Spinner ya da kaşık boyama?

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında ecora tarafından paylaşıldı.

1. ecora

ecora Erhan

Merhaba,

Farklı renk denemek ya da renkleri yıpranan spinner (mepps vb.), kaşık hangi boya ile boyanabilir? tavsiyeniz var mıdır? (tatlı suda kullanım)

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Öncelikle mepps ve kaşıkların renklerinin, dış yüzeylerinin çabuk yıpranmaması için üzerlerine epoxy veya şeffaf oje sürebilirsin. Ben şeffaf oje sürüyorum faydası oluyor. Eğer illaki herhangi bir renkle boyamak istiyorum diyorsanda yine oje ile boyayanlar gördüm deneyebilirsin. Fakat ben yinede biraz araştır derim abi. Rastgele...

3. ecora

ecora Erhan

Teşekkür ederim, ojeyi bende bir deneyeyim. Air gun ile özel boyalarla boyama falan anlatılmış youtube'da ama aradığım daha basit bir çözümdü, oje tutarsa iyi olacak, sağolasın.

4. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Ben şeffaf oje denedim söyle bir şey fark ettim kaşıkların üstündeki renkler güneş vurunca parlıyor oje olunca kırılmalar oluyor ve düzgün yansımıyor ayrıca yüzüşüde değişiyor . Bu dediğimi mepps döner kaşıklarda denedim ayrıca bilgi vereyim . Çünkü meppsteki boyla kaplama gibi birşey dipte taşa vurup bir yerden açılmaya başlarsa kabuk gibi gidiyor sonra devamı . Ama yinede en sağlam döner kaşık kolay kolay dökülmüyor . Savage Gear ve Blue Fox kaşıkların boyaları çok çabuk siliniyor ayrıca )))

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Benim şeffaf oje sürdüğüm döner kaşıklar 1 ve 2 numara. Kaşık boyutuyla bir alakası var mı bilmiyorum ama ilnginçtir dediğin gibi bir sorunla henüz karşılaşmadım ama dikkate alacağım. Ayrıca bişey sormak istiyorum. Verim olarak savage gear rotex ve blue fox gibi döner kaşıklar mepps gibi iş yapabilir mi?

6. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Rottex olsun BlueFox olsun hepsinin dönüşü aslında farklı çok ufak detaylarla . İçlerinden birini seçecek olsam Mepps secerdim ama ben yine çünkü Her türlü tipte döner kaşığı var ve fiyatına göre çok çabuk deforme olmuyor . Rottex kaşığın bir tipini Tatlı su levreğinde kullanıyorum onun harici başka bir ürününü kullanmıyorum .

AhmetKurt29 bunu beğendi.