Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    4kg civarı vatos ve bolca istavrit:)
    Barış abi merhaba koymuşsun fotoları :)))

2. brus77

brus77 Hüseyin

Favori Kamış:
    Shekspeare Beta Carp-3,60 + Lineaeffe Titanium 4,20
    Favori Makine:
    DAM Quick Super 850 RD
    En İyi Avı:
    Levrek-1,7 Kg+Kalkan-1,5 KG+Turna-56 cm_1,5 Kg
    Daha büyüğü denk gelse tutacağım fakat henüz yok. Geçen sene aynı yerden el kadar tutup iade etmiştim denize herhalde bunlar onlar :) Küçüğü 30 cm, büyüğü 45-50 cm. Büyüğünü kıyıya zor aldım, dahada büyük olsa herhalde denize girerdim :)

3. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Bugünkü Av raporum
    Yer M.ereğlisi
    Olta 2 adet dip 1 adet çapari takımı
    Tutulan balıklar: 1 adet şans eseri zargana (çapariye geldi)
    1 kg kadar iri istavrit
    Yem olarak sülünes ve istavrit kullandık ama deniz çok dalgalıydı yemli dipler iş yapmadı:(
    bütün balıkları çapariyle aldık zarganayıda:)))))

4. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    şaka takıldım üstad afiyet olsun daha büyükleri rastgelsin tebrikler:)

5. brus77

brus77 Hüseyin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    DAM Quick Super 850 RD
    En İyi Avı:
    İstavritleri arka taraftan mı aldın? bende Nisan-Eylül sonu arasında devamlı oraya gidiyorum. Yazın bazen haftada 2-3 kez. Bu yaz bir Pazar günü öyle kısmetliydik ki daha önce hiç bu kadar istavrit almamıştık kıyıdan.
    Balık çok olunca ve kuzen de sayma heveslisi olunca saydırdık.
    Ben-162, dayım-97 tane tutmutştu.
    Çok hoş ve keyifli bir gündü.

6. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    sabah 8.30 da yenicedeydim 13.30 a kadar attığım yemleri öyle geri çektim, çok moralim bozuldu topladım takım taklavatı geldim geriye, demekki balık öğleden sonra yapmış :)))

7. brus77

brus77 Hüseyin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    DAM Quick Super 850 RD
    En İyi Avı:
    Herhalde. Kısmet nasip meselesi bu balık işi.

8. EMİREREN

EMİREREN BARIŞ

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin-Linaeffe De Luxe 3,90m
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40,Okuma Trio RC55
    En İyi Avı:
    KALKAN 4,5KG
    mrhb

evet serkan fotoları yükledim fena çıkmışsın balıkla :)))

9. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Nezle olmuşum abi rüzgar çarptı valla:)

10. EMİREREN

EMİREREN BARIŞ

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin-Linaeffe De Luxe 3,90m
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40,Okuma Trio RC55
    En İyi Avı:
    KALKAN 4,5KG
    mrhb.

merhaba çorlu,m.ereğli ve civarından arkadaşlar...

11. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Barış abi iyi akşamlar nasıl gidiyor varmı bi havadis çıktınmı balığa ?

12. sametfaki

sametfaki Samet

Favori Kamış:
    ALBA PORSUK 240CM
    Favori Makine:
    KK 60 ALBA
    Iyi aksamlar. Beylikduzundeyim, balik tutma konusunda yeniyim. 1 kere b.cekmece sahile 1 kerede hazerfanin ordaki gole gittik 3 kisi hicbisey tutamadik :) Marmara ereglisinde yakin bi abimizin yazligi var yegenide zipkinla avlanirdi + sahildede baya bol bol balik alanlar oluyordu 2-3 sene evveli. Konuyu gorunce aklima geldi varmi bu aralar yakaladiginiz balik ? Marmara ereglisine geliriz olmazsa.

13. joqu

joqu koray

Favori Kamış:
    okuma sea salina 10-40
    Favori Makine:
    okuma trio 40S
    En İyi Avı:
    sazan 5kg,levrek 1.5 kg kofana
    arkadaşlar selam bende tekirdağ merkez 100.yıl mahallesindenim balığa sundan 1 ay oncesine kadar havalar guzelken cok gittim benim bildiğim 2 avlak var öncelikle şunu diyim bizim tekirdağ merkez marinadan balık malık çıkmıyor boşa gitmeyin eğer iri iskine ve iri mırmır istiyorsanız barboros limanına gidin gece 12 den sonra özellikle iri mırmır iskine ve minekop cıkıyor bir diğeride arkadaş demiş akport limanı diye ancak orası tren yolu oldugu icin telle cevirmişler o kücük bi alan vardı arada kapalı giriş varmı yokmu yasakmı deilmi bilmiyorum ama onun hemen yanındaki kamyon garajı kumsalındanda at çek mırmır çıkmakta ama kücük gelıyor genelde irileri de geldiği oluyor artı minekop ve sinarit cıktıgıda oluyor bizzat tuttum barbaros limanına gideceklerde iri mırmır icin tekenin kafasını ve kuyrunu kopartın löp eti gorunce iri atlıyor ama dierlerini kücük balıklar didikliyor.
    gözlemlerime göre arkadasın dediği akport limanı ile ofis arası yerde atcek levrek yapılabilir levrek mekanı gibi duruyor arkadas orda zıpkınla bundan 6 sene once avladıgını bilirim ve kamyon garajının yanındaki kumsal alandanda at cek yapılabilir gorusundeyim hic denemedim ama deneyecem havalar duzelince adım koray 20 senedir tekirdağ merkezdeyim bu arada

kenantibetgok bunu beğendi.
  14. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Koray kardes oncelikle merhaba:) iri mirmir yapan bir cok yer var tekirdagda eskina minakop yapan yerlerde var tabi barboros limanini cok söylemislerdi ancak gitmek nasip olmadi. Gelelim ofis ile akport arasina; orasi iyi bir mera mirmirda var minakop da levrek istavrit lüferde var sadece zamanini tutturmak gerekiyor:) sevgiler rastgele

15. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Akport ile ofis arasinda tel yok giris var yasak degil yahu sahillerimizin en verimli yerlerini yasakladilar özel sektöre verdiler orasida yasak olursa nerden balik tutucaz:)

16. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Levrek at-çek zamanı geliyor arkadaşlar havalarda buz gibi deniz karıştımı sabah tobby No:3 ile atçek yapmak lazım çağrı kardeş bu akport -ofis arası boşyer bi kamyonların park ettikleri cezaevinin orası var bide ofisin uzun iskelesi var izin verirlermi acaba ordan?

17. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    çağrı birde iri mırmır yapan t.dağda nereler var? yem olarak ne kullanmak lazım olta ve iğne ne olmalı ben mırmıra normal dip yapıyorum ama daha bi türlü yakalayamadım. iğnedemi problem var yemdemi anlamadım gitti.

18. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Sene 1996 97 98 ben daha kücügüm, Rusyada baraj patladi rus kefalleri Tekirdaga kadar gelmis ofise giris serbest millet kilolarca kefal aliyo aksamlari lufere kaliyo sabah minakop bekliyo ofis civil civil Tekirdag halki eksik olmuyo heleki pazar günleri:) Ne varki iskelede hergün biseyler eksiliyor. Önce rogar kapaklari sonra projektörler hatta demir korkuluk ve lastikler:) Sonuc; sadece ofis calisanlari, akrabalari, tanidiklari girebilecek. 2 sene evvel ögrendimki rahmetli babamin calisma arkadasi ofise müdür olmus:) hemde ne müdür rica falan derken girdik cok ihtisamli bir yer 750 metre uzunluk takribi 6-7 yildir az avlanilan. Tam bir cennet. Her gittigimde hic olmadi 10 kilo istavritle eve dönerdim. Doyumsuzluk diye düsünmesin kimse cok kisa av zamaninda bu kadar tutuluyordu. Bu sene Ramazan bayramina 1 hafta kala cikardim jumbo tekelerimi aldim boru kurdumu bugun saglam av cikaricam dedim. Gittim takimlarimi hazirladim 1 samandirali gezer takim levrek icin birde 3 lu dir eskina icin attim. Bi taraftanda capari yapiyorum istavritler 6-7 li geliyo masallah dedim dememle dip oltamin havaya kalktigini gördüm kalama kapali ya allah 2 kiloya yakin eskina:) yemledim tekrar attim. İstavrite devam levrekte tik yok:) hirsim katlandi 1 saat 2 saat derken baktim saat 12 olmus sahura kadar devam dedim ve sonunda 4 adet kilo ustu eskina 1 adet 36 cm pasa ve 1 kova iri istavritle eve döndüm. O gün ofise son girisim oldu müdür yanimda yaklasik 15 m ilerimde ispari ve istavritten baska bisey tutamamisti:D calismalarim devam ediyor en nihayetinde yine giricem oraya ama bu sefer kapinin önüne kamyon yanastiricam:D Ofise girmek icin müdürü taniman gerekiyor tanimak derken samimiyetini fazla olmasi gerekiyor:) Gümrüklü saha oldugu icin zaten girmek yasak birde denize düsme tehlikeni göz önüne aliyo müdür bu nedenle imkansi diyebilirim. Ama iyi bir surf kamis ile de iceri girmeden eskina alabilirsin:) ofis ile akport arasindan ofise dogru atmak kaydi ile:) kamyon garaji dedigin cezaevinin önü akportun diger tarafi sanirim. Orada bundan 4 sene evvel spin kamis nedir bilmezken alba 3.60 kamis 60 lik makina ve silikon raglou ile cok atis yaptim ki levregin bol oldugu zamandi, sonuc pasayi degil kamisi elime alip döndüm:D ama akportun diger tarafi, ofis ile akport arasi iri mirmir yapiyor. Ya hedef mirmir kalkan yada ne bilim istavrit olsa cok tutabilirim ama hedef farkli pasa denen hinzirin zamani cok ters sabaha karsi aksam üstü beni zorluyor:(

19. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Ya müdüre fln grk yok aslında orda bi güvenlik kafalasak olayımız biterde işte pek gidip gelmiom t.dagına. du bakalım bi deneyecem yolunu orda bide askeriyenin bi bahçesi var denize sıfır orası nası orasıda tam ortadabiyerde kıyıdan orası iş yaparmı acaba ne dersin ? ben oraya girebilirim:)

20. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Bahsettigin yeri biliyorum daha önce hic balik tutmadim orda nedir nasildir kestiremiyorum. Ofis isine gelince güvenlikleri hic aklindan gecirme bile:)