SUZUKI DF 15 Hp YARDIM

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında bariskunch tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bilgiler iyi hoş kardeşim de,konuyla nasıl bir bağ kurdun çözemedim:)

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    kanat-flap bkz.http://www.marintekstore.com/?catId=642&gId=1442&pId=3213
    gibi bir alet.
    trim ayar yerini gördünmü peki,motorun bağlantı yerinin yanında olur genelde.

3. rasitilicali

rasitilicali rasit

Öncelikle sunu belirteyim.Fizik Muhendisiyim.Metafizik konusundada makalelerim var.Ben sana 15 yillik tecrubelerimle yardimci olmak istedim.Bilimsel olarak kanitlanmi tezden bahsediyoruz.Kabul etmesende realite boyle..

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Abicim,adam motor sudan dışarı fırlıyor ne yapayım diyor,sen hararete bağlamışsın konuyu.
    Ateşi başına vuruyor o yüzden diyorsan metafizik açıdan,kendini havaya fırlatıyor,serinletmek lazım ,o ateşi söndürmek lazım diyorsan başka tabi:D

5. rasitilicali

rasitilicali rasit

Devirdaim pompası kaçak yapıyordur. Motor devri arttınca hararet iniyor ,gaz verdikce hararet artıyorsa kaçaktan şüphelenebilirsiniz. Pompa dağıldıysa devir yüksekliği pekte etki etmeyecektir.motora fazla zengin yakıt geliyordur. Motorunuz enjektörlü ise enjektörlerde işeme -ayarsızlık olabilir. Motorun titreşiminden ,sesinden ,yakıt yüksekliğinden ve dumanından anlayabilirsiniz bu durumu.

Hararet yapmış motorda yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususlar :

motor harareti sicaktan yükseldi ,ne yapmamız gerekiyor sırasıyla birlikte inceleyelim.

Pekçok kişi motoru hareket ettirdiginde bir kenara çekip motoru stop eder. Bu aceleci davranis çoğu kez zararlı bir tutumdur. Önce denizdeyken hararet nedeni hakkında fikir sahibi olmamız gerekirki buna göre önlem alalım. ,motor hareketli olduğu içinde devirdaim pompası çalışacak ve motor ısısını düşürecektir.

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Abicim metafizik mizik derken balatayımı sıyırdın ,her ne geçtiyse başından,geçmiş olsun kardeşim,derdi veren Allah şifayı da verir inşallah diyor ,gözlerinden öpüyorum:)

7. chico1907

chico1907 emre

Favori Kamış:
    El takımları
    Favori Makine:
    safter 4.5 & Tohatsu 20 hp
    En İyi Avı:
    Kaba lüfer, Kalkan 4.5 kg , Palamut
    Erdinç Bey,

Bende de 2013 model Tohatsu 20 Hp uzun şaft motor var. Bu motoru 4.5 safter teknemde kullanıyorum. Ve bahsettiğiniz aynı sorun bende de mevcut. Tek olduğumda yada 2 kişi olduğumuzda gaz kolunu sonuna kadar çevirdiğimde vuruntu ( 4-5 saniyede bir) şeklinde bir sorun ortaya çıkıyordu. Ancak belirttiğiniz gibi teknede yük biraz daha fazla olunca diğer bir tabirle motor devri maksimuma erişmediğinde kesinlikle böyle bir sorun olmuyor. 1 ay önce sezon bakımı için motoru servise götürdüğümde servis bana motorun tekneye fazla geldiğini (tek olduğumda veya 2 kişiyken ve maksimum devirde) devir kesicinin bu sebeple devreye girdiğini söyledi. Zaten maksimum devirde kullanmadığım için çok sorun etmedim.

8. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    TAMAM PEKİ MOTOR ISINMIYOR Kİ ? BENİM DERDİM 6000 DEVİRE GELDİGİNDE İKAZ VE UYARI LAMBALARI YANIYOR BENİM ANLATMAK İSTEDİGİM BUYDU 2 KİŞİDE BUNU YAPIYOR 3 4 5 6 KİŞİDE BİNDİGİMDE TAM GAZ HİÇ UYARI VERMİYOR ISINMIŞ VEYA HARARET YAPIYOR OLSA 3 KİŞİ İLEDE YAPAR UMARIM ANALATABİLMİŞİMDİR. YİNE YORUMLARINIZ VE KAFA KARMAŞIKLIGI YARATTIGINIZ İÇİN TŞK EDERİM

9. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    CHİCO1907 YORUMLARIN İÇİN TŞK EDERİM BENDE SADECE BENIM MOTORMU BUNU YAPIYOR DEDİM ENJEKSİYONLU MOTOR TŞK EDERİM 9 1/4 10 PİCTH PERVANE VARMIŞ MOTORDA 9 1/4 11 PİTCH TAKILACAK SANIRIM PERVANE KÜÇÜK GELİYORMUŞ

10. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    TŞK EDERİM SONUNDA BULDUK YANİ SUZUKİ 2013 20 AEL UZUN ŞAFT PERVANEYİ DEGİŞTİRİCEM AMA SANIRIM YİNE AYNI SIKINTI İLE KARŞILAŞICAGIMI DÜŞÜNÜYORUM DEVİR YİNE YÜKSELİCEK 6300 YİNE KESİCEK HIZ YAPTIGIMIZDA TEKRAR SAGOL

11. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    DEVİR KESİCİYİ KAPATMA YADA İPTAL ETME ŞANSIMIZ OLABİLİRMİ? ACABA ?

12. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    TŞK EDERİM ARTIK SÖYLENECEK BİR SÖZ BULAMIYORUM. KANAT OLAYINIDA İNCELİCEM ARAŞTIRICAM TRİM AYARINADA BAKICAM İLK BAŞTA OLMADI PERVANE BÜYÜTÜCEM . TŞK EDERİM TEKRAR İLGİNİZE SAYGILAR HOCAM

13. chico1907

chico1907 emre

Favori Kamış:
    El takımları
    Favori Makine:
    safter 4.5 & Tohatsu 20 hp
    En İyi Avı:
    Kaba lüfer, Kalkan 4.5 kg , Palamut
    Erdinç Bey,
    olumlu ya da olumsuz netice alırsanız yazın lütfen. Bende açıkçası merak ettim neticeyi.

14. ERDİNC35

ERDİNC35 erdinc

En İyi Avı:
    SİNARİT 4
    MOTORUMUN PERVANE 9 1/4 10 PİTCH BİZ 9 1/4 11 PİTCH TAKICAZ DENİCEZ BAKALIM NASIL OLUCAK . BAKTIM OLMADI DEVİR KESİCİ SOKETİNİ BULUP DEVRE DIŞI BIRAKICAM GEREKİRSE.DEVİR SAATİNDEN DEVRİ KONTROL EDİCEM 26 MİLDE KESİYORSA 29 MİLDE YİNE KESİCEK GİBİ DÜŞÜNÜYORUm İNŞALLAH DÜZELİR.AYRINTI BİLGİ VERİRİM