SURF MAKİNE SEÇİMİNDE ARADA KALDIM

Konu, 'Makineler' kısmında KARAHANLI07 tarafından paylaşıldı.

1. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sevgili dostlar.Elimde eski tip banax 7000 makine var onu babama verdim yerine bir makine bakıyorum.Uzun zamandır incelediğim iki makine de kararsız kaldım.Biri daiwa diğeri cinnetic.biri adı ile cihana nam salmış daiwa diğeri ise distrübitörü Karan balıkçılığın getirdiği ve benim tecrübelerime göre özelliği daiwa ya nazaran fersah fersah üstte gördüğüm bir italyan... bilen duyan gören kullanan varsa ya da izlenimleri tecrübelerinden fikir verecek varsa bu işe bi el atalım gari :)

1-
    http://www.avstok.com/Daiwa-Crosscast-X-5000-Olta-Makinesi_3859.html

2-
    http://urun.n11.com/igne-firdondu-k...4?cid=605001&gclid=CMHVsLfNzMwCFe8W0wodZmwBiQ

Daiwa diyeceğinizi tahmin ediyorum ama özellikleri iyi karşılaştırmanızı rica ederim.Sevgiler,

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Özellikler hikaye, al daiwayi reçel yap ayvayi

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bu ikisi arasindan bence daiwa ama 400 tl ye ben cengiz balikçiliktan okuma trio rex salt fd60 surf makine almiştim topuz kol fala baya şık ve cok rahat donüyor yuk altinda ağirlığı ise 600 küsür gr di

4. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  5. hhaalluukk

hhaalluukk haluk

Cinnetic makinayi denemeyi dusunuyorsaniz konyaaltinda guven balikta mevcuttu satilmadiysa.

6. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kediyi merak öldürürmüş :D yoksaaa daiwa bu alemin mercedesi deeee işte öbürü de fena kafa karıştırıyo işte :D

7. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Okuma kaliteli mal yapıyor ama okuma surf avcılığında aslında fazla eski sayılmaz.Genellikle uzmanlık alanı çıkrık derinsu jig ve spinn avcılığı.bu yüzden okumaya karşı biraz mesafeliyim:thumb:

8. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
  9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim Güven avı bilirim çok da alışveriş yem filan alırım.Dur hatta bi telefon açayım bu gün yarın da uğrayayım.Sağol varol.Almasam bile inceleme şansım olur inşallah:thumb:

10. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Haluk kardeşimin tavsiyesi üzerine bu gün buradaki malzemeciye gittim.iki makineyi de yakından inceleme şansım oldu.cinnetic gerçekten iyi mal dostlar hakkaten kafam çok bulandı ama diwa yedek kafası da metal ve gerçekten daiwa yaaaa :D Roy ben bu daiwayı reçel yapmayı düşünmekteyim :DAma dostlar cinnetic de gerçekten sağlam mal yapmış... Yeni tatlar farklı tatlar düşünenlere tavsiye ederim.Hakkaten mal güzel.Ama öbürü de daiwa yaaaa :D

11. hhaalluukk

hhaalluukk haluk

Siz denemden ben yonlendirm yapmak istemedim. Bu yuzden yorum yazmadim. Cok uygun fiyata ultegra bulmamis olsaydim o makina bendeydi cinneticin urunlerini kullanan arkadaslarim var. Marka kalitesi olarak vasat ustudur diye tahmin ediyorum kullanici yorumlarindan. Ozellik olarak bakinca zaten cinnetic ile daiwa arasinda cok fark var. Secim sizin. Saygilar.

12. mehmetaydn

mehmetaydn Mehmet AYDIN

Favori Kamış:
    fortuna 3,90cm
    En İyi Avı:
    6,5 KG KOFANA
    http://urun.n11.com/olta-makinesi/shimano-nexave-10000-fc-olta-makinesi-P110580135
    Sayın karahanlı07 surf makine için sana tavsiyem shimano nexave 10000,elimde 2 tane var birisini hiç kullanmadım diğerini neredeyse 5 yıldır ara ara kullanırım ve balığı nasıl kıyaya getirdiğini bile anlamazsın.Bazen pahallı makine istediğin gibi çıkmayabilir!Ryobi 3000 slam 420.tl bir makine ama yağmur gördümü tutukluk yapıyor,aldığma pişman oldum.