SURF MAKİNE ALACAĞIM KARARSIZ KALDIM

Konu, 'Makineler' kısmında deepwater tarafından paylaşıldı.

1. deepwater

deepwater Serdar

Favori Kamış:
    Albastar mastersurf 420,okuma v-system 270 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa crossfirex 2050
    En İyi Avı:
    kızılkanat,600gr,turna 2kg
    260 tl gibi bir bütçem var.Arayışım surf kafa bir makine.Boğazda rapalada ve karadenizde kalkanda kullanacağım.Baya araştırdım şu iki makine arasında kaldım.
    http://www.spotbalik.com.tr/Emcast-Sport-5000-A-Olta-Makinesi,PR-1920852.html
    (Devir sayısı oldukça iyi ayrıca 15 kg drag kuvveti varmış.Satın aldığınızda yedek kafa veriyorlar. Makinenin Aliminyum kafa olması ve kolunun topuz olmaması sağlamlığı açısından dezavantajı gibi.Çünkü boğazda rapalada da kullanacağım için güç ve suyun basması o aliminyuma zarar verebilir diye düşünüyorum.
    2. makine ise bu elimle mağazada incelemiştim çok hoş birşey
    https://www.avmarketi.com/asp/product/227156/Ryobi-Ecusima-Surf-8500-5-1-Bilyali-Olta-Makinesi
    Ryobi ecusima 8000V'nin oldukça kullanıcısı olduğunu biliyorum.Bunun surf şeklini dizayn etmişler gibi.Metal kafası olması benim için çok çok iyi.Devir oranı 5 olduğu için diğer makineye göre güçten düşermi acaba.Bir de ecusima 8000v'nin klavuz rulmanı sorunu acaba bu modelde de devam ediyormudur? Hangi makineyi almalıyım sizce ?

2. andyou

andyou haldun

Favori Kamış:
    fladen x flex, alba rodex 3.90 , lineaeffe 4.50 s-curve
    Favori Makine:
    daiwa emblem x 5000, okuma avenger 30, carmoran 3000 fjet,okuma zeon
    En İyi Avı:
    lüfer kilosuna bakmadım
  3. kilim1

kilim1 Mehmet

Ryobiyi kullanmadım. Ama kamışından memnunum. Emcast tercihim olur. Emblem X plastiktir sadece teli metaldir ve ilk yılında olmasada 2. yılında bu tarz makineler rahatsızlık vermeye başlar.

4. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    bulabilirseniz 2.el temiz penn surfblaster yada affinity alın. sizin için devri düşük makine tercih sebebi olmalı.

5. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
  6. kilim1

kilim1 Mehmet

Bende Okumayı tavsiye edecektim ağzımdan aldınız :)

Bu fiyat klasmanında hakkını veren makine :thumb: PL 865'ide tavsiye ederim, bu fiyat klasmanında.

7. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Evet güzel makina. Fakat Distance pro bi tık üstü bence. Aradaki ufak fiyat farkınada değeceğini düşünüyorum

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Yanlis dusunuyorsun. Aluminyum kafaya birsey olmaz. Emcast fena makine degildir. Biraz agirdir dezavantaj olarak. Drag olayina takilma, bogazda kaloma alacak balik zaten yok. Ecusima da idare eder. Onun dezavantaji da sarim klavuzunun ikide bir ses yapmasi.

9. deepwater

deepwater Serdar

Favori Kamış:
    Albastar mastersurf 420,okuma v-system 270 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa crossfirex 2050
    En İyi Avı:
    kızılkanat,600gr,turna 2kg
    Hımm,Drag olayını çekme gücü olarak,ağır 150-175 gramları daha rahat çeker diye düşündüm.Demek değilmiş.O kadar üstünde durmama gerek yok öyleyse.Gönlümde Ecusima surf 8500 var aslında sadece o klavuz rulmanı yüzünden tereddütteyim.Ecusima surf alırsam her av sonrası damlatmalı makine yağıyla yapacağım sanırım bakımını.

10. Orca34

Orca34 Ekrem Genç

Arkadaşlar *** bende uzun erim için surf makine arıyorum bütçe 250 elimde okuma av 55 b var 10 av anca gördü .ben makinayı kıyıdan sahilden kullasnacam BOĞAZDA KULLANMICAM bel fıtığı var çapari , Çinekop lüfer yemli için uzun atış erimli OLABİLDİĞİNCE HAFİF makine tavsiyesi bulunabilirmisiniz .
    isteryen olursa elimdeki Spot balıktan alınma faturalı av 55 b yi verip üste para verebilirim .Makina ipe uygun konik kafa ipi kusmayan olmalı iyi günler dilerim .Rastgele :)

11. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    55 kafa ceymar bakabilirsiniz. Bütçenize de uyuyor. Lakin daha iyileri var ise bilen yardımcı olur umarım :)

12. Orca34

Orca34 Ekrem Genç

*** ederim tavsiye için .Arkadaşın konuya girdik ama kusura bakmaz heralde :) Ben daha büyük kafalı bakıyorum şöle 70mm lik olmazmı lineffle var bitane linki eklicem varmı bunu kullanan
    https://www.avmarketi.com/asp/product/16017/Lineaeffe-oz-7000-makine

Bu makinayı kullanan varmı arkadaşlar nasıldır ?