Surf olta ve makine tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar' kısmında kurye123 tarafından paylaşıldı.

1. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
    herkese rastgele boğazda avlanabileceğim surf olta ve makine almayı düşünüyorum maksimum 1000 lira bütçem var önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Güzel kardeşim bütçen güzel lakin sen boğazda avlanmak için yeterinde tecrübeli misin?4 metre civarlarında bir kamış ve ortalama 600gr civarlarında bir makina ile akıntılı bir ortamda daha önce tecrüben oldu mu? belli ki hedef balığın çapari ile istavrit yemlide kurşun arkası sahte yem ile lüfer çinekop palamut vs... ama sen boğaz tecrübesine sahip misin? kendin hakkında bilgi verirsen belkide doğru malzemeye daha sağlıklı yönlendire biliriz.Sevgiler,

3. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Teşekkür ederim abi boğazda hiç avlanmadım daha çok sarayburnu galata taraflarında zaman geçirdim çok bi tecrübem yok ama yavaş yavaş kendimi geliştirmeye çalışıyorum sizlerin yardımına ihtiyacım var surf oltam ve makinam hiç olmadı kısmetse alıcam

4. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Yardım edecek kimse yokmu ?

5. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  6. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Teşekkürler önerilerin için hüseyin abi bakalım birisini alıcam insAllah

7. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Boğazdaki yöntem ile avlana bileceğine inanıyorsan sana tavsiyelerimi sunayım kardeşim...

https://www.avmarketi.com/asp/product/18393/Okuma-Salina-42800-3-Parca-Surf-Kamis-420Cm-100-200G

https://www.avmarketi.com/asp/product/239069/Okuma-Ceymar-FD-CY-55-olta-makinesi

İkisini topladığında ağırlık olarak 1 kilo bile gelmiyor.İstanbulda yaşadığın için bu senin bu ürünleri daha ucuza ala bileceğini gösteriyor...Üsküdar Cengiz Balıkçıık Okuma türkiye distrübitörüdür.Gider pazarlık yapar daha hesaplıya alırsın.Sana tavsiye ettiğim kamışı ben de kullanmaktayım.100gr ve üzeri kurşunlarda müthiş atış erim mesafesi sağlıyor.Zaten boğazda 100gr altı pek kullanılmaz kardeşim.Bu kamışın tek handikapı kapalı boyunun uzun olması ama bence bu kusur,kalitesini gölgelemiyor...Makine şimdiye kadar hep olumlu yorumlar gördüm.Ufak boyutlardaki Ceymar ile arkadaşımda vardı atıp çektim.Ben beğendim.İstersen örgü istersen mono misina kullan her halükarda işini fazlasıyla görecektir.Mono misina saracaksan 0.35mm i geçme ki az misina almasın kafa...Örgü de powerpro 0.18mm sararsın yeşil renkli mis gibi olur.Haydi rast gelsin kardeşim.

8. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    bir tavsiyem daha var. malzemeciye gidersen alacağın ürünü sor.eğer yoksa boğazda gez ve oltacılara bak ne marka kullanıyorlar boylar ne atarları kaç gr?? ne yazıkki ülkemizde malzemecilerin tamamı biz tüketicileri eğer bilgili olmadığımızı anlarlarsa gözlerinde euro veya dolar işareti çıkyo :)

9. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
  10. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bu makina da gayet güzel ve tercih edilen bir makine kardeşim.Eğer makine kamış ile birlikte ağırlık sorunu oluşturmazsa senin için.Al derim.:thumb:

11. kurye123

kurye123 tunahan

En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Teşekkürler abi çok sağol eksik olma

12. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam arzu ederseniz çok az kullanılmış okuma trio-rex surf 4,25 boyunda 250 gr atarlı ve makina okuma trio rex salt txs 60 makina üzerinde shimano technium surf sarılıdır düşünebilirsiniz

13. dsssf

dsssf dsssf

Benim bütçem o kadar değil ama dft surf voyager siparişi verdim. 390cm 100-250 atarlı. 435 gram agırlıgında. Sizce ideal bir kamış mı? Kullanan var mı acaba ?