyredebiliyorsun,üstelik Tekirdağ gibi güzel ilimizde.
    Peki ben ne yapacağım Tokat'ta ??????
    En yakın deniz sahiline 200 km. uzaktayım :(

8. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    kalkan için yem

Merhaba Murat ,kalkanı yakalamak için yem ne kullanıyorsun ,ben hiç avcılığını yapmadım bilgi verirsen çok sevinirim.

9. lactobacillus

lactobacillus

En İyi Avı:
    Mığrı, 8 kg

ben burda istavrit kullanıyorum. daha önce forumda tarif edildiği gibi bir gün önceden alıp hafif tuzluyorum, diğer gün de kullanıyorum. kalkan avını yeni yeni öğrendiğimden, belki size cevabı işin ustaları daha iyi verir. forumda kalkan diye arama yaparsanız çok değerli bilgilere ulaşabilirsiniz.
    saygılar.

10. yakamoz7

yakamoz7

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,2
    Liman

Şu sıralar Tekirdağ limanından kefal ve kalkana deneyebilirsin.Limanın tansaş tarafına bakan yeri kalkan ve kefale uyar.Kalkan için Bayol pasajındaki av mağazasında mantarlı boncuklu hazır takımlar var.Ama en iyi kalkan yeri Tarsal restorantın önü.Kalkan kumluk yere yatar.Şimdi tek tük başladı ama mart nisan bollaşır.Tekirdağda altınbaş kefal boldur hamurla zor tutarsın.İstavriti tuzlamadan buzdolabında 1-2gün bekletirsen balık bayatlar kefalde bunu daha çok sever.Kalkanda istavrit akyem kullanılır.

11. lactobacillus

lactobacillus

En İyi Avı:
    Mığrı, 8 kg
    Değerli bilgilerin için çok teşekkürler. Dediğim gibi Tekirdağ da yeni yeni başladım avlanmaya, ki havalar da soğuduğundan çok zor oluyor limanda olta atmak. Kefal için istavrit kullan demişsin de nasıl bir takım kullanayım onu merak ediyorum. Biz Saroz da Kıbrıs kullanırdık, burda ekmek olmuyorsa Kıbrıs da olmaz sanırım. Bir de ukalalık gibi olmasın (malum ben de yeni üyeyim ama) ismini yaşını falan yazman gerekiyor sanırım, hitapta sorun olmaması için.
    Saygılar.

12. yakamoz7

yakamoz7

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,2
    kefal

Kefal avı için bende burada ilk başlarda kıbrıs çok denedim hatta hamur yerine akyem bile sardım ama kefal yemi emen bir balık liman dışına çift köstekli 3-4 numara düz pala galvanizli çok keskin iğneli takımla yakaladım liman içi ise balıkçıların ağları temizleyip balık ayıkladıkları yerin ilerisinde tam kıvrım yeri var buradan yine aynı iğne fakat iğneden 50cm sonra minik kıstırma kurşunlu bir takımda işe yarıyor.Esasında bu mevsim hem havanın soğuk olması hemde yakalanan balık açısından kötü bir dönem.Resminde mırmır gördüm Tekirdağda Mırmır en iyi Altınovada çıkar.Tabiki kıral yolunda kaya altından kurt çıkartman lazım.Burada sarozun bereketi ve av şartları aynı değil.Baharda ispari başlar ben burda hamurda denedim ama gelmediler.Midye ve teke ile güzel yakalanırlar aynı takıma izmaritte gelir.Zarganada boldur.Limanın müdavimi abilerimiz balık olmadığı zaman bile yılmadan olta sallar sen onlara bakma.3 ay sabret balık bollaşır. Şu dönem bence Kalkana deneme yap. Mustafa-37-Tekirdağ

13. mami59

mami59 Muhammed

Abiler ben tekirdağ merkezde oturuyorum amatör balıkçıyım kıyıdan kayalık bölgeden neler tutabilirim yemleri de söylerseniz iyi olur aralık ayında

14. soluns

soluns MehmetAli

En İyi Avı:
    Önemli olan iyi geçirilen zamandır.
    Cümleten selamın aleyküm.
    Tekirdağ'da av yapan yok mu yahu ne bir rapor ne muhabbet.. :)