spin makine tercihi

Konu, 'Makineler' kısmında ozdemir86 tarafından paylaşıldı.

1. ozdemir86

ozdemir86 ali özdemir

Selam arkadaşlar,

Kıyıdan at çek için başlangıç seviyesi bir spin makine alacağım. 2.40 kamışta kullanmak için 120 liraya daiwa crossfire 2500 ve 150 liraya okuma ceymar cy-40 buldum. hangisini tavsiye edersiniz? (Sıfır alınacak)

2. bearing

bearing erdal demir

crossfire x ve ceymarı kullandım..

crossfire x modelinin kalama diskleri kısa sürede işlevini yitirdi. ayrıca aynı ebattaki diğer emsallerine göre ağır makine... model olarak da oldukça eskidir. kalama kapağı kaygan ve ergonomik değil, balık oltadayken müdahale zahmetli oluyor.. bunun dışında mekanik aksam oldukça sağlamdır. rulmanlar dişliler 3 yıllık kullanımda hala oldukça iyi. kalama diski dışında kılavuz telinde sıkıntı çıktı oda bağlı olduğu yuvadan çıkıyor, kaynakla çözüldü ancak.

ceymar yeni nesil makine. makara dudakları kavisli, örgü kullanımına uygun.. kalaması idare eder, pek iyi olduğunu söyleyemem. kalama kapağı oyuncak kapakları gibi avlanırken üstüne su sıçrayınca parmaklardan kayıyor pek kaliteli değil. iç aksam daiwa kadar kaliteli değil ama parçalar birbiriyle uyumlu çalışıyor. bana tek çıkardığı sorun düzenli bakım yapmama ve her av sonrası tatlı su ile yıkamama rağmen üç ay sonra topuzun hareket ettiği şaft oksitlendi ve şuan topuz dönmüyor.

ceymar 40 fazla gelebilir.. 25'e bakmanı tavsiye ederim eğer ceymar modelinde karar verirsen..

night fisher ve ozdemir86 bunu beğendi.
  3. mcclosky000

mcclosky000 ibrahim

Bende spin makinası arıyorum ama 25lik 30lık veya 40lık hangisini alıcağıma karar veremedim

4. ozdemir86

ozdemir86 ali özdemir

iki makineyi de inceleyip daiwa aldım ben. ilk kullanımdan sonra yorumlarını yazarım.