Spin Kamış Kullanımı (video).. How to Cast a Spinning

Konu, 'Kamışlar' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    abi kamış 240 okuma alimuna 10 40gr atarlı.sahte 13gr,misina 28lik:)
    teşekkür ederim:)

rica ederim kadeş:)

sağlam misina kullan,her misinayı sarma makinana,,ve her atçeke gittiğinde takribi ne kadarlık bölümü sarkıtıp atış yapıyorsan o kısmı kes at..ve sağlam düğüm at.. sahten kıyıya yaklaşırken yahut karada iken kamışı özenli tut...yere bırakırken koyacağın yere dikkat et.. ..kayalara sürter incinir farkına varamazsın,abandığında misinan o hasarlı yerden kopabilir..dişli balık aldıysan ilk 40cm lik bölümü kontrol et..misina yara filan almışmı..kafadan saldırılırda misinan incinebilir..
    22ml kullanma 25 lik ideal kalınlık..ben 28lik kullanıyorum..sürekli wtd ile yoğun çalıştığım için 25lik dahi zamanla özünden inceliyor,yani misina nın belini kırıyorum,sürekli vurdurarakhihi diğer sorun için sahte fırlatırken kamışa dolanmaz..dikkat etmezsen arkada yüksek kaya varsa oraya taktırabilirsin sahteni fırlatırken:) resimlere dikkatli bakasan kamışın gerisinde sahtenin nerede olduğunu görürsün..:)

yeni site üzerinden link ekledim..izleye bilirsin:) mekann mekan fark eder..sen limanda avlıyorsundur,,kısa mesafeye kamçılama yöntemi gerekmez,yahut omuzdan sert atışlar...bazıların mekanı vardır..balık 40 50 60 70mt de çıkıyordur..kayalık bölge orasıdır..dalganın en iyi şiştiği yer orasıdırhihi oraya ulaştırmak için kamışına abanmak mecburiyetindedir..

15dk lık bir video çekmişim her atışımda öyle sert abansam süre dahada uzuyacak..hihi maksat kamışın nasıl savrulduğunu göstermek.:) dikkat ettiysen bacaklarım birleşik,,klasik duruş..sadece kollar çalışıyor..
    kamış 240 uzak mesafe için çokda uygun deyil..misina 28 likhihi,,şu hali ile zorlasam kendimi 50mt yi buldururum bu takım ile,,de benim uzak mesafede pek işim olmazhihi burda japonlarınki gibi kepçe yok malesef mandalı kaldırınca şak diye açılsın:) var öyle kibar kepçem 4 kademeli mandallı.tenis raketi uzunluğunda,,böyle bir kaç tane geçti elimden...hiç biri şak diye açılmıyor..o gördüğün kepçenin toplam ağırlığı 150gr var yok,çok hafiftir:)
    wtd için biraz hızlımı sarıyorum sorusuna gelince..maksat süreyi kısa tutmak o arada da denk gelirse yapışsın istedim..normalinde tempom daha düşüktür,,asıl maksat kamış ile ilgili bilgi aktarım..

2. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    inşallah abi denk gelirse güzel olur 2 iş birden hal olmuş olurhihi teşekkür ederim

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Saol. Okulda MEB in salak interneti hiç birşeyi açmıyor. Bir sürü faydalı videoda bulunabildiğini düşünmüyorlar.

Eve geldiğimde ilk işim videoyu izlemek oldu. Bahsettiğim atışı sonlara doğru yapıyorsun. Rüzgarlı havada daha uygun bir atış gibi geldi bana. Atışlarımı bayağı bir geliştirdim. Sayende WTD de tamam. Sahte arşivini de Mercedeslerle geliştirdim. Mekanda az çok belli. Tek sorun uygun hava denk getirmek kaldı. Okulumuz öğleci olacak gibi. Hafta içleri de uygun havayı gördüğümde de sabah suyu yapabileceğim. Kalbim Levrek Levrek atıyo:laughing:

4. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    bizimde gözümüz hep semalarda ne zaman yağacak diyehihi yağmasada olur rüzgar çıksın oda yokidk boşa kürek sallıyoruz bu günlerde:)ilk önce başka bir video çektim..tam atçek zamanı olmasına rağmen ortamın tadı olmayınca video çektim o saatte :)

5. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Kadir abi eline sağlık.. bu atçek işlerinde insan kendini geliştirmek istiyosa adam gibi bir takım ile sürekli çalışacak..

Sen spin işine çok alıştığın için baitcasting sana çok zor ve zaman kaybı gibi gelmiştir bu videoyu görünce öyle düşünmeye başladım :D

yenilerini bekliyoruz abi kolay gelsin.

6. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sağolasın kardeşim teşekkür ederim:) videoda tek elle atışım yokmu:D onu baitcastinge nazaran yaptım:D merak edip heveslenip almıştımhihi normal spin kamışımlada o adam gibi atış videosu çekeyim istiyorum:D

bu arada youtube ye yüklediğim video yenilendi arkadaşlar..eski videonun boyutunu küçülmüştüm..dolaysıyla görüntü kaybı oldu..direk kameradan yükledim bu sefer,geniş ekran oldu bu sefer:)

7. erdemutuk

erdemutuk Armağan

Favori Kamış:
    Penn regiment,ShakespeareUglyStikCustom
    Favori Makine:
    Penn Conflict,DAMQickRetro,SproZALTARCXS
    Üstadım tebrikler, çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş.
    Emeğinize sağlık.
    Rastgele.

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Emeğine sağlık Kadir abi. Çok faydalı bir video, gelen mavili ortamı biraz bozmuş ama çokta kalmamış yanında. Bizim insanımız meraklı, hemen biter bişey yapılırken. :D

Ben kırbaçlama atışı yapımıyorum. Çok özendim zamanında :D olmadı. :)
    Kendi kendime omuz atışını keşfettim, kırbaçlama yapanlardan daha uzağa erdiriyorum.

Konuyu daha önce görmüştüm ama izlemek bugüne kısmet oldu. :)
    Güzel bir öğretici çekim, devamını dilerim. :)

9. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sağolasın kadeşim teşekkür ederim:)
    kırbaçlama yöntemini bende tercih etmiyorum..zira kendini yormak dan başka birşey deyil.. videoda gösterdiğim gibi direk omuzdan atış daha sağlıklı uzun mesafe için..ben genelde bu yöntem ile uzun mesafeye atıyorum..:) bazen kamışı çapraz tutup fırlatıyorum uzak mesafeye..sahten iyiyse varya ölüsü 20mt gider:)

teşekkür ederim kardeşim sağolasın:)

10. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Azmine hayranlık duymamak elde değil,vaktini harca ve böyle bir video çek siteye ekle,alkışlanmayacak gibi değil doğrusu,emeklerine sağlık Kadir kardeş:thumb:

11. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim Selim abi:)

12. rapalacikral

rapalacikral ali

Abi bu kısmı açabilirmisin ?

topici açan arkadaşın da emeğine sağlık.

13. scetin

scetin ŞEVKET ÇETİN

Favori Kamış:
    okuma V Sistem 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000
    En İyi Avı:
    Çipura: 2.100 gr. Levrek: 2.250 gr.
    Emeğinize sağlık... Harika bir eğitim videosu çekmişsiniz. At çek avına yeni başlamıştım, spin kamış kullanımını öğrenmem için çok yararlı olacak. Saygılar sunuyorum. Rastgele...

14. kaderaniz

kaderaniz Deniz

Favori Kamış:
    Okuma LureMania 258cm 12-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40
    Teşekkürler...

Benim gibi yeni başlayanlar için büyük nimet!

Yalnız bir şey merak ediyorum. Aslında sorunun cevabı belli ama yine de sorayım diyorum.

Kamışı yarım tur çevirip tam havadayken fırlatırken -ki bu tam kafanın arkasına denk geliyor- sahtenin insanın kafasına gelme ihtimali nedir? Videoda kafanızın bayağı bir üstünden geçiyor ama velev ki ben deneme aşamasında biraz yavaş atarsam, beceremezsem v.s. kafamda bir sahte ile hastaneye gitme olasılığım var mı? :)

15. stunner41

stunner41 Ogün

Favori Kamış:
    Okuma V system 240 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    Levrek,Lüfer
    cok iyi abi anlaşılır bir şekilde anlatmıssın tebrikler balık glseydı cok guzl olurmus :)
    mesela sen 13 gr sahte ile 50 60 mt atıyorsn aynı takım ile 25 gr sahteyi kac mt uzaga atabiliriz abi ?
    Tesekkurler

16. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Boşu boşuna konu açmak istemedim tek bir merakım var.Spin kamış için ideal ağırlık aralığı nedir?270 ve 300 için.

17. 42627

42627

Favori Kamış:
    Mıtchell Prıvılege 4.20 Cm Surf Casting
    Favori Makine:
    Okuma Tiro 55 s
    En İyi Avı:
    Levrek 1,70 Kg
    Selamlar Kadir Abi.

Makina : Okuma Trio 55S
    Kamış : Okuma LUREMANIA 279CM 9-27GR M
    Misina : Trabucco 0,30 Surf Cast
    Sahte : Kendo Haryu 125f 14g

Ben yukarıdaki takım ile en fazla 20 metre veya 25 metre uzağa atıyorum. Videonuzu izledikten sonra yeni atış denemeleri yaptım fakat sonuç hiç değişmedi. Sahte o kadar hafif geliyor ki çok sert atan arkadaşım bile 35 metreyi geçemedi. Sizce sorun bende mi, kamışta mı, sahtede mi, misinada mı ? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.