tatlı su kefali avlama yöntemleri ve tüyolar

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında atabey07 tarafından paylaşıldı.

1. takunya

takunya M.Uğur YILMAZ

Favori Makine:
    clipper 022
    En İyi Avı:
    35 cm dağalası
    İster yemli isterseniz sahte kullanarak avını yapın, makinenizin kalama ayarı balığın misinayı boşaltabileceği kadar acık olsun ve kopma riski ile sizi endişelendirecek misinalar kullanın.

Bu bahsettiğim özellikler belki balık tutmanıza etki etmez ama, tuttuğunuz balığı çekerken oldukça keyif verir.

2. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    sazan avına niyetlendik fakat biraz geç verilmiş bir karar solucan toplamayada üşendik vaktimizde azdı msısırda bizim orda pek tutulmaz tavuk ciğeri deneyelim dedik bildiğiniz manzara sazan değil bolca kefal yakaladık :)

tavuk ciğeri sanırım en uygun yem tek dejavantajı çabuk dağılıyor olması tavuk yüreğiyle de denedik ama o iş yapmadi. arkadaşların dediği gibi akşamdan dolaba koyarsanız iş yapar.

birde ciğerin kenar kısımlarını kesip bu kenar kısmı takarsanız dağılmasını yavaşlatırsınız. şerit şeklinde olmalı.

3. erdo77

erdo77 erdoğan

merhaba arkadaşlar ben ıspartadan erdoğan ıspartada güzel balık çıkan yerlini paylaşırsanaız sevinirim bende yeni katıldım aranıza sizlerden balık adına herşeyi paylaşmanızın rica edriyorum şimdiden teşekkürler

4. ogün28

ogün28 ogün

merhaba ben amatör balıkçılıkğı merak ettiğimden dolayı ilgilenmeye başladım. ama internette bi türlü takım nasıl bağlanır bulamadım acaba sitede bunlar hakkında bi bilgi varmı? herkese rastgelee:)))

5. erdo77

erdo77 erdoğan

gogleye balıkavi.org yaz çıkanlara bak ogün kardeş

6. pound

pound mehmet

Favori Kamış:
    Shimano stimula 1.80 cm
    Favori Makine:
    Shimano CX1000RB
    En İyi Avı:
    9 kg sazan.tatlı su kefali 1kg daha büyükleri gelecek
    Sayın abim ben daha dün kefal avına gittim ve tavuk ciğeri ve kalbi kullandım.
    Ve sonuç iyi.2 tane balık kaçırdım birisi misinayı kopardı çok büyüktü en az 1 kilo.ben sana tavuk kalbi kullanmanı öneririm kalbe daha büyük geliyor.

RRAASSTTGGEELLEE

7. poyraz.06.06

poyraz.06.06 zafer

poyraz.06.06

tatlı su kefali avı çok keyifli bir av şekli ben kefali meps arı çekirge ve rapalayla yakalıyorum yani at çek usulu ve çok keyifli tafsiye ederim rast gele

8. korsann52

korsann52 cemil

Özür dilerim ama bu yöntem tr.de yasak deilmi? Almanya bu yöntemi ypsan canina okurlar 8-9 yasinda cocuk bile gelir mahcup eder seni(arkadasin basina böyle bi olay geldi)

9. korsann52

korsann52 cemil

Tatli su kefalinde en önemli detay misina kalinligidir cok uyanik balikgelir bakar gider.Eger kaliteli 10 numara misinaniz varsa mutlaka alirsiniz baligi samandiranizda cok hahif olcak fazla tepki vermicek baliga yem olarak favorim ari larvasi ama tr.de satiliyomu haberim yok.