Spin Makine Seçimi

Konu, 'Makineler' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Öncelikle herkese selamlar. Bu aralar site de aynı sorunun pek çok kez sorulması nedeniyle affınıza sığınarak bu konuyu açıyorum :) Turna, talısu levreği, sudak gibi tatlısu balıklarını avlamaya uygun olan göl ve barajda kullanılabilecek olta makinelerinden tavsiyeleriniz nelerdir? Ayıracağım bütçe maksimum 150-160 tl. Aklımda at-çek avlarında kullanabileceğim 2 makine var. Shimano Catana ve Daiwa Crossfire modelleri cazip görünüyor. Bende okuma marka bir makine olduğu için mümkünse shimano veya daiwa gibi markalardan önerilerinizi bekliyorum. Cümleten rastgele...

2. bearing

bearing erdal demir

shimanolar şuan çok pahalı ve modellerin çoğu parasına göre kalite/fiyat/performansı karşılamıyor artık.

daiwa da çok daha ucuza daha kaliteli bir ekipmana sahip olabilirsin.

bahsettiğin fiyata crossfire'ın yeni modeli var veya daha ucuz yollu strikeforce'a göz gezdirebilirsin.

ikisi de beklentilere göre üzmez seni ama 150-160'a crossfire yeni modeli alınır derim.

bende crossfire serisinin eski modeli var 3 yıl oldu, iç aksam tık demedi. tuzlu suda çok ağır şartlarda kullandım. ne rulmanlar da ne de dişliler de en ufak bir paslanma, oksitlenme dahi yok. bir tek kalama diskleri zayıf çıkmıştı ki yeni modellerde artık bu sorun yok. bir de sarma teli yerinden çıkmıştı hallettim.

yalnız shimano olsun daiwa olsun iki markada da yedek parça bulamazsın Türkiye de. Okumayı mumla ararsın bu konuda :)

3. REELMASTER

REELMASTER AKİF NAZLI

Bu bütçeyi aşmadan yapabileceğiniz en iyi seçim DAIWA REGAL 3000 FİYAT /PERFORMANS Olarak mükemmel . Bu sıralar indirimde kaçırmayın..

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Değerli bilgi ve tavsiyeleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Rastgele...

5. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
  6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Okuma Ceymar 40 al. Kafan rahat olsun. İlla değişik marka alacam dersen Daiwa bir adım öne çıkar.

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Daiwa mı alsam okuma mı kararsız kaldım :) sizlerede tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

8. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Okuma 25 ...

ilk mesaj da daiwa dedim ama hangisi derseniz... Okuma ...

geçen sene
    Daiwa Triforce 3000 X Olta Makinesi
    aldım. bir ay geçmeden bir ses bir arıza verdi... iki kere verdim garantiden. ancak ikisindede aynı şekilde geri verildi. halloldu diye...
    rastgele...