Surf makine seçimi yardım

Konu, 'Makineler' kısmında Keremgameover tarafından paylaşıldı.

1. Keremgameover

Keremgameover Keren

Merhaba arkadaşlar ben kerem. surf kamışlara merak sardım ve kamış seçimini yaptım. Makine seçimi yanlış yapmak istemiyorum. Kullanan ve ustaların tavsiyesini rica ediyorum. KAMIŞ. Shimano aspire ax tele surf 4.50 metre 200 gram atar 485 gram ağırlığında olan kamışı seçtim makine seçiminde bir kaç makine arasında kararsız kaldım. MAKİNELER. Shimano biomaster 6000fb
    okuma raw2 bu makine hakkında okuduğum bilgilerde bazı arkadaşlar sorun yaşadığını söylemiş bazıları güzel sağlam makine olduğunu söylemiş. Sorun yaşayanlar hep aynı sorun misine sarımında sorun yaşamış.
    Okuma salina2 veya 3 16000
    Ryobi ap Power 6000
    Shimano saragosa 5000 Sw
    Daiwa opuss Bull 6000h
    Bu makineler arasında kararsız kaldım hangisi benim alacağım kamışa daha uygun olur ve sorun çıkarmaz. Ben kıyıdan ve kayalıklardan avlanıyorum. Makinenin güçlü olmasını istiyorum 20 25 KİLO luk balık vurduğu zaman sıkıntı yaşamak istemiyorum. Jig ve rapala atımlarında uzak atış için kullanacağım. tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    ryobi ap power 6000 kullandım . güzel makine.
    okumalardan uzak durun bence.daiwa opus bull da öyle.

3. Keremgameover

Keremgameover Keren

***ler kardeşim. Bende çoğu yorumlarda okumadan iyi bahsedilmediğini gördüm. Yalnız dün araştırırken salina2 yi çok methedenler var ve drag 25 kg olduğu için benimde dikkatimi çekti. Yalnız raw2 sorunlu olduğunu duydum. Okuma raw2 tercihinden vazgeçtim. Daiwa opuss Bull da okuma gibi sorunlu demek istedin galiba yanlış anlamadım herhalde öyleyse. Ryobi dikkatimi çok çekti aslında ama acele etmek istemiyorum. Daha iyi bi makine tavsiyesi olabilir.

4. baraküda007

baraküda007 fatih

Raw 2 lerde misina sarım sorunu makaranın içindeki pullardan kaynaklanıyor ve pullar ayarlanarak bu sorun ortadan kalkıyormuş bende raw 2 nın 40 lığı var alırken satan kişi biraz misina sararak kontröl etti eğer sarım yanlışsa pullardan düzeltecem dedi kontröl etti sarımda sıkıntı yoktu. Ayrıca okumanın Türkiye disbiritörü cengiz balıkçılık sattığı ürünlere garanti veriyor ben daha önce lineaeffe surf makinamı iki defa cengiz balıkçılığa tamire yolladım ikisinde de parçası orjinaliyle değiştirdiler bakım yapıp geri yolladılar herhangi bir ücret istemediler sadece gidiş geliş 14 TL kargo parası verdim

5. Keremgameover

Keremgameover Keren

Bilgiler için teşekkür ederim. işe yarar önemli bilgiler. Cengiz balıkçılık bunu aklımda tutacağım. Ve kamış seçimini aspire den yana kullandım çünkü 300 karbon lu ultegra 250 karbon lu ağırlık aspire 28 gram ağır önemli değil. Makine yeni tavsiyeler ile okuma salina almaktan vazgeçtim diğerlerinde sıkıntıya girmemek en iyisi paraya kıyarak shimano ultegra cı4 xsb yada ultegra cı4 xtb almayı düşünüyorum ama hangisi jig ve rapala atımında iyi olur bilmiyorum. Bazı zamanlar yemli atışta yapabilirim aslında