spin ve stella hakkında yardım

Konu, 'Makineler' kısmında kakaksum1 tarafından paylaşıldı.

1. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

merhaba sahte ile kıyıdan spine başlayacağım. geneldete tuzlu su ama tatlı sudada yapacağım bu işi.Hedef balık 5kg maximum

bu stella nın 4000xgfl si ile sw-b 4000xg si arasında kaldım. spin olayında tecrübelerim olmadığı için bu işin içinden çıkamıyorum.

xgfl nin bana göre avantajı hafif olması

swler ise bilya sayısı fazla kolu daha güçlü gibime geliyor. ve topuz tutma yeri var ani vuruşlarda önemli diye biliyorum. fakat makina biraz ağır..

sahte ile kıyıdan spin için bu iki makina arasında kalsanız siz neyi seçerdiniz?
    4000xgfl bana diğerine göre daha güçsüz ve dandik gibi geliyor(belkide çok yanılıyor olabilirim, dişli metaryellerini veya baska özelliklerini bilmiyorum)evet biraz daha dandiği geliyor çünkü 2500 lik boyları falan baya ucuz.
    ama hafif olmasıda aksiyon verebilmek açısından daha iyidir heralde...

Biraz acil yardım bekliyorum. her an bir hata yapabilirim :) ama bu iki makina arasında tercih istiyorum.

şöyle bilir kişi bir kaç yorum gelse çok mutlu olacağım

2. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    stella dan bahsediyoruz dandik ile bağdaştıramıyorum. hangisi fazla sarıyorsa onu almanda fayda var,

3. Elvis

Elvis Suat

Yeni başlayan birisi için gereğinden çok çok üstün markalar.Bence daha orta kalite bir ürünle ilk önce bu işi gerçekten sevip sevmeyeceğinizi anlamak sonra buna olumlu yönde kanaat getirirseniz bu tip üst düzey ürünlere İHTİYAÇ doğrultusunda geçmek daha mantıklı...

4. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Hocam stella dan bahsediyorsun ikiside hedef 5 kg balığı kıyıya yağ gibi alırda hani bi kerede olsa güvenini boşa çıkartmaz.sen makine dünyasının ferrari lerini kıyaslıyorsun etme :) stella al 2500 lükte olsa çekersin o balığı paran çok değilse stella alma hevesin kaçar felan boşuna masraf stardic hegane serisi al 3000 lik bir makine kg balığı o bile kıyılatır rahatça sana 260 gram bişey.makineler arası 20-30 grama takılma.Paran varsa al stella yı rahatına bak ben yerinde olsam stella hiç kullanmadım ama topuzlu olanını alırım aradaki az gram farkı topuzun rahatlığıyla kapatır açığı :)
    Stella hedeflediğin balıkların çok üzerinde ayar bir makine eğer stella alır oltana daha büyük balık vurdugunda anlarsın.

5. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

arkadaşlar Hepinize tek tek teşekkürler hafif olanı aldım yarın elimde olur paylaşırım.

misina olarak tournament almayı düşünüyorum
    şimdi de bi kamış alacağım.

shimano wild romance ferocius solid

misina ve kamış görüşlerinizi almayı isterim açıkcası

6. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

Usta teşekkürler. gittim dükkanda makinayı biraz denedim. o kol o topuzlu kol o kadar rahat gelmedi bana(bana göre gelmedi gerçekten. ağır olmasıda gerçekten arzu ettiğim keyfi alamam biraz ağır abi bir makina. bu okyanuslarda video cekiolar ya hakatten o kol onlara gider gerçekten ağır iş makinası gibi birşey :D kıyı için okadar hoşuma gitmedi...

not: istoca gidip bi dükkanda stellaların kollarını bir çevirdim(kendi ellerimle bir test etmek amaçlı) fakat 5 6 gün önce istanbul dışı bir dükkanla görüşmüştüm ayıp olmasın diye ordan getirtiyorum.

7. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Stella nız hayırlı olsun umarım bu heves değil sevda olarak devam eder uzunca senelerce kullanırsınz makineninizi çoğu kişinin sadece hayel edebileceği bir makineye sahip oldunuz uygun olduktan sonra nerden aldığınzın bir önemi yok yurt dışından bile getirten çok arkadaş var bu yüzden.Kamış konusunda siz üst segment bakıyorsunuz ve o konuda yardımcı olamicam malesef ama kamışa nette az bi baktım atar aralığı süper 5-50 gr demiş öyle bir aralık mı olur ya diyesi geliyor insanın shimanoysa doğrudur der susarım o kamışla birlikte süper bir ikili olacaktır eminim.o kamış sizi yanıltmaz alın kullanın derim ben :)
    Bu arada maddi surumunuz iyiyse misinayı özenle seçin daiwa tournument 12x braid ler var biraz pahalı ama işinizi görür
    misina için daiwa tounument
    power pro 8 slick
    yada sufix 832 işinizi görür diye düşünyorum.Daiwa nın 12 katlısı ben kullanmadım ama en iyi bu sete o gider.ÜSt sınıf makineleri bilmiyorum sadece duyup görüpo öğrendiklerimi yazdım saygılar daha iyi bilen biri belki daha iyi önerilerde bulunur.

8. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Stella iyidir, güle güle kullanın.

9. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

çok sağolun. 12 ipllikten örülmüş ipleri yurt içinde bulamadım ama bir konuşayım dükkanlarla.

10. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

11. TalhaBekler

TalhaBekler Talha

Favori Kamış:
    Tribal Tx9
    Favori Makine:
    Aero Technium Mgs
    En İyi Avı:
    14KG
    Stella 4000 FI modeli tatlısuda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 4000 SW modeli ise ibarede belirttiği gibi salt water yani tuzlu su üstünde tasarlanmıştır. Stellanın kamış olarak eşi Lesath'dir. Stella ile major craft veya lesath, dialuna kullanmak büyük ayrıcalık ve keyiftir. İp olarak 17-19mm arasında 8 slick powerpro kullanın